خانه اخبار اخبار جهان جان مکافی دستگیر شد!

جان مکافی دستگیر شد!

جان مکافی دستگیر شد!
زمان مطالعه : 1 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

حواشی پیرامون جان مکافی تمامی ندارد.این مهندس 74 ساله کامپیوتر و چهره پرحاشیه دنیای ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین این بار با دستگیری در اسپانیا، باز هم خبر ساز شد.

مکافی چند سال است با پیش بینی‌های عجیب در مورد قیمت بیت‌کوین و معرفی ارزهای دیجیتال مانند گوست (Ghost) بحث برانگیز بوده است و حاشیه‌های زیادی در دنیای رمز ارزها به پا کرده. مکافی این بار به جرم فرار مالیاتی در اسپانیا دستگیر شد. جرم‌هایی از این دست معمولا بیش از 5 سال حبس در زندان را به همراه دارند.

علت دستگیری جان مکافی چیست؟

تنها اتهام وارد بر جان مکافی، فرار مالیاتی نیست. روز گذشته و همزمان با اعلامیه وزارت دادگستری ایالات متحده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC) نیز با انتشار یک اعلامیه رسمی، جان مکافی را متهم به تبلیغ و بازارگرمی برای عرضه اولیه سکه (ICO) پروژه‌های مختلف بدون افشای اینکه “آیا او برای این کار پول می‌گیرد یا خیر” کرد.

این اقدام مغایر با  قوانین اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا است و دستگیری جان مکافی را به دنبال داشت: از نوامبر 2017 (آبان 96) تا فوریه 2018 (دی 96) مکافی با بهره بردن از شهرت خود و تبلیغ حداقل 7 پروژه عرضه اولیه با استفاده از توییتر و عدم افشای اطلاعات بیشتر باعث جذب سرمایه بیش از 23.1 میلیون دلار شد.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب عرضه اولیه‌ها (ICO) related_content

با دستگیری جان مکافی ، گفته می‌شود که او 11.6 میلیون دلار بابت تبلیغ کردن عرضه اولیه سکه‌های مختلف به شکل ارزهای بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) دریافت کرده است.

این در حالیست که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نامی از این پروژه‌ها در اعلامیه خود نیاورده است. متن شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از جان مکافی شامل 55 صفحه می‌شود که برای دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک ارسال شده است.

در متن این شکایت به مواردی همچون پیش بینی‌های عجیب جان مکافی در مورد قیمت بیت کوین و شرط‌هایی که در این باره گذاشته، اشاره شده است.

به نظر می‌رسد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در کنار مجازات مدنی برای مکافی، به دنبال محروم کردن او از ادامه فعالیت‌های عمومی در آینده است.

جان مکافی دستگیر شد!

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
چین در جنگ سرد تکنولوژیک، از آمریکا پیشی گرفت چین در جنگ سرد تکنولوژیک، از آمریکا پیشی گرفت