خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین آیا داعش به ارزش 300 میلیون دلار بیت کوین دارد؟!

آیا داعش به ارزش 300 میلیون دلار بیت کوین دارد؟!

آیا داعش به ارزش 300 میلیون دلار بیت کوین دارد؟!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

شرکت تحقیقاتی (Chainalysis) تا کنون مقاله های بسیاری در رابطه با سوء استفاده از ارزهای دیجیتال برای تامین گروه های تروریستی منتشر کرده است. این موسسه در تلاش است تا با شفاف سازی و انجام تحقیقات جامع در رابطه با این موضوع که آیا این گونه از انتقال سرمایه به هرگونه تشکیلات فاسد و تروریستی صحت دارد یا نه، ذهن مردم را آگاه سازد.

این گزارش ها و مقالات بر این مسئله مهم تاکید دارد که اطلاع رسانی و انتقال نادرست اطلاعات به مردم عامه باعث ایجاد حس ناخوشایند و تشویش اذهان عموم نسبت به ارزهای دیجیتال خواهد شد.

به عنوان یکی از اعضای  تحقیقاتی مورد اعتماد دولت در سطح جهانی، مقابله و جلوگیری از دسترسی گروه های تروریستی به منظور سوء استفاده از رمز ارزها برای رسیدن به خواسته های غیر انسانیشان از مهمترین اهداف اصلی موسسه ماست.

همچنین این وظیفه بسیار حساس و مهم مسئولیت تیم تحقیقاتی ما را برای انتشار مطالب و اطلاعات موثق حساس تر می کند تا بتوانیم قضاوت درستی در مقابل عواقب پیش روی این اتفاق داشته باشیم.

تیم Chainalysis گروه داعش را مالک 300 میلیون دلار ارز دیجیتال دانست!!

تیم تحقیقاتی این موسسه در مقاله ای که هفته گذشته منتشر کرد مشخص کرد که مبلغ 300 میلیون دلار به صورت بیت کوین توسط گروه تروریستی داعش نگهداری می شود.

علیرغم اینکه تردیدی برای استفاده این گروه از این مبلغ برای مقاصد شوم خود نیست. منبع اصلی خبر، هانس جیکوب شیندلر مدیر اجرایی پروژه ضدافراط گرایی (Think-Tank) صرفا به این مسئله اشاره کرد که امکان استفاده از بستر ارزهای دیجیتال برای ذخیره و نگهداری این مبلغ می باشد.

او همچنین اشاره کرد :

ما می دانیم که بیشتر مبارزات تأمین مالی تروریسم کمتر از 10،000 دلار جمع آوری کرده است که نشان از جذب محدود دارد. علاوه بر این ، اگر داعش واردات نفتی را به حساب های بیت کوین  وارد کرده بود ، حجم معاملات در بازار منطقه ای و مشاغل خدمات پولی بواسطه این جریان روند سرمایه گذاری را معکوس می کرد.هانس جیکوب شیندلر مدیر اجرایی پروژه ضدافراط گرایی (Think-Tank)

بیشتر بخوانید: ویتالیک بوترین : بلاک چین ها مخالف انحصار طلبی هستند.

در این گزارش همچنین ادعاهای بنیادی ضعیفی وجود دارد مبنی بر اینکه داعش بودجه بمب گذاری های عید پاک 2019 خود را در سریلانکا با استفاده از بیت کوین تامین کرده است. با استناد به گزارش جرائم حوزه رمزنگاری 2020 Chainalysis ، در رد این مطلب که از رمزنگاری به عنوان ابزاری برای تامین اعتبار حملات استفاده شده است.

با این حال ، گزارش جداگانه ای از انستیتوی تحقیقات صلح ، خشونت و تروریسم فیلیپین که امروز منتشر شد ، نشان می دهد شاخه های داعش در جنوب شرقی آسیا برای پولشویی از رمز ارز استفاده کرده اند.

آیا داعش به ارزش 300 میلیون دلار بیت کوین دارد؟!

2
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
واردات خودرو به کیش با ارز دیجیتال واردات خودرو به کیش با ارز دیجیتال