خانه مفاهیم پایه آلت کوین ها ارز دیجیتال کومودو (Komodo)

ارز دیجیتال کومودو (Komodo)

ارز دیجیتال کومودو (Komodo)
زمان مطالعه : 4 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

کومودو کوین (KMD) در سال ۲۰۱۶ کمی بعد از شکوفایی ارزهای دیجیتال معرفی شد. سازندهٔ کومودو در جامعهٔ ارزهای دیجیتال به عنوان "ctyptanthus jl777" شناخته می‌شود. اصلی ترین هدف پروژه ترکیب کردن ویژگی‌های بیت کوین و زدکش بود. یعنی ترکیبی از الگوریتم اثبات کار بیت کوین و ناشناس بودن تراکنش‌های زدکش که تمامی اطلاعات تراکنش به صورت محافظت شده هستند.

ارز دیجیتال Komodo

امکان استخراج ارز دیجیتال کومودو فراهم است. دو روش برای استخراج وجود دارد. ابتدایی ترین شیوهٔ استخراج استفاده از کارت‌های گرافیکی است که امروزه با وجود دستگاه‌های ماینر منسوخ شده‌اند. دومین و متداول ترین شیوه استفاده از دستگاه‌های ماینر است که بسیار به صرفه تر از کارت‌های گرافیکی عمل می‌کنند.

نحوهٔ نگهداری

تنها چند نمونه از کیف پول‌ها از کومودو پشتیبانی‌ می‌کنند که یکی از آن‌ها کیف پول رسمی خود شرکت است و تنها نسخه‌ٔ دسکتاپ را پشتیبانی می‌کند. نصب کیف پول نسبت به سایر ارزهای دیجیتال آنقدرها هم سخت نیست و با دانلود کردن و طی کردن فرایند ثبت نام به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد.

این کیف پول تنها به خرید، ارسال و ذخیرهٔ توکن‌های کومودو محدود می‌شود و به ازای آن نیز به کاربران پاداش می‌دهد. اگر کاربری حداقل یک تراکنش را در شبکه هدایت کند، در انتهای سال می‌تواند از پاداش ۵ درصدی نسبت به موجودی خود بهره‌مند شود.

نحوهٔ خریداری

کومودو توانست خود را در فهرست بسیاری از صرافی‌های شناخته شده جای دهد که بایننس سهم بیشتری نسبت به سایرین دارد. در صرافی بایننس تقریبا ۳۷.۱۱ درصد از تراکنش‌های کومودو با بیت کوین و ۸ درصد آن نیز با اتریوم صورت می‌گیرد. بعد از بایننس نوبت به آپ بیت می‌رسد که ۳۳ درصد از تراکنش‌ها را به خود اختصاص داده است.  ۱۷ درصد باقیمانده نیز در صرافی بیت رکس انجام می‌شود.

مزایا

نسخهٔ ویرایش شدهٔ زدکش. سازندگان توانسته‌اند با اعمال تغییرات از طریق انشعاب سخت، سیستم زدکش را ایمن تر کنند.

همکاری با سوپر نت. کومودو از این طریق توانسته است مزیت‌های زیادی کسب کند. مزیت‌هایی چون حفاظت از داده‌های شخصی، بهبود کیفیت تولید مثل زنجیرهٔ دارایی و ایجاد بخش‌های اضافی و در نتیجه بهبود زیرساخت شبکه.

سرعت تراکنش بالا. سازندگان این ویژگی را نیز از زدکش به ارث برده‌اند و سرعت تراکنش‌ها بالا برده‌اند.

استفاده از الگوریتم هش متعادل (Equilhash). این الگوریتم مهمترین بخش امنیتی شبکهٔ کومودو است. Equilhash اطلاعات را به کمک نودهای نوتریال پردازش می‌کند و باعث می‌شود هک کردن سیستم و دسترسی به اطلاعات کاربران سخت باشد.

ارز دیجیتال کومودو (Komodo)

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
کارمزد 20,000 دلاری یک کاربر لایت کوین کارمزد 20,000 دلاری یک کاربر لایت کوین