خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین 1000 دستگاه ماینینگ در ایران مصادره شد!

1000 دستگاه ماینینگ در ایران مصادره شد!

1000 دستگاه ماینینگ در ایران مصادره شد!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

براساس گزارش BBC، مقامات در ایران نزدیک به ۱۰۰۰ دستگاه ماینینگ بیت کوین را از دو کارخانه‌ای که در حال حاضر از بین رفته‌‌اند، مصادره و توقیف کرده‌اند.طبق این گزارش، مقامات محلی متوجه افزایش مصرف برق ۷ درصد در اوایل ماه ژوئن 2019 شده‌اند و آن را به فعالیت‌های ماینینگ بیت کوین مرتبط می‌دانند. پس از آن مقامات، دو کارخانه را کشف، و سخت افزارهای ماینینگ را از آن‌ها حذف کردند.

مقامات ایرانی 1000 دستگاه ماینینگ بیت کوین را مصادره کردند!

آرش نواب، یکی از مقامات برق، تایید کرده است که دو مزرعه استخراج بیت کوین با مصرف یک مگاوات شناسایی شده‌اند. یک محقق در آکسفورد به BBC گفته است که ایرانیان به عنوان وسیله ای برای نقض تحریم ها به طرز چشمگیری به رمز ارزهایی مثل بیت کوین روی آورده‌اند.

بنابراین دولت ایران، تا زمانی که قیمت انرژی جدید مورد موافقت قرار گیرد، برق ماینینگ را قطع خواهد کرد. مصطفی رجبی مشهدی، یکی از مقامات وزارت انرژی ایران، بنا بر گزارش‌ها، اعلام کرده‌است:


ماینرها را شناسایی و برق آن‌ها را قطع خواهیم کرد.

و افزود:


وزارتخانه باید چنین اقداماتی را اجرا کند چرا که مصرف بیش از حد فعلی برق باعث ایجاد مشکل برای سایر کاربران می‌شود.


استفاده غیر مجاز از برق برای ماینینگ رمز ارزها بسیار گسترده شده است. به تازگی، پلیس‌ چین اعلام کرد شواهدی در دست دارد که نشان می‌دهد افرادی برای تقویت قدرت سخت افزار ماینینگ خود، کابل‌هایی از طریق برکه‌ها برای سرقت از چاه‌های نفت کشیده بودند.

بنا بر گزارش‌های پلیس، در شهر کلینگلتال در آلمان، یک سیستم که ۴۹ کامپیوتر به آن متصل بود را در یک شرکتی که قبلا به خدمات رسانی برق مشغول بوده است، ردیابی کرد. گزارش شده‌است که این مزرعه استخراج از سال ۲۰۱۷ به اندازه ۳۰ خانوار برق مصرف کرده‌است و میزان خسارتی که به تامین کننده برق زده، حدود ۲۲۰،۰۰۰ یورو (۲۵۰،۰۵۳ دلار) برآورد شده‌ است.

1000 دستگاه ماینینگ در ایران مصادره شد!

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
پرونده ساتوشی: ارتباط ناکاموتو با پابلو اسکوبار پرونده ساتوشی: ارتباط ساتوشی ناکاموتو با پابلو اسکوبار