خانه آموزش کسب درآمد کسب بیت کوین رایگان از طریق سایت‌های Faucet

کسب بیت کوین رایگان از طریق سایت‌های Faucet

کسب بیت کوین رایگان از طریق سایت‌های Faucet
زمان مطالعه : 8 دقیقه
محمد شعبانی محمد شعبانی

اگر وارد موتور جستجوگر گوگل شوید و کلمهٔ "?what is a Bitcoin faucet" را تایپ کنید، بیشترین جوابی که می‌بینید این خواهد بود:  "یک سیستم پاداش". اگرچه جواب درستی است، اما مفهوم آن بیش از اینهاست. 

یک شیر آب را تصور کنید که نشتی دارد و به درستی کار نمی‌کند. اکنون اگر یک ظرف را زیر آن بگذارید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در ابتدا که هیچ اتفاقی نخواهد افتاد اما مطمئننا پس از گذشت چند دقیقه ظرف کم کم پر می‌شود. اکنون تصور شما چیست؟

اگر فکر می‌کنید که ظرف پر می‌شود و آب از ظرف سرازیر می‌شود، باید بگویم که حدس شما درست است. این تعریف دقیقا برای "شیرهای آب بیت کوین" که بهترین ترجمه برای Bitcoin Faucet است صدق می‌کند. سازندگان ابتدا بجای واژهٔ قطرهٔ بیت کوین از قطرهٔ ساتوشی استفاده می‌کردند.

همانطور که می‌دانید هویت خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو مجهول است. کسی نمی‌داند که او یک شخص است یا یک گروه با نام مستعار که هدفش ناشناس بودن است. نام قطرهٔ ساتوشی نیز برگرفته از نام خالق بیت کوین بوده است. قطره‌های ساتوشی مقدار بسیار اندکی از بیت کوین بودند که اکنون تغییر نام داده‌اند و همه آن را به بیت کوین می‌شناسند.

هنگام نوشتن این مقاله قیمت بیت کوین ۶۴۰۰ دلار است و هر ۱ بیت کوین معادل ۱۵,۵۳۶ ساتوشی است. اگر همهٔ جزئیات را در کنار هم قرار دهیم متوجه می‌شویم که حتی بیشترین میزان پرداختی‌های این شیرها در مقایسه با قیمت بیت کوین بسیار ناچیز هستند، اما این مفهوم و کار اصلی شیرهای بیت کوین نیست.

شیرآب بیت کوین وب سایتی است که به کاربران در ازای انجام فعالیت‌های تعیین شده از قبیل مشاهدهٔ تبلیغ آنلاین، مقدار اندکی بیت کوین (قبلا با نام ساتوشی) پرداخت می‌کند. مسلما مقدار بیت کوینی که پرداخت می‌شود بسیار ناچیز و حتی بهتر است بگویم غیرقابل شمارش است، اما همانطور که در مثال بالا گفتم با کمی صبر و حوصله می‌توانید ظرف خود را پر کنید!

تاریخچه

اولین سایت شیرآب بیت کوین دقیقا یک سال بعد از عرضهٔ اولیه بیت کوین در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شد. سال ۲۰۱۰ زمانی عجیب برای راه اندازی این سایت بود زیرا هیچکس درباره بیت کوین نمی‌دانست و کاری بی فایده به نظر می‌رسید. با این حال،‌ مردی به نام گاوین اندرسون به گونه‌ای پتانسیل را در ظهور ارزهای دیجیتال دید و تصمیم گرفت به احساس درونی خود عمل کند. لازم به ذکر است که او اولین حامی ارزهای دیجیتال بود زیرا معتقد بود که آیندهٔ بیت کوین و بلاک چین روشن است.

اندرسون به دلیل اینکه در آن زمان هیچ رقابتی در بین مردم وجود نبود، قصد نداشت تا ظرفیت سایت‌ را گسترش دهد و میزانی پرداختی‌ها را بالا ببرد، بلکه هدف دیگری را دنبال می‌کرد. او می‌خواست آگاهی مردم را گسترش دهد و دربارهٔ بیت کوین و بلاک چین آموزش دهد. به همین خاطر او این سایت را طراحی کرد تا با عرضهٔ رایگان بیت کوین،‌ مردم را به سمت ارز دیجیتال بکشاند. از نظر او این بهترین روش برای یادگیری بیت کوین بود.

در زمان شروع به فعالیت اولین شیرآب بیت کوین،‌ میزان پاداش برای کاربرانی که فعالیت‌های از پیش تعیین شدهٔ سایت را انجام می‌دادند ۵ بیت کوین بود. بله درست خواندید. ۵ بیت کوین!  اگر بخواهیم به سال ۲۰۱۰ برگردیم قیمت ۵ بیت کوین شاید کمتر از چند سنت بود. طبق استانداردهای امروز (زمان نوشتن مقاله سال ۲۰۱۷)، می‌توان گفت که مردم بیش از ۳۰,۰۰۰ هزار دلار برای حل کردن کپچا (جلوگیری از ربات‌های مخرب در رایانه) پاداش دریافت می‌کردند.

