خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین فدرال رزرو در حال ارزیابی مزایای ارزهای دیجیتال است

فدرال رزرو در حال ارزیابی مزایای ارزهای دیجیتال است

فدرال رزرو در حال ارزیابی مزایای ارزهای دیجیتال است

زمان مطالعه : 

2 دقیقه

جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، در نشست سالانه صندوق بین المللی پول (IMF) سخنرانی کرد ، در این نشست در مورد کاربرد ارزهای دیجیتال در پرداخت‌های مالی بین‌المللی صحبت شد.

پاول قبلاً به قدرت ارزهای دیجیتال اشاره کرده است. در فوریه سال جاری، وی پروژه Libra فیس‌بوک را هشداری برای بیداری توصیف کرد..

بیشتر بخوانید: تاثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر قیمت بیت‌کوین چیست؟ related_content

وی همچنین گفت که اینکه آیا یک ارز دیجیتال ایالات متحده را در جهت ایجاد یک ارز قابل اعتماد و قابل قبول حرکت دهد، جای سوال است. در این نشست مخاطبان هرگونه شفافیت در مورد برنامه های ایالات متحده برای ارز دیجیتال را دنبال می کنند.

پاول در این جلسه با بیان یک دلیل اصلی که چرا ممکن است CBDC به ایالات متحده بیاید، گفت:

 

blockquote

چندین راه وجود دارد که یک CBDC ممکن است سیستم پرداخت را بهبود بخشد ، و این عمدتا دلیلی است که علاقه ما را به این زمینه بیشتر می کند.

blockquote

جیسون دین، ​​تحلیلگر بیت‌کوین نیز گفت:

 

blockquote

پاول بسیار در سمت سنتی امور مالی است، اما برخی از اظهار نظرهای اخیر او آینده نگرانه است و توجه ویژه او به ارزهای دیجیتال نشانگر اهمیت آنها است.

blockquote

یک سوال جالب دیگر این است که آیا موضع رئیس فدرال رزرو آمریکا در رابطه با پیشرفت اخیر چین در یوان دیجیتال خود (DCEP )، که در حال حاضر به خوبی در حال انجام است، ارتباط دارد یا نه؟

براساس وب سایت چینی Weixin، شهر شنژن در حال حاضر 10 میلیون یوان ارز دیجیتال برای 50،000 شهروند که به طور تصادفی انتخاب شده اند، صادر کرده است و برندگان می‌توانند این بودجه دیجیتالی را در 3،389 مرکز در منطقه لووهو خرج کنند.

بیشتر بخوانید: سرویس مخفی آمریکا بخشی برای جرایم سایبری مالی تاسیس کرد related_content

با این حال طبق گفته پاول، هر کشور باید مواضع خود را در مورد CBDC ها به دقت بررسی کند. در ماه فوریه، پاول مسائل سایبری و مسائل مربوط به حریم خصوصی را به عنوان دو حوزهای که باید برای ایالات متحده در نظر گرفته شود انتخاب کرد.

امروز او یک بار دیگر به این موضوعات اشاره کرد. برای فدرال رزرو، تمرکز اصلی ما این است که آیا CBDC می تواند یک سیستم پرداخت داخلی امن، موثر، پویا و کارآمد باشد.

فدرال رزرو در حال ارزیابی مزایای ارزهای دیجیتال است

منبع: ambcrypto

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما