خانه اخبار اخبار جهان ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل شد!

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل شد!

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل شد!
زمان مطالعه : 4 دقیقه
ایران کیریپتو کارسنی ایران کیریپتو کارسنی

ارزش دارایی‌های ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس، با گذر از ثروت جف بزوس، موسس آمازون، از 185 میلیارد دلار عبور کرد.

به گزارش BBC، ثروت ایلان ماسک (Elon Musk)، بنیان‌گذار و مدیر عامل اسپیکس ایکس و شرکت خودروسازی تسلا، با عبور از رقم 185 میلیارد دلار (136 میلیارد پوند)، از ارزش دارایی‌های جف بزوس، موسس وب‌سایت آمازون، بیشتر شده و وی را به ثروتمندرین فرد دنیا تبدیل کرده است.

این تاجر آینده‌نگر سال گذشته ثروت هنگفتی را به‌دست آورد. شبکه CNBC با اشاره به این موضوع که آقای ماسک سال 2020 را با دارایی‌هایی به ارزش 27 میلیارد دلار آغاز کرد و به‌سختی در میان لیست 50 فرد ثروتمند جهان قرار داشت، افزوده:

blockquote

افزایش شدید قیمت سهام تسلا – که در سال گذشته بیش از 9 برابر شده است – در کنار بسته‌های اهدایی سخاوتمندانه ایلان ماسک، بیش از 150 میلیارد دلار به ثروت وی افزوده است.

blockquote

قیمت سهام تسلا و ثروت ایلان ماسک

بر اساس داده‌های TradingView.com، پس از سقوط بازارها در ماه مارس 2020 (اسفند 98) به‌دنبال شیوع ویروس کووید-19، قیمت سهام تسلا نزدیک به 70 دلار بود. اما تا سال 2021، قیمت سهام TSLA از 800 دلار عبور کرد، که البته تقسیم سهام ماه اوت سال 2020 (مرداد 99) را هم شامل می‌شود.

ایلان ماسک با صنعت ارز دیجیتال غریبه نیست، اما تاکنون به‌عنوان یکی از ثروتمندان این حوزه شناخته نشده است. وی در دسامبر 2020 در توییتی گفته بود «بیت کوین به اندازه پول فیات مزخرف است». بر اساس ادعاهای عمومی آقای ماسک در ماه می سال 2020 (اردیبهشت 99)، وی تنها 0.25 واحد بیت کوین دارد.

بیشتر بخوانید: ایلان ماسک مقدار دارایی بیت کوین خود را فاش کرد

وی همچنین در مقاطع مختلف و با لحن طنز آمیزی درباره رمز ارز دوج کوین صحبت کرده است. مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیر عامل مایکرواستراتژی و طرفدار BTC، اخیرا به ایلان ماسک برای خرید بیت کوین پیشنهاد کمک داده بود.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل شد!

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
ویتالیک بوترین؛ ۳۰۰ میلیون دلار در اتریوم ۲ سهام گذاری شده است ویتالیک بوترین؛ ۳۰۰ میلیون دلار در اتریوم ۲ سهام گذاری شده است