خانه اخبار ارزها هاسکینسون خالق کاردانو، رمز ارزها را جنبشی سیاسی خواند!

هاسکینسون خالق کاردانو، رمز ارزها را جنبشی سیاسی خواند!

هاسکینسون خالق کاردانو، رمز ارزها را جنبشی سیاسی  خواند!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
پوریا زعیم زاده پوریا زعیم زاده

در جریان گردهمایی کسب و کارهای ایالات متحده که اخیرا برگذار شد خالق کاردانو از جامعه ارزهای دیجیتال و فناوری های وابسته به آن به عنوان عاملی که قدرت فرونشاندن جو متشنج بازار و رکود حاکم بر اقتصاد آمریکا را دارد یاد کرد.

او همچنین این امر ارزنده را قابلیتی از ارزهای دیجیتال دانست که مشارکت های سیاسی می بایست با این فناوری همراه و همسان سازی شوند تا از پتانسیل موجود در این حوزه نهایت بهره را ببرند.

هاسکینسون در جلسه پرسش و پاسخی که در کانال یوتیوب داشت به این نکته اشاره کرد که استفاده از رمز ارزها در دنیای سیاست و پیاده سازی آنها برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی بدون مشکل نخواهد بود و باید به این تغییرات فرصت همگام سازی داد تا با موفقیت عملیاتی شوند.

بیشتر بخوانید: مزایای ارزهای رمزنگاری شده

او همچنین از فعالان و همکاران خود در این حوزه خواست تا با مشارکت بیشتر و فراهم کردن فضای پیشرفت سعی در شکوفایی هرچه بیشتر عصر جدید تکتولوژی در جهان سیاست شوند.

رمزارزها ریشه در سیاست دارند

هاسکینسون که تجربه بالایی در دنیای فناوری های دیجیتال و اقتصاد دارد به این امر مهم تاکید می کند که فناوری رمزنگاری و جهان سیاست جنبشی انقلابی هستند که لازم و ملزوم یکدیگرند.

به عقیده او این فناوری با سیاست و نظم فوق العاده ای طرح ریزی شده است تا جایگاه خود را درجهان امروزی بدست آورد.

به نقل از هاسکینسون :

چه سیاستی از این زیباتر که ما سیر تکاملی تاریخچه پول را با فناوری دیجیتال امروزی در هم آمیختیم و ارزهای دیجیتال را پدید آوردیم تا بتوانیم نقش دولت ها را کمرنگ و استقلال مالی را پررنگ تر کنیم.

خالق کاردانو تاکید داشت که پدیده رمز ارزها در طبیعت ذاتی خود با سیاست گره خورده است. چراکه هدف و سیاست اصلی آن جایگزینی روش های سنتی در خدمات مالی و اقتصادی با فناوری های نوین دیجیتالی است. جالب است بدانید که سیاست و پول دو یار جدانشدنی هستند.

همچنین با توجه به فراگیر شدن این جامعه بزرگ از فناوری های بلاک چین و رمز ارزها مطمئن باشید شاهد تاثیر چشمگیر آنها بر بسیاری از حوزه ها خواهیم بود.

بیشتر بخوانید: بلاک چین (Block Chain)

تحول بزرگی پیش روی ماست. شیوه های معاملاتی و خرید و فروش دچار تغییر می شوند. بازار املاک و مستقلات شاهد تحول در شیوه خرید و فروش و قراردادهای هوشمند خواهند شد. تجارت ها و سرمایه گذاری ها شکل جدیدی به خود می گیرند و همچنین ساختار قانونگذاری ها در خور تحولی عظیم خواهند شد.

مراجع قانونی علیه ارزهای دیجیتال

هاسکینسون اعتقاد دارد که مراجع قانونگذار در مقابل تغییر بسترهای موجود به سمت ارزهای دیجیتال مقاومت می کنند. همانطور که در حال حاضر دولتمردان و سیاست گذاران شورای قانون گذاری در ایالات متحده و حتی در سراسر جهان علیه این حوزه جبهه گرفته اند.

خالق بلاک چین کاردانو راه مقابله با این مسئله را همبستگی فعالان و بنیانگذاران راس این جامعه دانست و تاکید کرد که برای پاسخگویی و نشان دادن واکنشی جدی به قانون های مبتنی بر محدودیت های فناوری های دیجیتال اقدام کنند.

هاسکینسون از این مسئله دلخور است، چراکه بسیاری از افرادی که در این محیط مشغول به درآمدزایی هستند به عنوان فردی مستقل به دنبال استفاده از حیطه امنی هستند که این فضا در اختیارشان قرار داده است.

در صورتی که برای رسیدن به موفقیت در مقابل این سیاست ها نیاز به همکاری و مشارکت تمام افرادی است که از بسترهای موجود سود می برند و به ارزشگذاری ارزهای دیجیتال می توانند  کمک کنند.

زیرا تنها راهی که برای بقای سیستم های رمزنگاری باقی می ماند دادن اجازه دسترسی به مراجعی است که تنها دلیل بوجود آمدن پلتفرم های غیر متمرکز و بدون واسطه هستند. این یعنی شما به عنوان سرمایه گذار سرمایه خود را وارد بسترهای بلاک چین و رمز ارز می کنید اما کنترل آن همانند بانکداری سنتی خواهد بود.

به عقیده من تنها راه جلوگیری از این فاجعه یکدست شدن و مشارکت قدرت های پیشرو و ثروتمند در بازار ارزهای دیجیتالی است.

هاسکینسون خالق کاردانو، رمز ارزها را جنبشی سیاسی خواند!

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
دولت روسیه استفاده از کیف پول‌های دیجیتال ناشناس را ممنوع کرد! دولت روسیه استفاده از کیف پول‌های دیجیتال ناشناس را ممنوع کرد!