خانه اخبار اخبار ایران دولت ایران، فعالیت ماینر‌ها را ممنوع اعلام کرد

دولت ایران، فعالیت ماینر‌ها را ممنوع اعلام کرد

دولت ایران، فعالیت ماینر‌ها را ممنوع اعلام کرد
زمان مطالعه : 3 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

شرکت برق توانیر، 1100 ماینری که مجوز فعالیت در عرصه ارز‌های دیجیتال را نداشتند و همچنین باعث افزایش شدید مصرف برق می‌شدند، متوقف کرد.

علیرغم اینکه شرکت توانیر اعلام کرده که اینگونه فعالیت‌ها باعث افزایش مصرف بی رویه برق می‌شوند، گزارشات اخیر حاکی از آنند که تغییر چشمگیری در مصرف برق مشاهده نشده است. به همین دلیل است که این شرکت، تنها با مطالعه الگو‌های مصرفی برق، قادر به تشخیص و مصادره ماینر‌ها نیست. 

به گفته سخنران امور مالی، پاداش افرادی که بتوانند ماینر‌ها را شناسایی کنند، 10 میلیون تومان، معادل 480 دلار خواهد بود. ایران اخیرا اعلام کرد که اگر نیروگاه های صنعتی برق، از سوخت های کم هزینه استفاده کنند، اجازه ماینینگ کردن را دارند.

بر اساس قوانین محلی ارز‌های دیجیتال، ماینر ها باید هویت و اطلاعات دقیق خود را در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهند. این اطلاعات که به منظور جلوگیری از قاچاق در کشور از ماینر‌ها گرفته می‌شود، شامل میزان ماینینگ کردن، دستگاهی که برای این کار استفاده می‌کنند و … می‌باشد. 

بیشتر بخوانید: 1000 دستگاه ماینینگ در ایران مصادره شد! related_content

ماینر‌هایی که مجوز ندارند و به صورت غیر قانونی ماینینگ می‌کنند، بین 2000 تا 5000 دلار و کسانی که از برق دولتی برای فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند، 20000 دلار جریمه می‌شوند.

وزارت صنعت، نعدن و تجارت ایران در ماه می، مجوز فعالیت در زمینه ارز‌های دیجیتال با 6000 دستگاه سخت افزاری را در اختیار شرکت iMiner قرار داد. پیشبینی می‌شود این شرکت به یکی از بزرگترین ماینر‌های ارز‌های دیجیتال در ایران تبدیل شود. 

کشور ایران در ماه ژوئن 2019، فعالیت در زمینه ارز‌های دیجیتال را قانونی اعلام کرده و  از آن زمان تاکنون به بیش از 1000 شرکت، مجوز ماینینگ داده است.

دولت ایران، فعالیت ماینر‌ها را ممنوع اعلام کرد

1
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
افزایش 198 درصدی کارمزد  تراکنش بیت‌کوین! افزایش 198 درصدی کارمزد تراکنش بیت‌کوین!