خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین ابتلای ترامپ به کرونا، هک KuCoin، و اتهام علیه BitMex آرامش بیت کوین را برهم نزد!

ابتلای ترامپ به کرونا، هک KuCoin، و اتهام علیه BitMex آرامش بیت کوین را برهم نزد!

ابتلای ترامپ به کرونا، هک KuCoin، و اتهام علیه BitMex آرامش بیت کوین را برهم نزد!

زمان مطالعه : 

3 دقیقه

ثبات قیمت بیت‌کوین در طی هفته‌ای که گذشت، این اطمینان را به تریدرها داد که روند صعودی بازار دوباره تکرار خواهد شد. 

اتفاقات مهمی مانند مبتلا شدن ترامپ به بیماری کرونا، کلاهبرداری که در صرافی KuCoin صورت گرفت و اتهاماتی که به Bitmex وارد شد، تعجب عموم را بر‌انگیخت.

قیمت بیت‌کوین در آستانه عبور از سطح مقاومتی 11000 دلاری بود که ناگهان با افت قیمت چشمگیری همراه شد. البته باید گفت که اوضاع می‌توانست بدتر از این هم باشد.

قیمت بیت‌کوین در آستانه عبور از سطح مقاومتی 11000 دلاری بود که ناگهان با افت قیمت چشمگیری همراه شد. البته باید گفت که اوضاع می‌توانست بدتر از این هم باشد. قیمت بیت‌کوین، اولین ارزدیجیتال بازار، پس از سرقت 150 میلیون دلاری از دارایی‌های صرافی KuCoin و در پی آن اقدامات قانونی که توسط کمیسیون معاملات آتی، علیه صرافی BitMEX صورت گرفت، دچار نوسان شد. 

بیشتر بخوانید: هک شدن صرافی KuCoin و عدم نگرانی تریدر‌ها نسبت به کاهش قیمت اتریوم related_content

قیمت بازار بیت‌کوین بار دیگر هنگامی که اخبار مبتنی بر ابتلای دونالد ترامپ و همسرش به کرونا منتشر شد، نوسان یافت. این اخبار روی بازار‌های معاملاتی DOW و S&P 500 نیز تاثیر منفی داشت. 

خوب است بدانید که تنها یکی از این اتفاقات می‌توانست قیمت بیت‌کوین را به طور چشمگیری کاهش دهد اما این ارز محبوب توانست تا حدودی ثبات خود را حفظ و از افت شدید قیمتی، بکاهد. لازم به ذکر است که قیمت بیت‌کوین روی قیمت آلت‌کوین‌ها نیز تاثیر بسزایی دارد و هرگونه تغییر در روند بازار آن می‌تواند بسیار تعیین کننده باشد. 

به گفته مارسل پچمن، نویسنده Cointelegraph، مقاومت بیت‌کوین در برابر رویدادهای مهم خبری اخیر، نشان‌دهنده آن است که سرمایه‌گذاران حرفه ای و جدید، همچنان نگاه مثبتی به بازار دارند. پچمن اظهار داشت که روند صعودی بیت‌کوین زودتر از آنچه سرمایه‌گذاران پیش‌بینی می‌کنند، آغاز می‌شود.

همانطور که می‌دانید بیت‌کوین همچنان در یک مثلث متقارن قرار دارد و قیمت آن بیش از 10500 دلار است. محدوده قابل مشاهده تراکنش‌های روزانه، نشان دهنده آن است که قیمت بیت‌کوین از 11400 دلار به 9950 دلار کاهش یافته است. نمودار‌های شمعی بازار در تاریخ 3 سپتامبر نیز اصلاح قیمتی 13 درصدی بیت‌کوین را نمایش می‌دهند. 

همانطور که می‌دانید قیمت بیت‌کوین همچنان در یک الگوی مثلث متقارن قرار دارد و قیمت آن بیش از 10500 دلار است. محدوده قابل مشاهده تراکنش‌های روزانه، نشان دهنده آن است که قیمت بیت‌کوین از 11400 دلار به 9950 دلار کاهش یافته است. نمودار‌های شمعی بازار در تاریخ 3 سپتامبر نیز اصلاح قیمتی 13 درصدی بیت‌کوین را نمایش می‌دهند. 

بیشتر بخوانید: بررسی شاخص (MACD) یا میانگین متحرک همگرایی و واگرایی related_content

در حال حاضر شاخص فدرت نسبی بازار بالای 45 است و میانگین حرکتی همگرایی و واگرایی نشان‌دهنده آن است که الگوی MACD، باعث چرخش در تغییر جهش سیگنال می‌شود. به طور کلی شاهد کاهش تدریجی قیمت بیت‌کوین هستیم. علیرغم اینکه بسیاری هنوز نگاه مثبتی به بازار دارند، چیزی که اکنون با آن مواجه‌ایم، ثبات قیمتی و دید مثبت تریدرها در بازار است.

همچنان ادامه دهید و نگران نباشید

با نگاهی به قیمت بیت‌کوین در تاریخ 25 می تا 20 جولای، شرایطی مشابه با شرایط کنونی که بیت‌کوین در یک مثلث متقارن قرار گرفته بود، در می‌یابیم که این ثبات قیمتی و حتی در مواردی افت قیمت بازار، نشانه خوبی از افزایش آن در آینده است. همانطور که می‌دانید در این بازه زمانی پس از یک افت قیمت موقتی، قیمت بیت‌کوین 36 درصد افزایش و به بالاترین حد خود در سال 2020 رسید. این ارز رکورد قیمتی خود را شکست و به 12480 دلار رسید.

همانطور که در تجزیه و تحلیل قبلی ذکر شد، هلدینگ بیت‌کوین در محدوده قیمتی 10380 دلار، بیت‌کوین را در مثلث متقارن حفظ می‌کند، اما در زیر این سطح علاقه خریداران در محدوده 10200 تا 9،800 دلار را  افزایش می‌دهد.

برای شکستن مقاومت‌های پیش رو، بیت‌کوین باید از سطح مقاومتی بسیاری عبور کند. اکنون سطح‌های مقاومتی 11000 و 11400 وجود دارند. بنابراین به یک افزایش حجم چشمگیر برای عبور از مقاومت‌های پیش رو نیاز داریم. 

اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم که اکنون هیچ خبر خوبی در مورد بیت‌کوین و افزایش قیمت آن وجود ندارد. در طی هفته اخیر نیز هیچ تغییری را مشاهده نکرده‌ایم. در حقیقت، خبر غافلگیرکننده در مورد بیت‌کوین، کاهش ناگهانی قیمت آن در طی هفته گذشته است. 

ابتلای ترامپ به کرونا، هک KuCoin، و اتهام علیه BitMex آرامش بیت کوین را برهم نزد!

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما