خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین یک بانک سرمایه‌گذاری نروژی آماده خرید 58 میلیون دلار بیت کوین است

یک بانک سرمایه‌گذاری نروژی آماده خرید 58 میلیون دلار بیت کوین است

یک بانک سرمایه‌گذاری نروژی آماده خرید 58 میلیون دلار بیت کوین است
زمان مطالعه : 3 دقیقه
ایران کیریپتو کارسنی ایران کیریپتو کارسنی

آکر آسا (Aker ASA) که یکی از شرکت‌های بورسی نروژی است، قرار است با اضافه کردن بیت کوین به ترازنامه خود وارد فضای کریپتو و رمز ارزها شود.


 

آکر آسا که یک شرکت 6 میلیارد دلاری بورسی در اسلو بورس (Oslo Bors) است، آمادگی خود برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین را اعلام کرده است. بر اساس اعلامیه منتشر شده در روز دوشنبه، شرکت آکر کمپانی جدیدی به نام سیتی آس (Seetee AS) را تاسیس کرده که ماموریت آن سرمایه گذاری در BTC است.

استخراج بیت کوین و همکاری با دیگر شرکت‌های حوزه کریپتو

این شرکت نروژی حتی قرار است به حوزه استخراج بیت کوین نیز ورود کرده و همکاری‌های مفیدی را با دیگر بازیگران بزرگ فضای رمز ارزی انجام دهد. بر اساس گزارشات، کمپانی سیتی هم‌اکنون برای همکاری با شرکت بلاک‌استریم (Blockstream) به توافق رسیده است. به استناد مدیر استراتژی ارشد بلاک‌استریم، سمسان ما (Samson Mow)، این شرکت زیرساخت Bitcoin جهت ماینینگ و پیاده‌سازی ساید چین‌ها، همکاری نزدیکی با کمپانی سیتی خواهد داشت.

علی‌رغم اینکه دولت نروژ از نوامبر 2018 تا کنون ارائه سوبسید برق به ماینرهای بیت کوین را متوقف کرده است، اما فعالیت استخراج این رمز ارز در این کشور همچنان جریان دارد و از نظر توزیع جهانی هش ریت، مقدار قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.

به استناد شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج (Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index)، بدون در نظر گیری کشور چین، نروژ از نظر نرخ هش ماهانه رتبه هشتم را دارد. در این بیانیه همچنین گفته شده است که شرکت سیتی سرمایه‌گذاری در دیگر کمپانی‌های حوزه کریپتو و بلاک چین را بررسی خواهد کرد.

شرکت آکر، 500 میلیون کرون نروژ (28 میلیون دلار) را به‌عنوان سرمایه اولیه در اختیار Seetee قرار خواهد داد و تمامی دارایی‌های قابل سرمایه‌گذاری لیکوئید این شرکت نیز به صورت بیت کوین نگهداری خواهد شد. این حرکت با دیگر اقدامات پیشین و سنتی شرکت آکر در بخش نفت و بیوتکنولوژی دریایی بسیار متفاوت است. شرکت سیتی در توییتی در روز جمعه گفته بود که 1,170 واحد بیتکوین خریداری کرده است.

مدیر عامل آکر، ایوین اریکسون (Øyvind Eriksen)، درباره سرمایه‌گذاری در بیت کوین گفته است:

 

blockquote

با راه‌اندازی Seetee، گروه آکر قدم دیگری را در حوزه فین‌تک و نرم‌افزار خواهد برداشت. از فرصت‌های صنعتی که از طریق بیت کوین و فناوری بلاک چین فراهم می‌شود بسیار هیجان زده هستیم و برای انجام این کار با قدرت تلاش خواهیم کرد.

blockquote

از شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی گرفته تا خودروسازی تسلا، شرکت نروژی آکر نیز از جمله کمپانی‌های سراسر دنیاست که طی ماه‌های اخیر اقدام به سرمایه‌گذاری در بیت کوین کرده است. حتی یکی از رستوران‌های کانادایی نیز ذخیره نقدی خود را به BTC تبدیل کرده است. 

یک بانک سرمایه‌گذاری نروژی آماده خرید 58 میلیون دلار بیت کوین است

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
سهام کوین بیس با ارزش 90 میلیارد دلار در فروش خصوصی نزدک معامله شد سهام کوین بیس با ارزش 90 میلیارد دلار در فروش خصوصی نزدک معامله شد