کم کم با شناخته شدن بیت کوین سایت‌های زیادی شروع به کار کردند و شیر‌های آب را راه اندازی کردند. مردم نیز با گسترده شدن این سایت‌ها تنها در پی سایت‌هایی بودند که بیت کوین بیشتری پاداش می‌داد. این روزها صدها سایت شیرآب وجود دارد که مردم می‌توانند به آن‌ها مراجعه کنند. 

بیشتر بخوانید: اتریوم چیست و چگونه کار می کند؟

شیرهای آب بیت کوین، یک تصمیم تجاری

مطمئننا کسب درآمد از طریق شیرآب بیت کوین بسیار دشوار است. بیشتر شیرآب‌های بیت کوین که هنوز هم فعالیت دارند چندین نوع روش درآمدزایی از خارج از سایت دارند.

مطمئننا کسب درآمد از طریق شیرآب بیت کوین بسیار دشوار است. بیشتر شیرآب‌های بیت کوین که هنوز هم فعالیت دارند چندین نوع روش درآمدزایی از خارج از سایت دارند. این یعنی زمانی که یک کاربر برای ملحق شدن به شیرآب یا جمع کردن درآمد روزانهٔ خود به سایت مراجعه می‌کند، با تبلیغاتی روبه رو می‌شود که شرکت‌ها برای معرفی محصولات خود تیزرهای تبلیغاتی را به سایت‌های شیرآب سپرده‌اند. سایت‌های شیرآب نیز از آن‌ها مبلغی به عنوان دستمزد دریافت و مقداری از آن را بین افرادی که تبلیغات را مشاهده کنند تقسیم می‌کنند و قسمتی از آن را هم برای خود نگه می‌دارند. با این مدل کسب و کار، صاحبان سایت‌های شیرآب امید دارند مقداری سود از این راه بدست آورند.

اطلاعات فنی

تصور کنید قصد راه اندازی یکی از این سایت‌ها را دارید. در واقع گزینه‌های شما برای نحوهٔ پاداش دادن زیاد است. مثلا شما می‌توانید با تیزرهای ورزشی، بازی یا تبلیغاتی آغاز به کار کنید و هیچ محدودیتی نخواهید داشت. بهترین روش برای رسیدن به ایده‌های موفق فکر کردن به چیزهای جذاب و در نظر گرفتن یک دورنمای دلپذیر است.  

اکنون کاری که شما باید بکنید این است که یک کیف پول شناخته شده و معتبر تهیه کنید. سپس، هرچقدر که می‌خواهید به آن بیت کوین انتقال دهید و لینک آن را در سایت خود بارگذاری کنید. برخی از برنامه‌ها و متن‌ها به گونه‌ای تنظیم شده‌اند که می‌توانند به صورت خودکار به کاربرانی که تیزرها را مشاهده می‌کنند، بیت کوین ارسال کنند.

تنها کاری که شما باید کنید این است که وظایف کاربرانی که قرار است به آن‌ها بیت کوین پاداش دهید، تعیین کنید. چیزهای زیادی هست که با انجام دادن آن می‌توانید سایت خود را ارتقا داده و به موفقیت برسید، اما قبل از هر چیز به نظر من باید هدف خود را از پیش تعیین کنید.

فهرست بهترین سایت‌های شیرآب

  • BonusBitcoin
  • Bitcoin Aliens
  • Moon Bitcoin
  • FreeBitcoin
  • Bitcoin Zebra

بیشتر بخوانید: معاملات بیت کوین چگونه کار می‌کند؟

برای درک بهتر از نحوهٔ عملکرد این سایت‌ها یکی از آن‌ها را توضیح می‌دهم:

سایت BonusBitcoin تا حدی اصلی ترین سایت شیرآب است که سایر سایت‌ها را تحت یک نام تجاری به هم متصل می‌کند. وقتی نوبت به تجربهٔ کاربر می‌رسد، او متوجه می‌شود که لازم نیست هر روز سایت خود را عوض کند و در حال رفت و آمد در سایت‌های گوناگون باشد، بلکه کافیست ویژگی‌های آن‌ها را در خاطر داشته باشد و برای سودآوری کمی صبور باشد. در این سایت، شما با چند کلیک می‌توانید به چرخش شیرآب خود دسترسی پیدا کنید.

این سایت مانند سایت‌های دیگر طبق روال به کاربران پاداش پرداخت می‌کند. وقتی صحبت از بیشترین پرداختی می‌شود، BonusBitcoin با ۵۰۰۰ ساتوشی که به کاربران پرداخت می‌کند نگاه‌ها را به سمت خود معطوف می‌کند. ناگفته نماند که سایت‌های بیت کوین رایگان هر روز در حال راه اندازی هستند که هر کدام دارای ویژگی منحصر به فرد خود هستند. برای اینکه بتوانید از این سایت‌ها کسب درآمد کنید باید صبور باشید.

کسب بیت کوین رایگان از طریق سایت‌های Faucet

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
ممنوعیت استفاده از اسکناس بخاطر شیوع کرونا وزیر بهداشت ایران: ممنوعیت استفاده از اسکناس بخاطره شیوع کرونا!