خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین به گفته استراتژیست بازار، بیت کوین آینده موفق‌تری در مقایسه با اتریوم دارد

به گفته استراتژیست بازار، بیت کوین آینده موفق‌تری در مقایسه با اتریوم دارد

به گفته استراتژیست بازار، بیت کوین آینده موفق‌تری در مقایسه با اتریوم دارد
زمان مطالعه : 4 دقیقه
ایران کیریپتو کارسنی ایران کیریپتو کارسنی

لین آلدن (Lyn Alden)، استراتژیست حوزه رمز ارزها، شبکه اتریوم (ETH) را در مقایسه با بیت کوین مورد بررسی قرار داد و بر آینده موفق BTC تأکید کرد.

لین آلدن (Lyn Alden)، استراتژیست بازار ارزهای دیجیتال، اتریوم (Ethereum) را به یک هواپیمای کنکورد تشبیه کرده و می‌گوید که این شبکه، یک پروژه اقتصادی پایدار نیست بلکه بیشتر حالت عملیاتی دارد. یکی از دلایلی که این استراتژیست را از سرمایه‌گذاری در رمز ارز اتر (ETH) باز داشته، این است که وی شبکه Ethereum را در مقایسه با بیت کوین (Bitcoin) “یک محصول ناتمام” به حساب می‌آورد.

بر اساس تحلیل اقتصادی خانم آلدن در خصوص اتریوم، وی این شبکه قرارداد هوشمند را به یک هواپیمای کنکورد تشبیه کرده است. به اعتقاد وی، بلاک چین نام برده از لحاظ عملکرد، دارای تعداد زیادی توسعه‌دهنده هوشمند بوده که روی آن کار می‌کنند، اما بعید است که در طولانی مدت به یک پروژه پایدار تبدیل شود. خانم آلدن برخی از ویژگی‌های اصلی اتریوم را به‌عنوان مدرک ادعای خود مورد انتقاد قرار داد و موارد استفاده بسیاری از برنامه‌های غیر متمرکز را “دورانی و متفکرانه” خواند.

آینده شبکه اتریوم در مقایسه با بیت کوین

وی در ادامه گفت در صورت اجرای برخی اقدامات دولتی برای نودهای شخص ثالث، گره‌های شبکه اتریوم به احتمال زیاد در معرض خطر حملات متمرکز قرار خواهند داشت. خانم آلدن گفت که تنظیم‌کننده‌ها “لزوما موجب سقوط Ethereum” نخواهند شد، اما می‌توانند با مشکل‌تر کردن اجرای اپلیکیشن‌ها، موارد استفاده را عملا تهدید کنند.

این استراتژیست، خلاصه نظرات خود در خصوص مقایسه اتریوم با بیت کوین را در توییتر بدین صورت اعلام کرده است:

 

blockquote

Ethereum در سال آینده می‌تواند از لحاظ قیمت به خوبی عمل کند، اما تا زمانی که لایه پایه خود را تغییر دهد، به‌جای یک محصول نهایی یا پایدار، تنها یک دارایی سوداگرانه در حوزه توسعه آلفا باقی خواهد ماند.

blockquote

از سوی دیگر، یکی از متخصصان حوزه سرمایه‌گذاری گفت که بیت کوین، با عرضه ثابت 21 میلیون ارز دیجیتال، سیاست پولی خودسرانه اتریوم را ندارد. وی علاوه براین، روی شکاف فرهنگی میان این دو شبکه نیز تأکید کرده است.

وضعیت شبکه اتریوم از دیدگاه خانم آلدن

خانم آلدن با اشاره به شکست برخی از پروژه‌های ساخته شده شبکه روی اتریوم گفت:

Ethereum موجب جذب بیشتر فرهنگ آزمون و آزمایشات بیشتری می‌شود. شاید در 5 سال آینده و مدتی پس از آغاز به کار اتریوم 2، با یک سیاست پولی پایدار متناسب با آن زمان بتوان آن را یک پروژه تکمیل شده نظیر BTC ارزیابی کرد. تا آن زمان، اتریوم صرفا یک پروژه آزمایشی است.

سال گذشته خانم Alden باتوجه به کمبود، هاوینگ و پتانسیل بیت کوین گفت که این دارایی دیجیتال به عنوان پشتیبان تورم عمل می‌کند. وی در جریان تحلیل خود از بلاک چین اتریوم افزود که Bitcoin را به خاطر فرصت ریسک به پاداش آن ترجیح داده و مدعی است که برای تمام نوسانات قیمت این ارز، یک “پتانسیل صعودی” وجود دارد:

 

blockquote

بیت کوین روند سریعی ندارد و باعث بروز مشکلات چندان زیادی نخواهد شد و بلعکس به خاطر روند آهسته حرکت خود، در درست کردن اوضاع نقش بهتری را ایفا می‌کند. هر چقدر که ایده‌ها و نوآوری‌ها در صنعت دارایی دیجیتال به طور گسترده‌تری ظاهر شوند، توسعه‌دهندگان BTC بیشتری باید برای پروتکل و اکوسیستم خود کار کنند.

blockquote

به گفته استراتژیست بازار، بیت کوین آینده موفق‌تری در مقایسه با اتریوم دارد

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت پولکادات، 19 ژانویه (30 دی) - اختصاصی ارز سنتر تحلیل قیمت پولکادات، 19 ژانویه (30 دی) - اختصاصی ارز سنتر