خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین ۳ عامل مهم در افزایش قیمت بیت‌کوین

۳ عامل مهم در افزایش قیمت بیت‌کوین

۳ عامل مهم در افزایش قیمت بیت‌کوین

زمان مطالعه : 

2 دقیقه

تاریخ قرارداد‌های آتی رو به اتمام است ولی فاکتور‌هایی وجود دارند که نشان دهنده افزایش قیمت بیت‌کوین هستند. با توجه به نمودارهای شمعی بازار بیت‌کوین، 3 فاکتور مهم ظاهر می‌شوند که همگی به موضوع افزایش نوسانات اشاره دارند. 

با گذشت 4 روز از انقضای قرارداد‌های کالای شیکاگو، و قابلیت‌های صرافی Deribit، وضعیت معاملات کوتاه مدت نامشخص است. 3 فاکتور مهمی که مهر تاییدی بر این ابهامات هستند عبارتند از:

  • تثبیت بلند مدت قیمت بیت‌کوین
  • سطح بالای مقاومت
  • انقضای قرارداد‌های آتی بیت‌کوین

ثبات قیمت بیت‌کوین در کمتر از یک هفته

در تاریخ 17 آگوست، قیمت بیت‌کوین در Coinbase به 12 هزار و 486 دلار افزایش یافت و به رقم جدیدی که پیش‌بینی می‌شد در سال آینده به آن برسد، رسید. از آن زمان تا کنون دیگر نتوانسته به بالای 12 هزار دلار برسد و همواره ثبات قیمتی نداشته.

طبق اطلاعات به دست آمده، وقتی قیمت بیت‌کوین مدت طولانی در یک محدوده خاص نوسان یابد، احتمال دارد با افزایش ناگهانی قیمت مواجه شود. از تاریخ 19 آگوست، قیمت بیت‌کوین در محدوده 4.5٪ مانده است، که محدوده بسیار کوچکی برای بیت‌کوین ارائه می‌دهد.

به گفته یک تاجر معروف در زمینه ارز‌های دیجیتال، سطح حمایت 11،650 دلار برای کوتاه مدت است. او همچنین با اشاره به سطح حمایتی  11،650 تا 11730 دلار گفت:

من فکر می‌کنم قیمت بیت‌کوین، پس از یک افت کوتاه به قیمت 11.1 هزار دلار به 12.1 هزار دلار افزایش خواهد یافت.

قرارداد های بلند مدت بیت‌کوین رو به پایان است

اگرچه مشتاقان به سرمایه‌گذاری در بازار بیت‌کوین در سایت Deribit، بسیار کمتر از قبل شده اما سرمایه‌گذاران بسیاری قرارداد‌های آتی خود را در تاریخ 28 آگوست ثبت کرده‌اند. این قرارداد‌های آتی و آپشن سایت Deribit،  می‌توانند قیمت بیت‌کوین را به صورت چشمگیر افزایش دهند. 

بیشتر بخوانید: قرارداد آتی بیت کوین related_content

به گفته یکی از سرمایه‌گذاران این سایت، 0.5 میلیون دلار سرمایه در تاریخ 28 آگوست وارد بازار می‌شود. البته این حجم بسیار کمتر از سرمایه ماه ژوئن است. 

جاش اولسوزویچ، یک تحلیلگر فنی محبوب در زمینه ارز‌‌های دیجیتال، اظهار داشت که در آینده سایت معاملاتی CME، می‌تواند نقش مهمی در افزایش قیمت داشته باشد. 

 

blockquote

هفته جاری بسیار ریسکی است. منتظر افزایش قیمت بیت‌کوین باشید.جاش اولسوزویچ

blockquote

بیت‌کوین باید از سطح مقاومت 11900 دلار، عبور کند

از اوایل ماه آگوست تا کنون، قیمت بیت‌کوین دوبار سطح 11900 دلار را رد کرده است، هر دو بار پس از مدت کوتاهی شاهد افزایش شدید پیشنهادات فروش بوده‌ایم. در 24 ساعت گذشته، بیت‌کوین بار دیگر از محدوده مقاومتی 11800 دلار به 11 هزار و 900 دلار رسید. اگر قیمت بیت‌کوین در معاملات کوتاه مدت افت کند، نمودار قیمتی آن دوباره با کاهش شدید روبرو خواهد شد.

blockquote

به گفته محققان Glassnode، فاندامنتال‌های زنجیره‌ای در هفته گذشته اندکی کاهش یافته‌اند. فاندامنتال‌های زنجیره‌ای بیت‌کوین در طی 34 هفته اندکی کاهش یافته‌اند. درآمد ناخالص ملی (GNI) شش امتیاز از دست داد و از سطح امتیاز 71 به سطح فعلی 65 کاهش یافت و این بیشتر به دلیل کاهش زیرشاخص Sentiment و همچنین کاهش ناچیزی در سلامت و نقدینگی شبکه بود.  محققان Glassnode

blockquote

این 3 فاکتور دست به دست هم داده و افزایشی چشمگیر برای قیمت بیت‌‌کوین به ارمغان می‌آورند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران
  • اقتصاد اقتصاد
    forward-like 27 شهریور 99

    تو ایران دلارم تاثیر داره زرنگ باشی دو طرف سود میکنی

شاید بخواهید بدانید
کشف هویت ساتوشی ناکاموتو همچنان سوژه داغ خبرنگاران!
محبوبترین ها
استخراج با ریگ‌های خانگی دوباره رونق گرفته است. در این مقاله نکات و اطلاعات لازم برای طراحی ریگ‌های شخصی در خانه، توضیح داده شده است.