خانه مفاهیم پایه آلت کوین ها ارز دیجیتال پیو ایکس (PIVX)

ارز دیجیتال پیو ایکس (PIVX)

ارز دیجیتال پیو ایکس (PIVX)

زمان مطالعه : 

4 دقیقه

پیو ایکس (PIVX) مخفف کلمهٔ تراکنش تایید شده به صورت فوری و خصوصی است. از اسم پروژه پیداست که سازندگان آن چه هدفی را دنبال می‌کنند. هدف اصلی تضمین حداکثر سطح ناشناسی کاربران و حفاظت از تراکنش‌های مالی است. از این رو، شرکت شیوه‌های گوناگونی را برای تحقق آن به کار گرفته است.


PivX چیست؟

در ابتدا ارز دیجیتال پیو ایکس با نام دارک نت (Darknet) شناخته می‌شد زیرا هدف آن دقیقا انجام عملیات غیر قانونی بود که امکان رهگیری آن وجود نداشت. اما بعد از انحلال آن در سال ۲۰۱۷، مالکان تصمیم به ویرایش محصول خود گرفتند و آن را با نام تجاری پیو ایکس منتشر کردند. این امر موجب آغاز فعالیت‌های قانونی پیو ایکس برای خرید کالاهای عادی شد.

نحوهٔ نگهداری

شما می‌توانید دارایی خود را در کیف پول رسمی شرکت ذخیره کنید. این کیف شامل دو نسخهٔ موبایلی و دسکتاپ می‌شود. نسخهٔ دسکتاپ مبتنی بر هستهٔ بیت کوین طراحی شده است که می‌توانید آن را در هر سیستم عاملی نصب کنید. تنها ایرادی که می‌توان از نسخهٔ دسکتاپی گرفت، اشغال فضای حافظهٔ داخلی سیستم است. کارشناسان توصیه می‌کنند تا همیشه یک بکاپ از کیف در USB داشته باشید.

نحوهٔ خریداری

امکان خریداری پیو ایکس در چندین صرافی دیجیتال از جمله بیت رکس، یو بیت و کریپ توپیا وجود دارد. صرافی بیت رکس ۹۰ درصد از تراکنش‌ها را به خود اختصاص داده است.

امکان خریداری پیو ایکس در چندین صرافی دیجیتال از جمله بیت رکس، یو بیت و کریپ توپیا وجود دارد. صرافی بیت رکس ۹۰ درصد از تراکنش‌ها را به خود اختصاص داده است. در سایر صرافی‌ها حجم تراکنش‌ها پایین است اما نکتهٔ جالب اینجاست که قیمت کوین پیو ایکس در پلتفرم‌ها متفاوت است و بهتر است قبل از خریداری، مناسب ترین صرافی را پیدا کنید. 

بیشتر بخوانید: تنها 30 درصد از استیبل کوین‌ها قابل استفاده هستند!

مزایا

امنیت. پیو ایکس از امنیت فوق العاده‌ای برخوردار است به گونه‌ای که امکان رهگیری تراکنش‌ها وجود ندارد.

الگوبرداری از دش. پیو ایکس نتیجهٔ یک انشعاب سخت از بلاک چین دش است. سازندگان موفق شده‌اند تا سرعت تراکنش‌ها را بالا ببرند،‌ از داده‌های شخصی محافظت و سیستم را ثابت نگه دارند.

ویژگی‌های تراکنش. تراکنش‌های مالی بدون نیاز به تولید بلاک انجام می‌شوند. همچنین تایید تراکنش‌ها دیگر نیازی به حضور چندین مسترنود ندارد.

سیستم مخصوص برای تراکنش‌های خصوصی. این ویژگی از ارز دیجیتال زدکش برای تقویت امنیت شبکه الگوبرداری شده است. این ویژگی به صورت یک سیستم ثانویه عمل می کند که به آن زد پیو (zPiv) می‌گویند.

در این باره بیشتر بخوانید

منبع: changenow

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران
  • lick lick
    forward-like 25 تیر 99

    خسته نباشید

شاید بخواهید بدانید
ارزش گذاری بیت کوین بر مبنای کمیابی
محبوبترین ها
تایلر و کامرون وینکلووس، طرفداران بیت کوین و موسسین پلتفرم معاملاتی Gemini طی مصاحبه اخیر با پیتر مک کورماک (Peter McCormack)، گفتند که بیت کوین، سرانجام به 500000 دلار می‌رسد.