خانه اخبار ارزها جک دورسی، مدیرعامل توییتر: قوانین سخت‌گیرانه برای ارزهای دیجیتال باعث زیرزمینی شدن این حوزه می‌شود

جک دورسی، مدیرعامل توییتر: قوانین سخت‌گیرانه برای ارزهای دیجیتال باعث زیرزمینی شدن این حوزه می‌شود

جک دورسی، مدیرعامل توییتر: قوانین سخت‌گیرانه برای ارزهای دیجیتال باعث زیرزمینی شدن این حوزه می‌شود
زمان مطالعه : 2 دقیقه
ارز دیجیتال ارز دیجیتال

جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیرعامل توییتر و شرکت اسکوئر (Square)، در بیانیه‌ای اعلام کرده است که قانون پیشنهادی تازه شبکه مبارزه با جرایم مالی (FinCEN) باعث کاهش نظارت نهادهای قانونی بر این حوزه و زیرزمینی‌شدن آن می‌شود.

به گزارش کوین تلگراف، شرکت‌های بزرگ آمریکایی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند، اعتراض خود را نسبت به قانون پیشنهادی تازه شبکه مبارزه با جرایم مالی ابراز کرده‌اند. به‌گفته آنها، این کار باعث می‌شود اطلاعات افرادی که مشتری‌ این کسب‌وکارها نیستند هم دریافت شود. دورسی هم با اشاره به همین مسئله می‌نویسد:

 

blockquote

این ملزومات، بسیار فراتر از چیزهایی است که برای تراکنش‌ها با پول نقد موردنیاز است.

blockquote

او معتقد است که این کار باعث جمع‌آوری اطلاعات غیرقابل‌اتکایی از کسانی می‌شود که خدمات ما را انتخاب و به‌عنوان مشتری ما ثبت‌نام نکرده‌اند. دورسی در این باره می‌نویسد:

 

blockquote

آدرس و نام کسب‌وکارهای همکار نباید برای CTRها و ثبت در گزارش‌ها ضروری باشد. چراکه این کارها برای پول نقد ضروری نیست.

blockquote

اسکوئر پیش‌بینی می‌کند که اگر این قانون تصویب شود، باعث گسترش استفاده افراد از ارائه‌دهندگان خدماتی می‌شود که در خارج از آمریکا فعالیت می‌کنند. به‌گفته اسکوئر، تصویب این قانون می‌تواند افزایش استفاده از کیف پول‌های غیرامانی را هم بیشتر کند. اسکوئر با بیان این مسئله که چنین اتفاقی می‌تواند به نقش آمریکا در بحث رقابت آسیب بزند و چالش‌های قانون‌گذاری ایجاد کند، می‌افزاید:

 

blockquote

با اضافه‌کردن موانعی که باعث دورشدن از نهادهای قانون‌گذاری‌شده مثل اسکوئر و نزدیک‌شدن به کیف پول‌های غیرامانی و حوزه‌های قضایی دیگر می‌شود، شبکه مبارزه با جرایم مالی آمریکا در آینده نظارتی کمتر بر حوزه ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

blockquote

قانون پیشنهادی شبکه مبارزه با جرایم مالی آمریکا با سیلی از انتقادات روبه‌رو است. یکی از این انتقادات به مهلت زمان اندکِ ۱۵ روزه این نهاد برای مشورت و جلب نظر عموم مردم است. این بازه برای قوانین دیگر معمولاً ۶۰ روز است. این در حالی است که با وجود این زمان کم، حدود ۶,۰۰۰ نظر در مورد این قانون پیشنهادی ثبت شده است.

صرافی کراکن (Kraken)، یکی از منتقدان این قانون است. به‌گفته این صرافی، شبکه مبارزه با جرایم مالی، نتوانسته است که به برآورد دقیقی از هزینه‌های اجرایی این قانون برسد. کراکن هم مثل اسکوئر، به دورشدن کاربران از پلتفرم‌های قانون‌گذاری‌شده اشاره می‌کند و می‌نویسد:

blockquote

این مسئله [تصویب قانون] به‌صورت بالقوه تأیید می‌کند که دسترسی به مدارکی که امروز در اختیار مجریان قانون است، فردا ممکن نخواهد بود. این قانون به‌وضوح یک قانون‌گذاری از سر عجله و تحت‌تأثیر رویکردهای سیساسی است و باعث از بین رفتن اعتمادی می‌شود که به شبکه مبارزه با جرایم مالی داریم.

blockquote

کوین بیس پیش‌تر این قانون را دارای «ابهامات گسترده» خوانده و خواستار معافیت از سوی شبکه مبارزه با جرایم مالی شده بود. به‌گفته کوین بیس، این قانون «تهاجمی» به «حریم شخصی» مردم است و مزیت‌های چندانی ندارد.

جک دورسی، مدیرعامل توییتر: قوانین سخت‌گیرانه برای ارزهای دیجیتال باعث زیرزمینی شدن این حوزه می‌شود

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت استلار، 5 ژانویه (16 دی) - اختصاصی ارز سنتر تحلیل قیمت استلار، 5 ژانویه (16 دی) - اختصاصی ارز سنتر