خانه اخبار ارزها اخبار آلت کوین ها راه اندازی مجدد پلتفرم آزمایشی میمبل ویمبل توسط لایت‌کوین

راه اندازی مجدد پلتفرم آزمایشی میمبل ویمبل توسط لایت‌کوین

راه اندازی مجدد پلتفرم آزمایشی میمبل ویمبل توسط لایت‌کوین
زمان مطالعه : 3 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

شبکه بلاک چین لایت کوین پروتکل جدید خود را با نام MimbleWimble راه‌اندازی کرد. در پروتکل میمبل ویمبل ، مقیاس‌پذیری و حریم خصوصی مورد توجه قرار گرفته است. با راه‌اندازی این شبکه آزمایشی، تیم توسعه این شبکه بلاکچین به آرزوی خود برای ایجاد یک شبکه بلاک چین مقیاس پذیر اما خصوصی نزدیکتر خواهند شد.

اخیرا تمام اخبار در زمینه توسعه شبکه‌های بلاکچین به اتریوم و شبکه آزمایشی Beacon آن اختصاص یافته بود و در مورد سایر شبکه‌های بلاکچین اخبار زیادی منتشر نمی‌شد. اما شبکه بلاک چین لایت کوین اخیرا شبکه آزمایشی جدید خود را با نام میمبل ویمبل(MimbleWimble) یا به اختصار WB راه‌اندازی کرده است.

در حال حاضر این شبکه قابل دسترسی است و تعداد نودها و ماینرهای کمی به آن متصل هستند. تیم توسعه این شبکه بلاک چین اعلام کرده است در صورتی که تعداد نودهای شبکه میمبل ویمبل به مقدار کافی افزایش یابد، پروتکل MW فعال خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تراکنش‌های بیت کوین به چند دسته تقسیم می‌شوند؟ related_content

دیوید بورکت، توسعه دهنده اصلی پروتکل میمبل ویمبل، برای شروع آزمایش، تمرکز خود را روی کاربران غیر فنی لایت‌کوین قرار داده است. ین تیم توسعه اعلام کرده است که بررسی نهایی کدهای بروزرسانی میمبل ویمبل در ماه آینده انجام خواهد شد تا احتمال هرگونه خطا و ایراد در آن از بین برود.

پس از این مرحله، یک دوره آزمایشی فرا می‌رسد که در آن متخصصان رمزگذاری سعی خواهند کرد تا شبکه آزمایشی را بشکنند تا اطمینان حاصل کنند که نقاط ضعف امنیتی برطرف شده و شبکه پایداری بالایی را تامین کند.

پس از این مرحله، یک دوره آزمایشی فرا می‌رسد که در آن متخصصان رمزگذاری سعی خواهند کرد تا شبکه آزمایشی را بشکنند تا اطمینان حاصل کنند که نقاط ضعف امنیتی برطرف شده و شبکه پایداری بالایی را تامین کند.

میمبل ویمبل در تاریخ 30 سپتامبر نیز راه اندازی شده بود، اما به دلیل مشارکت تعداد کمی از افراد جامعه، به تعویق افتاد. امروزه بسیاری از قانونگذاران در حال سرکوب و مخالفت با فناوری بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال هستند. این موضوع دقیقا همزمان با توسعه و راه‌اندازی پروتکل میمبل ویمبل صورت گرفته است.

یوروپل، به طور کلی ارزهای دیجیتال، سیستم‌های مالی غیر متمرکز و کیف پول‌ها را بزرگ ترین تهدید برای جامعه می‌داند. این پروژه تقریبا یک سال روی توسعه و پیشرفت خود کار کرده است. در ژانویه ۲۰۱۹، چارلی لی موسس لایت‌کوین برنامه‌های این شرکت برای تراکنش‌های خصوصی را معرفی کرد. در ماه آگوست نیز دیوید بورکت به این پروژه پیوست. مسئولیت او کار بر روی ارزدیجیتال گرین (Grin) که مبتنی بر میمبل ویمبل است، می‌باشد اما او کیف پول گرین را نیز توسعه داده است.

بیشتر بخوانید: آندریاس آنتونوپولوس: ممکن است بیت‌کوین هیچگاه حریم شخصی مثل مونرو نداشته باشد related_content

انعطاف‌پذیری، مقیاس‌پذیری و حریم خصوصی مولفه‌های اصلی بروزرسانی میمبل ویمبل بوده که مورد تاکید چارلی لی بنیانگذار این شبکه بلاک چین بوده است. بیش از ۱۸ ماه تمرکز شبکه بلاک چین لایت کوین بر روی این بروزرسانی قرار گرفته است. علاوه بر این، David Schwartz برنامه توسعه‌ای دیگری را در جامعه لایت کوین به رای گذاشت.

در این نظرسنجی از جامعه این شبکه بلاک چین خواسته شده است تا در مورد ایجاد تغییراتی در شبکه بلاک چین لایت کوین به هدف ایجاد قابلیت اجرای قرارداد هوشمند و قابلیت همکاری با دیگر شبکه‌های بلاکچین مانند کاردانو، اظهار نظر کنند. حدود ۴۳ درصد از رای‌دهندگان با این برنامه موافقت کرده‌اند.

تاثیر این تغییرات بر قیمت LTC

قیمت رمز ارز شبکه لایت کوین، LTC، مدتهاست که یک روند خنثی را در پیش گرفته است. ارز دیجیتال LTC با ارزش بازاری معادل ۳ میلیارد دلار در جایگاه دهم بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. این رمزارز در تایم‌فریم روزانه در یک روند افقی و خنثی معامله شده و قیمت آن در حال حاضر در محدوده ۴۶ دلار داد و ستد می‌شود. فعلا قیمت این ارز دیجیتال واکنشی به راه‌اندازی شبکه آزمایشی میمبل ویمبل نشان نداده است و همان روند گذشته دنبال می‌شود.

راه اندازی مجدد پلتفرم آزمایشی میمبل ویمبل توسط لایت‌کوین

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
اتریوم، گزینه پرداختی پلتفرم apple pay اتریوم، گزینه پرداختی پلتفرم apple pay