خانه اخبار اخبار جهان مدیر عامل شرکت کوین‌بیس به ریاکاری متهم شد!

مدیر عامل شرکت کوین‌بیس به ریاکاری متهم شد!

مدیر عامل شرکت کوین‌بیس به ریاکاری متهم شد!
زمان مطالعه : 5 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین‌بیس، اخیرا کانی وست، رپر محبوب آمریکایی را که کاندیدای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری شده بود، تایید کرد. 

صرافی کوین‌بیس که در سانفرانسیسکو مستقر است، جایگاه مستحکمی در عرصه مبادلات ارزهای دیجیتال دارد و در اصل، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در آمریکا است که توانسته نتایج مالی چشمگیری از آن خود کند.

خوب است بدانید که ماه گذشته برایان اعلام کرد که کوین‌بیس برای موفقیت باید روی اهداف خود متمرکز شود. اکنون اما با این پست سیاسی مبهم و دروغین خود تمام اظهارات و سیاست‌های خود را نقض کرده است. وی در تاریخ 23 اکتبر از حساب کاربری شخصی خود مطلبی را در پاسخ به توییت Rob Rhinehart منتشر کرد و محتوای آن را حماسی خواند. 

بیشتر بخوانید: تراکنش کوین بیس یا تولید نسل related_content

حساب کاربری  Rob Rhinehart به دلایل نا مشخصی از دسترس خارج شده است. بسیاری بر این باورند که این موضوع به دلیل دروغهای آشکاری است که در توییت خود منتشر کرده بود. 

ادعاهای دروغینی که در توئیت ها بیان شده، کاملا به دور از عقل است. برای مثال اینکه بو بایدن، فرزند جو بایدن، خود کشی کرده است. حقیقت این است که بو به دلیل سرطان مغز در سال 2015 جان خود ا از دست داد. توییتر پیش از این نیز حساب کاربری نیویورک پست را برای مقاله ای که ادعاهای تایید نشده‌ای در مورد هانتر بایدن مطرح کرده بود، متوقف کرد.

گفته های درست و اعمال نادرست

آرمسترانگ در ماه سپتامبر اظهار داشت که شرکت کوین‌بیس، قصد دخالت در سیاست‌های کشور و انتخابات ریاست جمهوری را ندارد چرا که این امر آنها را از اهداف مهم کوین‌بیس دور می‌کند. وی همچنین گفت: ما در مورد نامزد‌های ریاست جمهوری و دلیل حضورشان در صحنه رقابت‌ها بحث نخواهیم کرد. کارمندان کوین‌بیس نیز نباید انتظار داشته باشند که این شرکت نماینده اعتقادات شخصی ما باشد. 

برخی از فعالان جامعه رمزنگاری، برایان را به دلیل اظهارات سیاسی نادرست، متهم به ریاکاری كردند 

جوش المان (Josh Elman)، عضو هیئت مدیره گروه سرمایه‌گذاری  Greylock Partner، گفت: حماسه نامیدن این اقدام، برداشت بسیار ضعیفی است. این توئیت پر از تبلیغات، ادعاهای دروغین و مزخرفات است.

بیشتر بخوانید: برکناری مدیرعامل و اعضای مطرح صرافی بیتمکس! related_content

اظهارات نادرست افراد مطرح، اهمیت بالایی دارد. ما ممکن است با بسیاری از آنها مخالف باشیم اما با این حال هنگامی که اظهارات دروغینی از سمت آنها منتشر می‌شود، به صورت ناخودآگاه اعتماد خود را نسبت به آنها از دست می‌دهیم. 

بیایید اینگونه فکر کنیم که اظهارات اخیر آرمسترانگ، اشتباهی از سمت او بوده زیرا در غیر این صورت می‌توان ادعا کرد که توییت او نادرست‌ترین و غیر منطقی‌ترین توییت تاریخ است.

 

blockquote

من به شخصه از اینکه برای چنین شخصی کار کنم، شرمسارم.جوش المان

blockquote

اتفاقات اخیر و بحث‌های به وجود آمده دقیقا همان چیزی است که آرمسترانگ قصد داشت از آن به عنوان یک فرهنگ غیر سیاسی، دوری کند. بین اظهارات اخلاقی و سیاست، مرزی مبهم وجود دارد. ممکن است ما در مورد چالش‌های مختلف و متنوعی به گفتوگو بنشینیم اما دقیقا در هنگام وقوع آنها به گونه ای عمل کنیم که به نفع شرکت و کارمندان نباشد. 

گفته می‌شود 60 نفر یا تقریباً 5٪ از کارکنان کوین‌بیس پس از اظهارات آرمسترانگ در ماه سپتامبر، این شرکت را ترک کردند. وی ادعا کرده که افرادی که به کار خود در کوین‌بیس ادامه داده‌اند، با او هم عقیده‌اند. این در حالی است که آنها گفته اند که آزادی بیان ندارند. آنها همچنین اجازه نشر برخی مکاتبات سیاسی را نداشته و در صورت انتشارر مجبور به پاک کردن آن هستند. 

مدیر عامل شرکت کوین‌بیس به ریاکاری متهم شد!

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
جک ما، بنیانگذارعلی بابا، دوستدار ماهیت اخلالگر ارزهای دیجیتال است جک ما، بنیانگذارعلی بابا، دوستدار ماهیت اخلالگر ارزهای دیجیتال است