خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین 10 درصد از بیت‌کوین‌های شبکه حدود 10 سال است که جا به جا نشده اند!

10 درصد از بیت‌کوین‌های شبکه حدود 10 سال است که جا به جا نشده اند!

10 درصد از بیت‌کوین‌های شبکه حدود 10 سال است که جا به جا نشده اند!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

تاکنون بیش از 1.85 میلیون بیت‌کوین در دهه گذشته هیچگونه فعالیتی نداشته و جا به جا نشده اند، حال سوال اینجاست که آیا این بیت‌کوین‌ها حرکت خواهند کرد؟ این رقم می‌تواند حدود 3.7 میلیون سکه باشد که برای همیشه در شبکه گم خواهند شد.

بنابر اطلاعاتی که شرکت داده پرداز Glassnode منتشر کرده، از هر 10 بیت‌کوین، یک عدد از آن‌ها بیشتر از 10 سال است که از کیف پول‌های خود جا به جا نشده اند، اما چرا؟

داده‌های منتشر شده توسط Glassnode نشان می‌دهد که دقیقا 1.857.721 عدد بیت‌کوین، تا روز 17 دسامبر برای ده یا بیشتر از 10 سال است که هیچ فعالیتی در شبکه نداشته اند. حالا که 18.573268 عدد بیت‌کوین در شبکه وجود دارد (البته این عدد هر 10 دقیقه، با پیدا شدن بلاکی جدید افزایش می‌یابد)، این عدد حدود 10 درصد از تمام بیت‌کوین‌های شبکه می‌شود.

با اینکه شاید برخی از طرفداران بیت‌کوین، این موضوع را به "هادلر"ها (کسانی که یک سکه را می‌خرند و به مدت زیادی نگه می‌دارند) نسبت دهند، ولی واقعیت ماجرا ساده تر از این حرف‌ها ست. اکثر این سکه‌ها احتمالا مدت زیادی است که "مرده" اند. یعنی به خاطر اتفاقات مختلف برای همیشه گم شده اند و هیچوقت هیچکس قادر به استفاده از آن‌ها نخواهد بود.

اول از همه، خالق ناشناس بیت‌کوین یعنی ساتوشی ناکاموتو، در اوایل شروع شبکه، طبقه اندازه گیری‌های مختلف حدود 1.125 بیت‌کوین استخراج کرد که تاکنون حدود 10 سال است که در شبکه جا به جا نشده اند. از آنجایی که هیچکس نمی‌داند که این شخص در حال حاضر کجاست، یا اینکه زنده است یا خیر، سرنوشت این سکه‌ها در‌هاله ای از ابهام است.

بیشتر بخوانید: بلاک‌چین چیست؟ related_content

در سوم ژانویه 2019، نمودارهای Glassnode تعداد بیت‌کوین‌هایی که ده سال از جا به جایی آن‌ها می‌گذشت را نشان می‌داد. این اتفاق به این خاطر بود که در آن روز، دقیقا 10 سال از راه اندازی شبکه بیت‌کوین و استخراج اولین بیت‌کوین‌ها توسط ناکاموتو می‌گذشت.

ولی اگر بیت‌کوین‌های ناکاموتو را هم از این تعداد کم کنیم، باز هم به 2.6 میلیون بیت‌کوین دیگر می‌رسیم که احتمالا تا ابد مفقود خواهند ماند. این اتفاق می‌تواند به دلایل مختلفی بیافتد: از جمله گم کردن کلید شخصی، خراب شدن حافظه دستگاه، بیت‌کوین‌هایی که از عمد سوخته شده اند و حتی مرگ دارندگان بیت‌کوین بدون اینکه کلید شخصی خود را به کسی بدهند.

به طور کلی 3.7 میلیون بیت‌کوین، یا 20 درصد از تمام بیت‌کوین‌هایی که تاکنون استخراج شده، به احتمال زیاد برای همیشه بدون جا به جایی و در اعماق شبکه بلاکچین خواهند ماند. با توجه به قیمت بیت‌کوین در امروز، این یعنی 83.3 میلیارد دلار در شبکه گم شده است!

10 درصد از بیت‌کوین‌های شبکه حدود 10 سال است که جا به جا نشده اند!

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت وی‌چین، 22 دسامبر (2 دی) تحلیل قیمت وی‌چین، 22 دسامبر (2 دی)