خانه اخبار اخبار جهان جی کلیتون، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا استعفا داد!

جی کلیتون، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا استعفا داد!

جی کلیتون، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا استعفا داد!
زمان مطالعه : 3 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

جی کلیتون یکی از تاثیرگذارترین نهادهای نظارتی آمریکا در صنعت ارزهای دیجیتال است که امروز نامه استعفای خود را پس از 3 سال و نیم فعالیت مستمر و درخشان، به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ارائه کرد. 

سازمان بورس و اوراق بهادار در دوره فعالیت کلیتون ارز ریپل را تحت نظر داشت. همانطور که می‌دانید، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اقدامات حقوقی علیه ریپل و همچنین مدیر عامل آن، برد گارلینگهاوس، و موسس آن کریستین لارسن را آغاز کرده است. بر اساس دادخواست روز سه شنبه، ریپل ۱.۳ میلیارد دلار از طریق فروش XRP به دست آورده است.

روز گذشته اخبار مربوط به شکایت سازمان بورس منتشر شد و همین موضوع باعث افت شدید قیمت ریپل شد، اکنون ارزش ریپل به 0.33 دلار رسید که در هفته گذشته بیش از ۳۵ درصد افت قیمت داشته است.

جدا از پروژه پرداختی ریپل، بسیاری از پروژه‌های دیگر نیز با مخالفت‌ها و مشکلاتی از سمت سازمان بورس و اوراق بهادار روبرو بوده‌اند؛ یکی از آنها پروژه بلاک وان بود که در اواخر سال 2019 4 میلیارد دلار توکن ایاس را به فروش رساند. سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا این پروژه را مجبور کرد تا 1.7 میلیارد دلار را به کاربران بازگرداند. پس از مدتی نیز پروژه به طور کلی منحل شد.

بیشتر بخوانید: این صرافی‌ها معاملات ریپل را متوقف کردند! related_content

اگر خالق یک رمز ارز، ارز خود را تحت عنوان سرمایه‌گذاری راه اندازی کند و سرمایه‌گذاران به جای استفاده آن در شبکه دیجیتال، به سرمایه گذاری بلند مدت روی آورند، کلیه معاملات و خرید و فروش های آن توسط سازمان بورس و اوراق بهادار و آژانس های امنیتی بررسی خواهد شد. 

کلیتون در ماه ژوئن 2018، متوجه شد که بیت‌کوین بر اساس قوانین ایالات متحده، اوراق بهادار محسوب نمی‌شود. وی ماه گذشته، دیدگاه خود در این حوزه را مجددا بیان کرد. او به Squawk Box شبکه CNBC گفت: ما متوجه شدیم که بیت‌کوین اوراق بهادار نیست و بیشتر شبیه به یک مکانیسم پرداختی و دارایی برای سرمایه‌گذاری است.

كلیتون در نامه استعفا خود از 4500 كارمند سازمان بورس که از سال 2017 تحت سرپرستی وی، مشغول به فعالیت بودند  به خاطر خدماتشان به سرمایه گذاران، بازارها و كشور، تشكر كرد. اگرچه کلیتون برنامه‌ریزی کرده بود در ماه ژوئن 2021، کناره‌گیری کند، اما ماه گذشته اعلام کرد که تا پایان سال جاری، شخصا استعفا خواهد داد.

 

جی کلیتون، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا استعفا داد!

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
ما از RippleNet استفاده نمی‌کنیم؛ شرکت MoneyGram خود را از Ripple جدا کرد! ما از RippleNet استفاده نمی‌کنیم؛ شرکت MoneyGram خود را از Ripple جدا کرد!