خانه آموزش ارزهای دیجیتال لئو کوین چیست؟

لئو کوین چیست؟

لئو کوین چیست؟
زمان مطالعه : 6 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

لئو (LEO) یک توکن چند منظوره است که می‌توانید از آن در تمام پلتفرم های آیفینکس (iFinex) از جمله بیتفینکس و اتفینکس استفاده کنید. اسم این توکن از Unus Sed Leo، شعار شرکت آیفینکس گرفته شده است. این عبارت لاتین داستانی را تعریف می‌کند که در آن خوک، شیر را برای داشتن فقط یک بچه سرزنش می‌کند. شیر حرف خوک‌ را تایید می‌کند اما می‌گوید که این “یک بچه” شیر است! و منظور او ارزش بالاتر کیفیت نسبت به کمیت است.

نحوه کار و کاربرد لئو چگونه است؟

با الگوبرداری از بایننس کوین، آیفینکس نیز به کاربران لئو تخفیفاتی ارائه می‌دهد و توکن ها را در تاریخ سررسید می‌سوزاند. اگر دارای توکن لئو می‌باشید به طور خودکار ۱۵ درصد تخفیف کارمزد تراکنش را در هر معامله دریافت می‌کنید. موجودی های لئو که ارزش آنها بیش از ۵ هزار دلار باشند نیز علاوه بر تخفیف قبلی، ۱۰ درصد تخفیف دیگر نیز در کارمزد تراکنش ها دریافت می‌کنند. علاوه بر این، هرچه توکن بیشتری داشته باشید تخفیف بیشتری دریافت می‌کنید.

مزایای در اختیار داشتن توکن لئو

همچنین کسانی که موجودی آن‌ها ۵۰ میلیون دلار باشد می‌توانند هر ماه بدون پرداخت کارمزد ۲ میلیون دلار برداشت کنند. به علاوه، کسانی که هر بار بیش از ۲ میلیون دلار از حساب خود برداشت کنند، کارمزد آن‌ها از ۳ درصد به ۲ درصد کاهش خواهد یافت.

  • تخفیف کارمزد: در صرافی بیت فینکس کسانی که با توکن لئو اقدام به خرید ارزهای دیجیتال کنند از ۱۵ درصد تخفیف در تمام جفت ارزهای دیجیتال برخوردار خواهند شد.
  • تخفیف ماهیانه در بیت فینکس: دارندگان توکن لئو که ارزش آن‌ها ۱۰ هزار تتر باشد نیز علاوه بر تخفیف قبلی، ۰.۰۵ درصد تخفیف دیگر دریافت می‌کنند. تخفیف‌ها بستگی به موجودی لئو دارد و هر روز محاسبه می‌شود. بیشترین میزان تخفیف نیز ۵ درصد است. هرچه موجودی شما بیشتر باشد، از تخفیف بیشتری برخوردار می‌شوید.
  • تخفیف‌ها شامل برداشت از حساب نیز می‌شود: صرفا برای کسانی که موجودی خود را شارژ می‌کنند نیست. با در اختیار داشتن ۵۰ میلیون لئو، از ۲۵ درصد تخفیف هنگام برداشت و واریز ارزهای دیجیتال برخوردار می‌شوید. همچنین کسانی که موجودی آن‌ها ۵۰ میلیون دلار باشد می‌توانند هر ماه بدون پرداخت کارمزد ۲ میلیون دلار برداشت کنند. به علاوه، کسانی که هر بار بیش از ۲ میلیون دلار از حساب خود برداشت کنند، کارمزد آن‌ها از ۳ درصد به ۲ درصد کاهش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید: صرافی بایننس (Binance)

سوزاندن توکن ها

هر ماه، آیفینکس چندین توکن لئو از بازار می‌خرد که این مقدار برابر با حداقل ۲۷ درصد از درآمد کل ماه قبل است. شرکت آیفینکس به سوزاندن ماهانه توکن ها ادامه خواهد داد تا هیچ توکنی در گردش تجاری باقی نماند.

علاوه بر این، آیفینکس از ۸۰ درصد سرمایه بازیابی شده از هک شدن بیتفینکس در سال ۲۰۱۶ و هم چنین ۹۵ درصد سرقت کریپتو کپیتال در سال ۲۰۱۸ برای خرید و سوزاندن لئو استفاده می‌کند.

معاملات لئو

آیفینکس عرضه اولیه توکن در صرافی یا IEO را در ماه می به صورت فروش خصوصی و در ماه ژوئن به صورت فروش عمومی برگزار کرد. در این فروش ها، یک میلیارد توکن یک دلاری فروخته شد.

