خانه اخبار اخبار بلاک چین آیا بلاک‌چین آیوتا گزینه مناسبی برای راه اندازی یوروی دیجیتال خواهد بود؟

آیا بلاک‌چین آیوتا گزینه مناسبی برای راه اندازی یوروی دیجیتال خواهد بود؟

آیا بلاک‌چین آیوتا گزینه مناسبی برای راه اندازی یوروی دیجیتال خواهد بود؟
زمان مطالعه : 6 دقیقه
سیامک تیموری سیامک تیموری

در بسیاری از نقاط جهان، تقاضا برای راه‌اندازی ارز دیجیتال رسمی رو به افزایش است. در حال حاضر، تنها چند کشور در جهان هستند که در حال کار روی نسخه‌های مختلفی از ارز دیجیتال بانک مرکزی می‌باشند.

درحالیکه هیچکدام از آن ها به شکل عمومی توسط مردم استفاده نمی‌شوند، بسیاری از آن ها هنوز در مرحله تست و آزمایش هستند. از این رو اتحادیه اروپا هم سعی می‌کند که به برنامه‌هایش در ایجاد یوروی دیجیتال، سرعت بخشد.

بنابر ادعای BdB، موسسه بانکی شخصی واقع در آلمان، مقامات اروپایی باید یک یوروی دیجیتالی را معرفی کنند. مدیر عامل BdB، آندریاس کراشاید گفته که این مقامات باید شک و فلسفه بافی را کنار بگذارند و برنامه‌های محکم و درستی برای توسعه و انتشار یوروی دیجیتال ارائه دهند.

برنامه ریزی‌‌ها برای یوروی دیجیتال

موسسه BdB همچنین اعلام کرد که دولت آلمان باید برای انجام این کار داوطلب شود. این موسسه به تازگی گزارشی به نام "پاسخ اروپا به مقیاس‌ها: پتانسیل‌ها و شرایط یوروی برنامه‌پذیر" منتشر کرده و پیشنهاد کرده که هر تاخیری در این کار، منافع آلمان را به خطر می اندازد.

 

blockquote

اگر ما هر چه زودتر برای خلق یک یوروی دیجیتال تعامل پذیر که بتواند برای ایجاد قرارداد‌های هوشمند به کار آید اقدام نکنیم، آلمان برتری رقابتی خود را از دست خواهد داد.

blockquote

در حال حاضر، بانک مرکزی اتحادیه اروپا یا ECB در حال ارزیابی احتمال ایجاد یوروی دیجیتالی است. این آژانس در حال حاضر تیمی را برای تحقیق پیرامون همه فرصت‌ها و ریسک‌های غیر قابل جبران انتشار یوروی دیجیتال اختصاص داده است. با اینکه هنوز هیچ برنامه خاصی برای شروع به توسعه یا عرضه این ارز دیجیتال وجود ندارد، ایتالیا تمایل شدید خود به این کار را نشان داده است.

آیا بلاک‌چین IOTA مناسب است؟

آیوتا در جدیدترین بیانیه خود، در فاز دوم پروژه Chrysalls، از سکه های رنگی IOTA یا (ICC) رونمایی کرد. سکه‌های رنگی آیوتا بر مبنای IOTA Tangle (سیستم شبکه تراکنش‌های آیوتا) توسعه یافته‌اند و به راحتی می توانند نماینده دارایی‌های دنیای واقعی باشند. آیوتا به این پروسه از واگذاری "رنگ آمیزی" می‌گوید.

بیشتر بخوانید: آیوتا چیست؟ related_content

سکه‌های رنگی آیوتا (ICC) در دیجیتالی کردن دارایی‌های سنتی و در زمینه بازار مسکن هم کاربرد دارد. این امر می‌تواند شامل خانه، زمین، سند حقوقی، اوراق مشارکت، سهام و به احتمال زیاد یورو دیجیتال بشود. 

قبل از این کشور سوئد شروع به تست ارز دیجیتال اختصاصی خود کرده بود که e-krona نام دارد. در ابتدا IOTA به مقامات سوئدی ارائه شده بود تا e-krona را مدیریت کند. در آن زمان، IOTA به دور آخر رقابت رسیده بود. با این حال، سوئد به سراغ شرکت فناوری اطلاعات (Accenture) رفت.

بنابر گزارش اخیر بانک فرانسه، بلاک‌چین‌های متعددی هستند که می‌توانند پلتفرم مناسبی برای یورو دیجیتال باشند. این گزارش به طور مستقیم استفاده از بلاک‌چین خاصی را توصیه نمی‌کند ولی به سیستم بلاک‌چین‌های ریپل و اتریوم اشاره داشتند.

در این گزارش آمده:

از آنجاییکه خصوصیات یک واحد از فروش عمده ارز دیجیتال بانک مرکزی (فایلی که ارز را نمایندگی، و کلید‌هایی که استفاده از ارز را ممکن می‌کند)، ممکن است با یک دارایی دیجیتال در گردش در بلاک‌چینی دیگر یکپارچه شود، که به عنوان مثال برای اتریوم و ریپل قابل اجراست، بنابراین استفاده از این واحد در چنین بلاک‌چین‌هایی ممکن می شود.

در حال حاضر برای یورو دیجیتال هیچ اشاره مستقیمی به آیوتا  یا ICC نشده است. البته آیوتا می تواند در فرایند شکل گیری ارز دیجیتال بانک مرکزی نقشی داشته باشد و حتی فرایند توسعه را برای بانک مرکزی اروپا و سایر مقامات اروپایی ساده کند.

آیا بلاک‌چین آیوتا گزینه مناسبی برای راه اندازی یوروی دیجیتال خواهد بود؟

1
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
هیوندا بخش دیگری به اکوسیستم بلاکچین خود اضافه کرد هیوندا بخش دیگری به اکوسیستم بلاکچین خود اضافه کرد