خانه اخبار ارزها آیا پولکادات به زودی جز ۳ ارز برتر بازار خواهد شد؟

آیا پولکادات به زودی جز ۳ ارز برتر بازار خواهد شد؟

آیا پولکادات به زودی جز ۳ ارز برتر بازار خواهد شد؟
زمان مطالعه : 4 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

قیمت پولکادات (DOT) طی کمتر از ۸ روز تا ۲۰۰ درصد افزایش یافت و تحلیلگران برتر ارز دیجیتال معتقدند که این بلاک چین پتانسیل و ویژگی‌های بسیار زیادی برای ارائه دارد.

صندوق ارز دیجیتال Spartan Black که در آسیا قرار دارد معتقد است پولکادات پتانسیل بیشتری دارد و می‌تواند به یکی از ۳ ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار برسد. در حال حاضر، این پروتکل محبوب ششمین ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار است.

بیشتر بخوانید: ملاک‌های سرمایه‌گذاری برای انتخاب توکن مناسب چیست؟ related_content

از ۸ روز قبل که DOT در بایننس فهرست شد، قیمت این ارز دیجیتال بیش از ۲۰۰ درصد افزایش یافت و بسیاری از تحلیلگران معتقدند که قیمت آن می‌تواند افزایش چشمگیر بیشتری داشته باشد.

چندین عامل پیرامون احساس مثبت درباره DOT وجود دارد. این پروتکل مستقیما با شبکه اتریوم رقابت نمی‌کند، اما مقیاس‌پذیری آن در سطح بالایی قرار دارد و در نتیجه می‌تواند مشکل کارمزد زیاد تراکنش‌های اتریوم را برطرف کند.

ارزش بازار پولکادات ۵.۶ میلیارد دلار است. چه چیزی باعث رشد بیشتر آن خواهد شد؟

پولکادات شاهد رشد چشمگیری در هفته‌های اخیر از لحاظ قیمت و پروژه‌های موجود بود. اطلاعات Polka Project نشان می‌دهد ۱۹۷ پروژه در اکوسیستم پولکادات حاضر هستند.

فارغ از داشتن فناوری قوی و منسجم، پولکادات یکی از ماهرترین توسعه‌دهندگان در عرصه قراردادهای هوشمند را در اختیار دارد.

گاوین وود (Gavin Wood) پولکادات را در سال ۲۰۱۶ ایجاد کرد. وی یکی از اشخاص مهم و کلیدی توسعه زبان برنامه‌نویسی سالیدیتی اتریوم و فناوری‌های پریتی (Parity) نیز بوده است. وود هم‌چنین در رشد شبکه اتریوم طی چهار سال گذشته نیز نقش مهمی ایفا کرده است.

بیشتر بخوانید: آیا اتریوم زبان برنامه نویسی وایپر را به سالیدیتی ترجیح می‌‌دهد؟ related_content

ترکیب یک جامعه پویا و فعال، تعداد روز افزون پروژه‌ها در اکوسیستم پولکادات و حضور وود در آن باعث شده است که تقاضا برای DOT افزایش یابد.

کلوین کُه (Kelvin Koh) از شرکت Spartan Black در اواسط ماه آگوست بر اساس ارزش بازار کاردانو پیش‌بینی کرده بود که قیمت DOT به ۵ دلار خواهد رسید. چند هفته پس از پیش‌بینی او، قیمت DOT از ۵ دلار عبور کرد و به ۶.۵۷ دلار رسید. در آن زمان کُه گفت:

 

blockquote

اگر ارزش بازار ADA معادل با ۳.۸ میلیارد دلار است پس ارزش بازار پولکادات حداقل باید ۵ میلیارد دلار باشد. این موضوع بدان معنا است که قیمت DOT باید ۵ دلار باشد.  Kelvin Koh

blockquote

پس از این پیش‌بینی، وی گفت که انتظار دارد DOT به یکی از ۳ ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار تبدیل شود. او بیان کرد:

 

blockquote

یک پیش‌بینی دیگر: طی یک سال آینده DOT به یکی از ۳ ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار تبدیل خواهد شد.

blockquote

عدم رقابت با اتریوم یک عامل مهم است

اتریوم تاکنون برترین پروتکل بلاک چین قراردادهای هوشمند بوده است. ارزش بازار اتریوم ۴۳ میلیارد دلار است، در حالی که این رقم برای پولکادات برابر با ۵.۶ میلیارد دلار است.

پولکادات مستقیما با اتریوم رقابت نمی‌کند. کلوین کُه در این خصوص بیان کرده است که موفقیت بلندمدت DOT منجر به کاهش ارزش اتریوم نخواهد شد.

بلاک چین‌هایی نظیر پولکادات و کازمس (Cosmos) که به شبکه‌های بلاک چین مختلف امکان می‌دهند تا بر بستر پروتکل آنها ایجاد شوند و به فعالیت بپردازند، از نظر ساختاری با اتریوم متفاوت هستند. کُه در این خصوص گفت:

 

blockquote

من به عرصه زنجیره‌های متصل به یکدیگر با استفاده از پل ‌ها (Bridge) ایمان دارم. پولکادات و کازمس جایگزین اتریوم نخواهند شد. هم‌چنین زنجیره‌های دیگر نظیر Near، ترون، Solana و AVA و سایر زنجیره‌ها را از میدان خارج نخواهد کرد.

blockquote

اگر پولکادات و سایر پروتکل‌های قراردادهای هوشمند بتوانند در کنار اتریوم به فعالیت خود ادامه دهند، احتمال بقا و ماندگاری بلندمدت آنها بیشتر خواهد شد.

صرافی‌های برتر اکنون DOT را فهرست کرده و پشتیبانی خود از این ارز دیجیتال را نشان داده‌اند. حتی صرافی‌های آمریکایی نظیر کراکن نیز پس از عرضه DOT، سریعا آن را فهرست کردند.

جوزف تودارو (Joseph Todaro) از شرکت Blocktown Capital گفته است:

 

blockquote

فهرست کردن DOT توسط کراکن قبل از کوین‌بیس و بایننس، برد مهمی برای این صرافی محسوب می‌شود. اگر در آمریکا هستید و می‌خواهید به خرید و فروش DOT بپردازد، صرافی کراکن بهترین صرافی ممکن است. Joseph Todaro

blockquote

 

آیا پولکادات به زودی جز ۳ ارز برتر بازار خواهد شد؟

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
ساتوشی یک سنتی، هر بیت‌کوین را 1 میلیون دلار می‌کند! ساتوشی یک سنتی، هر بیت‌کوین را 1 میلیون دلار می‌کند!