آیفینکس عرضه اولیه توکن در صرافی یا IEO را در ماه می به صورت فروش خصوصی و در ماه ژوئن به صورت فروش عمومی برگزار کرد. در این فروش ها، یک میلیارد توکن یک دلاری فروخته شد.

ارزش بازار لئو سریعا افزایش یافت به طوری که از لحاظ ارزش بازار رتبه آن به ۱۳ رسیده است. از لحاظ قیمت نیز،‌ از زمان IEO قیمت آن به تدریج افزایش یافت و در تاریخ ۱۲ ژوئن به بالاترین قیمت خود یعنی ۱.۹۸ دلار رسید. در حال حاضر قیمت آن حدود ۱.۹۰ دلار است.

با وجود ادامه روند سوزاندن توکن ها برای کاهش عرضه و هم چنین افزایش تقاضا به دلیل محصولات جدید و افزایش کاربران، قیمت لئو می‌تواند به افزایش خود ادامه دهد. بازار ارز دیجیتال همیشه منطقی رفتار نمی‌کند، بنابراین ممکن است عکس این شرایط نیز رخ دهد.

نقشه راه

تیم آیفینکس جزییات زیادی درباره کاربردهای آینده لئو ارائه نکرده است. هر چند مشخص کرده اند که محصولات آینده، تخفیف ها و مزایای بیشتری به دارندگان لئو ارائه خواهند داد.

آیفینکس در وایت پیپر لئو چشم انداز خود در خصوص چندین پلتفرم را خاطر نشان کرده است. همین روزها می‌توان منتظر عرضه eosfinex باشیم که صرافی غیرمتمرکز بر بستر بلاک‌چین EOS است.

آیفینکس هم‌ چنین برنامه هایی برای میزبانی از پیش فروش توکن ها در پلتفرم IEO دارد. یکی از اهداف این شرکت، عرضه صرافی اوراق بهادار کاملا مجاز و قانونمند شده می‌باشد.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال چیست؟

پلتفرم های کوچکتر در این نقشه راه عبارتند از:

  • دازار (Dazaar)، بازار غیرمتمرکز اطلاعات
  • بتفینکس
  • یوفینکس (یا همان مایکروفینکس)، مجموعه ابزار و کتابخانه ها برای ایجاد صرافی ها و بازار مشتقات

از کجا می‌توان لئو خرید؟

قاعدتا محبوب ترین پلتفرم برای خرید لئو، بیتفینکس می‌باشد. لئو در بیتفینکس به صورت جفت های معاملاتی با دلار، USDT، EOS، بیت کوین و اتریوم در دسترس می‌باشد. اگر به دنبال صرافی های دیگر برای خرید لئو هستید می‌توانید از صرافی های OKEx و IDEX استفاده کنید.

قاعدتا محبوب ترین پلتفرم برای خرید لئو، بیتفینکس می‌باشد. لئو در بیتفینکس به صورت جفت های معاملاتی با دلار، USDT، EOS، بیت کوین و اتریوم در دسترس می‌باشد. اگر به دنبال صرافی های دیگر برای خرید لئو هستید می‌توانید از صرافی های OKEx و IDEX استفاده کنید.

اهداف لئو

همانطور که گفتم، آی فینکس ماهانه ۲۷ درصد از درآمد ماه قبل خود را به خریداری توکن‌های لئو اختصاص می‌دهد. این فرایند تا پایان سوزانده شدن تمام توکن‌های لئو ادامه دارد. گفتنی است خریداری و عرضهٔ لئو با قیمت کنونی بازار رقم خواهد خورد. توکن‌های لئو برای پرداخت کارمزدها استفاده می‌شوند و قابل سوختن هستند. تنها پلتفرمی که نمی‌تواند توکن‌ها را از بین ببرد اِتفینکس (Ethfinex) است چرا که در سال ۲۰۱۷ توکنی به نام نک (NEC) را با همین هدف عرضه کردند.

نتیجه گیری

اگر طرفدار BNB هستید احتمالا نکات خوب بسیار زیادی در لئو مشاهده می‌کنید. این کوین در تمام محصولات آیفینکس کاربرد دارد. مهم تر از آن، برنامه زمانبندی آیفینکس در خصوص سوزاندن ماهانه این توکن، از قیمت آن نیز پشتیبانی می‌کند.

بعضی از اعضای جامعه کریپتو به دلیل سابقه مشکوک بیتفینکس و تتر، درباره لئو نیز بدبین می‌باشند. اگرچه تحلیل های این توکن بر روی کاغذ خوب است، اما باید با احتیاط بر روی این کوین سرمایه گذاری کنید.

لئو کوین چیست؟

2
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
جهش بزرگ نهنگ بیت کوین جهش بزرگ نهنگ بیت کوین