خانه اخبار اخبار جهان استقبال بانک مرکزی فیلیپین از توکن‌های دیجیتال

استقبال بانک مرکزی فیلیپین از توکن‌های دیجیتال

استقبال بانک مرکزی فیلیپین از توکن‌های دیجیتال
زمان مطالعه : 2 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

اگرچه کشور فیلیپین همواره درحال ارزیابی همه جانبه توکن‌های دیجیتال است، اما این فناوری را روشی مناسب برای کاهش استفاده از پول فیات و ارتقای سیستم مالی این کشور می‌داند.

به گزارش بلومبرگ، بنجامین دیوکنو، رییس بانک مرکزی فیلیپین، اعلام کرد که قصد دارد با استفاده از توکن‌های دیجیتال، هزینه‌های خدمات مالی را کاهش داده و دسترسی کاربران را گسترش دهد. وی افزود که با استفاده از این ارز جهانی میتوان از استفاده بی‌رویه از پول فیات، جلوگیری کرد. توکن‌های دیجیتال، استفاده از خدمات مالی بانک‌ها را برای افراد جامعه تسهیل می‌کنند. 

بیشتر بخوانید: بانک فدرال آمریکا: بیت کوین هم نوعی ارز فیات است! related_content

لازم به ذکر است که فیلیپین، در حال راه‌اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور بوده و در این زمینه مطالعات بسیاری را به عمل آورده است. به گزارش بانک مرکزی فیلیپین، این مطالعات پیامد‌های سیاسی احتمالی و دیگر جنبه های مهم را بررسی می‌کنند. در گذشته یک پلتفرم مبتنی بر بلاک‌چین، برای توزیع اوراق قرضه در فیلیپین، توسط دولت راه اندازی شد. 

بنا به گزارشات اخیر کوین‌تلگراف، ارز دیجیتال، به بانک‌های مرکزی این امکان را می‌دهد تا با کاهش هزینه‌های خدمات مالی و شفاف سازی هرچه بیشتر سیستم‌های مالی کشور، روند رشد و توسعه خود را سرعت ببخشند. نکته مثبت دیگر این تغییر در این است که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، به راحتی در بین شهروندان توزیع می‌شوند و در دسترس عموم قرار می‌گیرند. 

استقبال بانک مرکزی فیلیپین از توکن‌های دیجیتال

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
Audius رقیب اسپاتیفای، 8 میلیون توکن را به کاربران خود هدیه داد Audius رقیب اسپاتیفای، 8 میلیون توکن را به کاربران خود هدیه داد