خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین قیمت بیت‌کوین به 27.700 دلار رسید!

قیمت بیت‌کوین به 27.700 دلار رسید!

قیمت بیت‌کوین به 27.700 دلار رسید!
زمان مطالعه : 3 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

قیمت بیت‌کوین (BTC) از 27000 دلار نیز عبور کرد. دیروز پس از آنکه به 25000 دلار رسید، با اصلاح قیمتی مواجه شد اما در کمتر از 24 ساعت از مرز 27000 دلار عبور کرد. در حال حاضر بیت‌کوین روی قیمت 27,646 دلار معامله می‌شود و همچنان در حال افزایش است. قیمت بیت‌کوین در صرافی‌ها به 27700 دلار نیز رسیده است.

روند صعودی این ارز محبوب پس از عبور از مقاومت 20,000 دلار در تاریخ 16 دسامبر آغاز شد و پس از آن به طور چشمگیری در حال شکستن رکوردهای جدید است.

بیت‌کوین روز جمعه برای اولین بار از مرز 25000 دلار عبور کرد اما این رقم بار دیگر شکسته شد و صبح روز یکشنبه به 2700 دلار رسید. به عبارت دیگر می‌توان گفت این  ارز تنها در طی یک روز، حدود ۸٪ افزایش داشته است. به طور کلی بیت‌کوین از ابتدای سال 2020 تاکنون، بیش از 250% افزایش قیمت داشته است.

علل اصلی رشد قیمت بیت‌کوین

بسیاری بر این باورند  که این رالی ناگهانی، به دلیل ورود سرمایه‌گذاران مطرح و سازمانی همچون مس میوچوال ( ۱۰۰ میلیون دلار)، گوگنهایم (500 میلیون دلار) و اسکای بریج کپیتال ( ۲۵ میلیون دلار)، است. 

علاوه بر این، فدرال رزرو آمریکا نیز به همراه دیگر بانک‌های مرکزی، برای حل مسائل اقتصادی ناشی از همه‌گیری کرونا، به چاپ بی‌رویه پول پناه برده است. این در حالی است که دونالد ترامپ، قصد دارد بسته حمایتی بزرگتری را نیز تصویب کند. بسیاری از این اقدامات موجب ایجاد تورم می‌شوند، این موضوع افراد را به بیت‌کوین مشتاق تر می‌کند.

بیشتر بخوانید: اختصاص بسته معیشتی فدرال، علت افزایش قیمت بازار سهام related_content

البته کسانی هم هستند که فکر می‌کنند بیت‌کوین تازه اول راه است. به گفته اسکاراموچی این ارز در تازه صعود خود را آغاز کرده است. تیم دریپر، سرمایه‌گذار بیت‌کوین، در توییت خود اعلام کرد که قیمت ارز دیجیتال پیشرو بازار می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۰ ده برابر میزان فعلی آن شود. ارزش بازار بیت‌کوین در حال حاضر ۵۱۱ میلیارد دلار است. بیت‌کوین از نظر حجم سرمایه بازار، از Visa و Mastercard  نیز پیشی گرفته است.

 

قیمت بیت‌کوین به 27.700 دلار رسید!

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
اگر روند صعودی بیت‌کوین ادامه یابد، مقاومت 40000 دلاری نیز شکسته خواهد شد اگر روند صعودی بیت‌کوین ادامه یابد، مقاومت 40000 دلاری نیز شکسته خواهد شد