خانه آموزش صرافی برای راه اندازی یک ارز دیجیتال جدید چه چیزی لازم است؟

برای راه اندازی یک ارز دیجیتال جدید چه چیزی لازم است؟

برای راه اندازی یک ارز دیجیتال جدید چه چیزی لازم است؟
زمان مطالعه : 6 دقیقه
پوریا زعیم زاده پوریا زعیم زاده

صرافی های ارز دیجیتال در واقع محافظانی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دارایی ارزهای دیجیتال هستند. آنها رابطی هستند که به سرمایه گذاران اجازه می دهند یک توکن را بخرند، بفروشند و یا آن را با دیگران مبادله کنند. آنها باعث ایجاد ارزیابی صحیحی می شوند که تمام افراد قبل از سرمایه گذاری در یک پروژه در مورد انجام آن صحبت می کنند. سرمایه گذاران علاقه مند که معمولا سکه های جدیدی را در صرافی ها کشف می کنند. از نقشه ها، آخرین تحولات، وبلاگ ها، مطبوعات، حساب های توییتر، انجمن های وبسایت ردیت، اتاق های گفتگو، سوزاندن توکن و به طور امیدوارانه از پذیرش آنها در دنیای واقعی شروع می کنند.

این کار برای سرگرمی است، اما با وجود بیش از 1,500 سکه ذکر شده در ورلد کوین ایندکس، سر و صدای زیادی در فضای ارز دیجیتال به راه افتاده است و راه های زیادی برای گم شدن یک تازه کار در این مسیر وجود دارد. بنابراین توسعه دهندگان معمولا از ناشران حرفه ای می خواهند که به آنها کمک کنند تا پیام های واضحی را پیرامون پروژه خود منتشر کنند، نکات مهم و روایتی ساده را برای افراد غیر متخصص توضیح دهند تا افراد بتوانند آنها را هضم و درک کنند. بهترین ناشرها یا روزنامه نگارها افراد موثری هستند که می توانند در آب ها حرکت کنند و پروژه هایی را که دارای اصول صحیح هستند را با رسانه های خبری و افراد تاثیرگذار به اشتراک بگذارند زیرا آنها می توانند مخاطبان علاقه مند را به خود جذب کنند و با آنها ارتباط برقرار کنند.

در هر مرحله از توسعه نیاز به زمان، انرژی و پول زیاد است. برای عرضه اولیه سکه (ICO)، نیاز به پول است تا بتوان در مورد فروش توکن ها صحبت کرد. پس از انجام ICO، کار واقعی شروع می شود و باید در یک صرافی ثبت نام کرد. هر چه صرافی بزرگ تر باشد، نقدینگی بیشتر می شود و شانس موفقیت افزایش می یابد. هزینه ثبت نام در هر صرافی متفاوت است. در گفتگو با بیزینس اینسایدر، مدیر ارشد فناوری اطلاعات سابق UBS، اولیور بوسمن از بوسمن ادوایزری تخمین می زند که هزینه ثبت نام در یک صرافی بسته به اندازه آن صرافی می تواند از 50,000  دلار تا 1 میلیون دلار متغیر باشد.

معمولا اگر ICO را به طور کامل و درست انجام دهید و موارد قانونی و حسابداری را رعایت کنید، هزینه های آن بین نیم میلیون تا یک میلیون است.بوسمن

 سپس یک میلیون دیگر برای ثبت نام؟ این مقدار عادلانه نیست. اما هزینه برخی از صرافی ها ممکن است صفر باشد یا ممکن است هزینه های متفاوتی را برای پروژه های مختلف دریافت کنند.

کاری که ما انجام می دهیم مذاکره کردن نیست و ما هزینه ای از کسی دریافت نمی کنیم. تیم پروژه وقتی درخواستی را ارائه می دهند به ما می گویند که بهای چه چیزی را می خواهند پرداخت کنند و شما می توانید بگویید هیچ بهایی و یا هیچ هزینه ای در آن صورت ما آن را قبول می کنیم و ما سکه هایی را در فهرست خود داریم که هزینه خرید و فروش آنها صفر است.مدیر عامل اجرایی صرافی بایننس، چانگپنگ ژائو

برخی از صرافی ها که هزینه های خود را ثبت نکرده اند، ممکن است سایر هزینه ها را پرداخت کنند یا سایر مقررات صرافی خود را تعیین کنند.

هیچ هزینه ای برای قرار دادن یک سکه در فهرست صرافی وجود ندارد. ما برای انجام ICO هزینه پرداخت می کنیم و به مردم این امکان را می دهیم که هزینه های بازاریابی را پرداخت کنند.[email protected]،Bittrex (@BittrexExchange) July 14, 2014

صرافی ها همچنین می توانند به کاربران خود اعتماد کنند تا به فهرست سکه های جدید رای بدهند یا آن ها می توانند از فرایند ترکیبی استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: صرافی بایننس (Binance)

قوانین OKEx

تمام درخواست ها برای رای دادن به فهرست توکن ها توسط کمیته بررسی فهرست بندی ما از طریق یک روند بررسی اولیه انجام می شود. این بررسی اولیه 50% از کل فرایند را تکمیل می کند.

