خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین در پی کاهش اخیر قیمت بیت کوین، 2.4 میلیارد دلار پوزیشن قرارداد آتی لیکوئید شد

در پی کاهش اخیر قیمت بیت کوین، 2.4 میلیارد دلار پوزیشن قرارداد آتی لیکوئید شد

در پی کاهش اخیر قیمت بیت کوین، 2.4 میلیارد دلار پوزیشن قرارداد آتی لیکوئید شد
زمان مطالعه : 3 دقیقه
ایران کیریپتو کارسنی ایران کیریپتو کارسنی

کاهش سنگین قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال طی ساعات گذشته، منجر به لیکوئید شدن 2.4 میلیارد پوزیشن قرارداد آتی یا فیوچرز (Futures) در صرافی‌های مختلف شد.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط Bybt، با کاهش سنگین قیمت رمز ارز BTC و سایر ارزهای رمزنگاری شده، میزان کل پوزیشن‌های لانگ لیکوئید شده در بازار مشتقه برای بیت کوین به 1.4 میلیارد دلار رسید و برترین ارز دیجیتال جهان تا قیمت 33 هزار دلار سقوط قیمت را تجربه کرد. اطلاعات حاکی از لیکوئید شدن بیش از 2.4 میلیارد دلار BTC، اتریوم (Ether)، ریپل (XRP) و سایر رمز ارزها در صرافی‌های مشتقه است.

این اتفاق زمانی به وجود آمد که BTC به کمترین قیمت هفته گذشته خود یعنی 33,447 دلار در ساعت 03:38 هماهنگ جهانی یا UTC و در صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ (Bitstamp) رسید.

بیت کوین حدود 20.5 درصد از بالاترین رقم خود یعنی 42,000 دلار در تاریخ 8 ژانویه (18 دی ماه)، سقوط قیمت داشت. پس از سقوط اندک اتریوم از اوج قیمت 1,448 دلاری خود، بار دیگر تا 1,010 دلار ریزش قیمت پیدا کرد که این امر موجب شد آلت کوین ها ضربه بزرگتری را متحمل شوند.

لیکوئید شدن یک پوزیشن 10 میلیون دلاری بیت کوین در جریان ریزش اخیر

پوزیشین های لانگ (Long position)، حدود 88.42 درصد عامل به وجود آمدن این روند نزولی (2.16 میلیارد دلار) هستند. طی شدیدترین بازار نزولی در سال 2021، تنها 282.63 میلیارد دلار پوزیشن شورت لیکوئید شد. صرافی بایننس (Binance) بیشترین حجم لیکوئید شدن (903.31 میلیون دلار) را داشته و پس از آن هیوبی (523.53 میلیون دلار) و بای‌بیت (494.55 میلیون دلار) در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

درحالی که صرافی بیتمکس (BitMEX) فقط میزبان 132.11 میلیون دلار از پوزیشن‌های لانگ لیکوئید شده در 24 ساعت گذشته بود، یکی از تریدرهای آن متحمل لیکوئید شدن پوزیشن 10 میلیون دلاری‌اش شد.

لحظه‌ای خطرناک برای BTC

با وجودی که برخی از افراد نسبت به ادامه روند صعودی خوشبین هستند، اما ممنتوم صعودی بازار با چنین کاهشی با خطر مواجه شده و تحلیل‌گران سعی در دوری از بازار در شرایط فعلی دارند. اخیرا ویجی آیار (Vijay Ayyar) رئیس بخش توسعه تحارت صرافی لونو (Luno) به بلومبرگ (Bloomberg) گفت که روند صعودی پارابولیک همچنان ادامه داشته و این امر ممکن است آغاز یک اصلاح قیمت بسیار دقیق‌تری باشد:

 

blockquote

باید مشخص شود که آیا این امر شروع یک اصلاح بزرگتر است یا خیر. در صورت آغاز روند اصلاح قیمت، ما شاهد شکست حرکت پارابولیک اخیر خواهیم بود.

blockquote

به نظر شما پس از لیکوئید شدن این رمز ارزها چه پیامدهایی در انتظار بیت کوین، اتریوم و ریپل خواهد بود؟

در پی کاهش اخیر قیمت بیت کوین، 2.4 میلیارد دلار پوزیشن قرارداد آتی لیکوئید شد

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
همکاری Crypto.com و Booking.com جهت ارائه تخفیفات گردشگری همکاری Crypto.com و Booking.com جهت ارائه تخفیفات گردشگری