خانه اخبار ساتوشی یک سنتی، هر بیت‌کوین را 1 میلیون دلار می‌کند!

ساتوشی یک سنتی، هر بیت‌کوین را 1 میلیون دلار می‌کند!

ساتوشی یک سنتی، هر بیت‌کوین را 1 میلیون دلار می‌کند!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

در حال حاضر و با توجه به قیمت بیت‌کوین تا دقایقی پیش، هر ساتوشی 0.02 سنت است و این یعنی اگر هر ساتوشی بخواهد با هر سنت برابر شود، راه درازی را در پیش خواهد داشت.

درست است که این روزها قیمت بیت‌کوین در حال رکورد شکنی‌های پیاپی است، ولی ماجرا برای کوچکترین زیر واحد این ارز دیجیتال یعنی ساتوشی (sat) متفاوت است. حالا که این روزها سرمایه گذاران بیشتری وارد بازار ارز دیجیتال می‌شوند، بسیاری از این سرمایه گذاران تازه کار فکر می‌کنند بیت‌کوین غیر قابل تقسیم است و قیمت کنونی آن هم بسیار گران است.

حالا که بار دیگر ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین مورد توجه جامعه جهانی قرار گرفته، اشاره مکرر به تاریخ بیت‌کوین، نحوه حل این عقیده غلط و معرفی کردن سات به مردم، حالا اهمیت زیادی پیدا کرده است.

این هفته یکی از تحلیلگران بازار، ویلی وو، به طور عمومی ‌از شرکت پردازش داده بلاکچین CoinGecko درخواست کرد که توجه بیشتری به ساتوشی کند. او در این باره خطاب به این شرکت گفت:

blockquote

واحد‌های کوچکتر بیت‌کوین را به طور پیش فرض در وبسایت قرار دهید و ببینید که استقبال می‌شود یا خیر. بیاید این عادت را شروع کنیم.

blockquote

وو در پادکست Magic Internet Money با مجری گری برد میلز، و در پاسخی به شخصی که گفته بود قیمت بیت‌کوین به حدی رسیده که دیگر توان خرید یک بیت‌کوین کامل را ندارد، این جمله را گفته است.

ساتوشی در حال حاضر کوچکترین زیر واحد اورجینال بیت‌کوین است که قابل تقسیم به 8 عدد اعشار می‌باشد. با توجه به قیمت کنونی بیت‌کوین، هر ساتوشی حوالی 0.02 سنت ارزش دارد. این یعنی هر دلار 43 سات می‌باشد.

به تازگی یک کاربر دیگر هم نشان داده که اگر هر سات با یک سنت برابر باشد، نمودار نرخ برابری BTC/USD تا چه میزان باید صعود کند. برای اینکه چنین اتفاقی بیافتد، بیت‌کوین باید حجم کل پول M2 آمریکا را به چالش بکشد و این یعنی هر بیت‌کوین باید حوالی 1 میلیون دلار باشد.

با توجه به این گفته، به نظر می‌رسد قیمت 23000 دلاری بیت‌کوین بسیار کم است. لازم به ذکر است که همین حالا هم برخی از ارزها برای نمودار نرخ برابری خود به استفاده از ساتوشی روی آورده اند. به عنوان مثال در جولای امسال، پزوی آرژانتین به لیره لبنان پیوست و هر ساتوشی با کوچکترین واحد پول این کشورها برابر شد.

بیشتر بخوانید: شبکه لایتنینگ (Lightning Network) related_content

وو همچنین به این موضوع اشاره کرد که فراتر از سات، نوبت به "میلی سات" می‌رسد که همین حالا هم در شبکه Lightning وجود دارد و می‌تواند رشد را تجربه کند. لایتنینگ یکی از محبوب ترین پلتفرم‌ها برای مقیاس گذاری بیت‌کوین است و با تجربه کاربری جذاب به بیت‌کوین داران تازه کار این امکان را می‌دهد که مقادیر کوچکی بیت‌کوین را با کارمزدی ناچیز (در آینده ای نزدیک بدون کارمزد) انتقال دهند.

این اتفاق با اجرای خارج از بلاکچین تراکنش‌ها و سینک کردن آن‌ها در زمانی دیگر محقق شده و این اتفاق باعث حذف کارمزد ماینرها و ازدحام بلاکچین بیت‌کوین می‌شود.

ساتوشی یک سنتی، هر بیت‌کوین را 1 میلیون دلار می‌کند!

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت آوی، 22 دسامبر (2 دی) تحلیل قیمت آوی، 22 دسامبر (2 دی)