خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین مایکرواستراتژی در یک حرکت نمادین، بار دیگر 10 میلیون دلار بیت کوین خرید

مایکرواستراتژی در یک حرکت نمادین، بار دیگر 10 میلیون دلار بیت کوین خرید

مایکرواستراتژی در یک حرکت نمادین، بار دیگر 10 میلیون دلار بیت کوین خرید
زمان مطالعه : 3 دقیقه
ایران کیریپتو کارسنی ایران کیریپتو کارسنی

در شرایطی که تردیدها در بازار ارزهای دیجیتال افزایش یافته، مایکرواستراتژی در یک حرکت نمادین و شجاعانه، بار دیگر 10 میلیون دلار بیت کوین خرید.

موسسه نرم افزاری مایکرواستراتژی (Microstrategy) بار دیگر در اقدامی شجاعانه و در شرایطی که سایه تردید بر بازار ارزهای دیجیتال حاکم شده، 10 میلیون دلار بیت کوین خرید. طبق اعلام مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل مایکرواستراتژی، این موسسه برای خرید 205 واحد رمز ارز BTC با میانگین قیمت 48,888 دلار، 10 میلیون دلار از ذخایر نقدی خود را صرف کرده است. با این تفاسیر، موسسه MicroStrategy در حال حاضر مالک 91,064 واحد بیت کوین به ارزش 4.3 میلیارد دلار است و هزینه اولیه این سرمایه‌گذاری، 2.196 میلیارد دلار بوده است.

خرید جدید مایکرواستراتژی بار دیگر سیاست این موسسه مبنی بر استفاده از هر افت قیمت برای خرید بیشتر را تایید می‌کند. جالب است بدانید که اولین خرید بیت کوین مایکرواستراتژی به تابستان برمی‌گردد، جایی که رمز ارز BTC در حوالی قیمت 10,000 دلار خرید و فروش می‌شد.

با این حال، بزرگ‌ترین خرید مایکرواستراتژی به اوایل اسفند برمی‌گردد، جایی که این موسسه از طریق فروش اوراق قرضه توانست حدود 1 میلیارد دلار سرمایه جذب کند و کل آن را صرف خرید بیت کوین با میانگین قیمت 52,700 دلار نماید. از آن زمان تاکنون، قیمت رمز ارز BTC نوسانات زیادی داشته و تردیدها نسبت به دارایی‌های پرریسک در وال استریت افزایش یافته است.

خرید بیت کوین از سوی مایکرواستراتژی در شرایط افزایش تردیدها

اما خرید اخیر MicroStrategy در روز پنجشنبه در شرایطی رخ داد که تردیدها در بازار ارزهای دیجیتال دو چندان شده و همزمان با این اتفاق، جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس بانک مرکزی آمریکا، اظهار داشت که بانکداران، فکر نمی‌کنند که شرایط فعلی نیاز به مداخله بیشتر داشته باشد. بازده اوراق قرضه در هفته‌های گذشته رشد مداوم و قدرتمندی داشته که به طور معمول، نشان‌دهنده بهبود شرایط رکود و افزایش انتظارات تورمی است.

اگرچه شرایط به وجود آمده می‌تواند منجر به افزایش قیمت سهام و دارایی‌های با ریسک بالا شود، اما نباید فراموش کرد که پشت پرده رشد قدرتمند بیت کوین در سال 2020، نرخ پایین سود اوراق قرضه و مداخله مداوم فدرال رزرو با توجیه ارزیابی بیشتر بود.

با وجودی که به نظر می‌رسد تنش حاکم بر وال استریت روی بیت کوین اثرگذار خواهد بود، مایکرواستراتژی همچنان مسیر قبلی خود را ادامه می‌دهد. خرید بیت کوین این موسسه در روز پنجشنبه بیشتر جنبه نمادین داشت، اما نباید فراموش کرد که ارزش سهام مایکرواستراتژی در چند هفته اخیر، حدود 50 درصد کاهش یافته است.

مایکرواستراتژی در یک حرکت نمادین، بار دیگر 10 میلیون دلار بیت کوین خرید

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
ایلان ماسک باز هم برای دوج کوین توییت کرد. این بار چه نوشته است؟ ایلان ماسک باز هم برای دوج کوین توییت کرد. این بار چه نوشته است؟