تمام درخواست ها برای رای دادن به فهرست توکن ها توسط کمیته بررسی فهرست بندی ما از طریق یک روند بررسی اولیه انجام می شود. این بررسی اولیه 50% از کل فرایند را تکمیل می کند. ما درخواست ها را بر اساس معیارهای فهرست زیر بررسی خواهیم کرد. اگر خطراتی در پروژه های شما یافت شود یا به وجود پروژه شما مظنون شوند، پروژه شما واجد شرایط رای دادن به فهرست OKEx نخواهد بود.

تعدادی از معیارهای این فهرست در زیر آماده است:

 • صلاحیت ها و سیاست ها (هدف پروژه، نظر حقوقی، سوابق شرکت)
 • مدل کسب و کار و اندازه بازار (میزان ارتباط با بلاک چین، سطح پذیرش و نرخ رشد، کاربران موجود و نرخ تبدیل)
 • اکوسیستم و توزیع (ماهیت پروژه، برنامه توزیع، انجام توافق، درخواست ها و برنامه ها، سرمایه گذاری در بازار و نقدینگی)
 • اعضای تیم و سرمایه گذاران اصلی (سابقه سرمایه گذاری و تامین مالی، سابقه اعضای تیم، سابقه فنی اعضای هیئت رئیسه، مسئولیت های اعضای تیم)
 • تبلیغات و بازاریابی (پوشش رسانه ای، مراجعه به حامیان کانال های اجتماعی مانند توییتر، کمپین ها و مراسم ها، مشارکت کاربر و بازخورد)
 • شفافیت ( نقشه پروژه، وضعیت توسعه، فراوانی به روزرسانی کدهای فنی، فراوانی آگهی رسمی)

در هر دو طرف این مسیر شایعات زیادی وجود دارد: صرافی ها مبلغ یک میلیون دلار را برای قرار گرفتن در فهرست خود درخواست می کنند و شرکت ها با سرمایه گذاری مخاطره آمیز مبلغ یک میلیون دلار را به صرافی ها پیشنهاد می دهند. اما قبل از این که تیم توسعه فرایند قرار گرفتن در صرافی را آغاز کنند، ممکن است که ماه ها و ماه ها این تصمیم را نگیرند، برای ارتقای پروژه نیاز به بودجه بازاریابی دارند.

بودجه اغلب برای هفت رکن اساسی علاوه بر بسیاری از تلاش های دیگر استفاده می شود که در زیر به آنها اشاره شده است:

 • استخدام یک ناشر یا  مدیر تبلیغات 
 • حضور در اجلاس بلاک چین
 • تولید محتوای وب برای رسانه ها (مطلب مطبوعاتی و مقالات)
 • اجرای بنر تبلیغاتی
 • توسعه انجمن ها در ردیت، تلگرام، توییتر، فیس بوک یا دیسکورد
 • توسعه انجمن ها در دنیای واقعی از طریق میت آپ، کالج ها و دانشگاه ها
 • میزبانی هکاتون ها و مراسم های دیگر

بیشتر بخوانید: هدر بلاک (Block Header) چیست؟

در صنعتی که به عدم تمرکز افتخار می کند می تواند قدرت و سرمایه را از بانک های مرکزی و افراد نخبه شرکت ها به سمت افراد عادی سوق دهد، سیستم خلق کننده و ترویج دهنده یک ارز دیجیتال شروع به راه اندازی یک فضایی مانند فیلم های هالیوودی می کند که در آن فیلم سازان نیاز به یک بودجه برای کمپین های گران قیمت بازاریابی داخلی و جهانی، حضور در مطبوعات و گذراندن زمان در جشنواره ها را دارند.

توسعه دهندگان نوآور همیشه راهی پیدا می کنند. برخی از تیم ها از ابتدا تلاش می کنند تا فرایند کار را تغییر دهند. یک فهرست در شرکت Indiegogo برای Collegicoin که هدف آن کمک به دانش آموزان در پرداخت شهریه و کتاب های درسی است، درخواستی را انجام داده که در زیر آمده است:

هزینه ثبت نام در صرافی سکه، توسعه مداوم و بازاریابی، سه موضوع بزرگی است که ما به آنها کمک می کنیم. یکی از صرافی های کوچکتر، با نام کریپتو بریج، 2 بیت کوین را در صرافی خود با قیمت بیشتر از 12,000 دلار قرار می دهد در حالی که سایر صرافی های بزرگتر مانند HitBTC، تعداد 60 بیت کوین را با قیمت حدود 400,000 دلار در صرافی خود قرار می دهد.

شروع ایجاد یک سکه کار ساده ای نیست و در حال حاضر محیط در ارز دیجیتال تاثیر گذار است، بنابراین تنها کسب و کارهای بزرگ که در حال حاضر پول دارند، می توانند به کسب درآمد بیشتر ادامه دهند. به همین دلیل است که ما به کمک شما احتیاج داریم.

برای راه اندازی یک ارز دیجیتال جدید چه چیزی لازم است؟

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
راهنمای جامع کیف پول های دیجیتالی راهنمای جامع کیف پول های دیجیتالی