خانه تحلیل قیمت تحلیل قیمت لایتکوین، 7 ژانویه (18 دی) - اختصاصی ارز سنتر

تحلیل قیمت لایتکوین، 7 ژانویه (18 دی) - اختصاصی ارز سنتر

تحلیل قیمت لایتکوین، 7 ژانویه (18 دی) - اختصاصی ارز سنتر
زمان مطالعه : 1 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

بعد از اینکه نمودار قیمت لایتکوین مدتی در بالای سطح 122 دلار تثبیت کرد، جهش قیمت خود به سمت سقف کانال صعودی خود را شروع کرد. صعود‌های پله ای نمودار خبر از مثبت بودن جو بازار می‌دهد و این یعنی گاوها هر گونه کاهش قیمت را به عنوان فرصتی برای خرید می‌بینند.

بعد از شروع موج صعودی جدید از 2 ژانویه، گاوها اجازه نداده اند که نمودار به زیر میانگین متحرک نمایی 20 کندله (158.5 دلار) کشیده شود و این خبر از قدرت گاوها می‌دهد.

 

نمودار قیمت به همراه تحلیل تکنیکال لایتکوین 7 ژانویه  (18 دی) اختصاصی ارز سنتر

نمودار قیمت به همراه تحلیل تکنیکال لایتکوین 7 ژانویه  (18 دی) اختصاصی ارز سنتر

هر دو میانگین به سمت بالا متمایل شده اند و RSI هم در محدوده مثبتی قرار گرفته و این یعنی قدرت در دست گاوها ست. البته RSI از الگوی مثلث خود خارج شده این می‌تواند زنگ خطری برای نمودار باشد.

اگر نمودار نرخ برابری LTC/USD دوباره از روی EMA20 جهش کند و حرکت خود را به سمت سقف نمودار پیش ببرد، سطح مقاومت 185 دلار پیش روی آن قرار خواهد گرفت. این سطح مقاومت در گذشته بسیار مستحکم عمل کرده و به احتمال زیاد باز هم باعث شدت گرفتن فشار فروش می‌شود.

اگر گاوها بتوانند زیر این سطح نمودار را تثبیت کنند، احتمال شکسته شدن آن افزایش خواهد یافت. از طرفی اگر نمودار از روی این سطح مقاومت به پایین برگردد و بعد به زیر EMA20 کشیده شود، تغییر روند کوتاه مدت محتمل خواهد شد.

کاهش حجم معاملات هم نشانه ای منفی است و خبر از حرکت بی روند نمودار در روزهای آینده را می‌دهد. اگر گاوها بتوانند نیروی محرکه نمودار را افزایش دهند، عبور از سطح مقاومت 185 دلار ممکن خواهد شد.

 

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت لایتکوین 7 ژانویه  (18 دی) اختصاصی ارز سنتر

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت لایتکوین 7 ژانویه  (18 دی) اختصاصی ارز سنتر

حال اگر نمودار از سطوح کنونی و یا مقاومت پیش روی خود به پایین برگردد و بتواند کف کانال خود را هم بشکند، فرضیات مثبت گفته شده نقض خواهد شد. در چنین صورتی سطح 122 دلار می‌تواند به عنوان یک حمایت عمل کند و شکسته شدن آن هم منجر به تغییر کلی روند به نفع خرس‌ها ست.

تحلیل قیمت لایتکوین، 7 ژانویه (18 دی) - اختصاصی ارز سنتر

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
بعد از یک رالی قیمتی 100 درصدی، حجم بازار کاردانو از بیت کوین کش، پیشی گرفت! بعد از یک رالی قیمتی 100 درصدی، حجم بازار کاردانو از بیت کوین کش، پیشی گرفت!