خانه اخبار ارزها خسارت پای نتورک به نیم میلیون کاربر!

خسارت پای نتورک به نیم میلیون کاربر!

خسارت پای نتورک به نیم میلیون کاربر!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
پوریا زعیم زاده پوریا زعیم زاده

یک شبکه کریپتوکارنسی (ارز رمزنگاری شده) متمرکز بر روی گوشی هوشمند توسط گروهی از فارغ التحصیلان دانشگاه استنفورد ساخته شد و توانست بیش از نیم میلیون کاربر را کنار یکدیگر جمع کند.

این گزارش را روزنامه استنفورد در روز 16 سپتامبر منتشر کرد که این پروژه با نام Pi Network (پای نتورک) از زمان آغاز به کار در ماه مارس امسال، برنامه خود را در کمتر از شش ماه راه اندازی کرد.

حلقه های امنیتی اجتماعی

پای نتورک توسط یک تیم چهار نفره با نام های چنگدیائو فن انسان شناس، دانشمندان علوم کامپیوتر با نام های نیکلاس کوکالیس و آئورلیان شیلتز و مدیر اصلی پروژه وینس مک فیلیپ، راه اندازی شد. این پروژه با هدف ایجاد منابع مالی ناپیوسته برای افراد گسترده در جهان، بر روی قابلیت دسترسی یک رابط کاربری مبتنی بر تلفن هوشمند و یک مکانیزم اعتبار سنجی دفتر کل حلقه های امنیتی نوآورانه متمرکز شده است.

به جای استخراج از طریق یک الگوریتم محاسباتی، دفتر کل پای توسط یک سیستم محافظت می شود که در آن اعتماد کاربران به یکدیگر تضمین می شود. بنابراین کار با آن آسان تر است و از طریق یک اپلیکیشن رایگان تلفن هوشمند که نیاز به حداقل پردازش یا منابع انرژی دارد، قابل دسترسی می باشد. مکانیزم اعتماد مردم همان طور که روزنامه استنفورد گزارش می دهد، به شرح زیر عمل می کند:

اعضای پای به یکدیگر اعتماد می کنند، این حلقه های امنیتی به هم پیوسته یک نمودار اعتماد جهانی را ایجاد می کنند که نشان می دهد برای ثبت تراکنش ها به چه کسی می توان اعتماد کرد. این رویکرد به کاربران این امکان را می دهد تا با استفاده از ارتباطات اجتماعی موجود، به طور مستقیم از تلفن هوشمند خود به استخراج ارز رمزنگاری شده بپردازند.روزنامه استنفورد

بیشتر بخوانید: الگوریتم هشینگ (Hashing) چگونه کار می‌کند؟

سیستم هایی که مشارکت گسترده آنلاین را تشویق می کنند

دانشگاه استنفورد به خودی خود منابع لازم برای این پروژه را فراهم نکرد، اگرچه بنیانگذاران آن تاکید می کنند که ارتباط آنها با اساتید علوم کامپیوتر یعنی مایکل برنشتاین و دیوید مازیس و استاد مهندسی زیست شناسی جان لیفاردت بر روی این پروژه موثر بوده است.

دانشگاه استنفورد به خودی خود منابع لازم برای این پروژه را فراهم نکرد، اگرچه بنیانگذاران آن تاکید می کنند که ارتباط آنها با اساتید علوم کامپیوتر یعنی مایکل برنشتاین و دیوید مازیس و استاد مهندسی زیست شناسی جان لیفاردت بر روی این پروژه موثر بوده است.

ارتباط انسان و رایانه در مورد شناسایی تمام نیازها و فرضیات بی ثبات در سیستم های محاسباتی است که ما در آن ساکن هستیم و به سرعت راه و روش خود را به سمت راه حلی که آنها را هدف قرار می دهد، پیاده سازی می کنیم. علاوه بر این، تحقیقات ما عمیقا در مورد چگونگی طراحی سیستم هایی که مشارکت گسترده آنلاین را تشویق می کنند، متمرکز است.پروفسور برنشتاین

در اوایل سال جاری، تیمی از دانشگاه استنفورد و مرکز تحقیقات ویزا به طور مشترک یک مکانیزم حریم خصوصی برای قراردادهای هوشمند اتریوم (ETH)، ایجاد کردند.

در ماه ژانویه، محققان استنفورد به محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT)، دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه برکلی و سایر موسسات پیوستند تا با حمایت شرکت پنترا کپیتال یک شبکه پرداخت های غیر متمرکز با مقیاس جهانی راه اندازی کنند. همچنین گزارش شده است که درآمدهای استنفورد سرمایه خود را در بخش ارز رمزنگاری شده سرمایه گذاری کرده است و به دانشگاه های آیوی لیگ مانند هاروارد و ییل می پیوندند.

خسارت پای نتورک به نیم میلیون کاربر!

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
تصمیم ایران: جایگزینی تومان با ریال به دلیل تورم! تورم، ریال ایران را از بین می برد و باعث ایجاد ارز جدید می شود