خانه اخبار اخبار ایران ارائه مجوز احداث نیروگاه برای تامین برق مورد نیاز ماینرها

ارائه مجوز احداث نیروگاه برای تامین برق مورد نیاز ماینرها

ارائه مجوز احداث نیروگاه برای تامین برق مورد نیاز ماینرها
زمان مطالعه : 1 دقیقه
گروه خبری گروه خبری

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: طرح قانونمند سازی ارزهای دیجیتال و ماینینگ در مجلس تدوین و توسط هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شده و برای بررسی به کمیسیون‌های تخصصی مربوطه ارسال شده است.

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از تدوین طرح قانونمند سازی رمز ارزها و ماینینگ در مجلس خبر داد و گفت:‌ رمز ارزها فرصتی را در کشور فراهم کرده که می‌توان از طریق آن حدود 4 تا 5 میلیارد دلار ارز مورد نیاز کشور را تامین کرد.

وی با اشاره به مشکل تامین برق در کشور هم اظهار کرد: در روزهای گرم سال و در ساعات پیک ما شدیدا با مشکل کمبود برق و در فصول سرد سال هم با افزایش تولید برق مواجه هستیم و این موضوع موجب شده تا از یک سو کمبود برق و خاموشی‌ها در تابستان برای کشور مشکلاتی را ایجاد کند و از طرف دیگر عدم استفاده برق در زمستان، تولید برای نیروگاه‌ها مقرون به صرفه نباشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس ضمن تاکید بر اینکه طرح قانونمند سازی رمز ارزها و ماینینگ می‌تواند کمک کند تا در فصول سرد سال برق مازاد برای تولید رمز ارزها مورد استفاده قرار گیرد تا بخشی از نیازهای ارز وارداتی خود را تامین کنیم، اظهار کرد: از طرف دیگر به دلیل کمبود برق در فصول گرم سال می‌توان با ارائه مجوز احداث نیروگاه به افرادی که دنبال استخراج رمز ارزها هستند، در کنار تامین برق مورد نیازشان، مازاد آن را فروخته و در زمستان هم برق مازاد نیروگاه‌های دولتی را خریداری کنند.

قادری تصریح کرد: رمز ارزها قابل کنترل توسط آمریکایی‌ها نیست و می‌توان با استفاده از استخرهای خارجی، ارز مورد نیاز کشور را تامین کرد.

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس گفت: طرح قانونمند سازی رمز ارزها و ماینینگ توسط هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شده و اکنون برای بررسی به کمیسیون‌های تخصصی مربوطه ارسال خواهد شد.

ارائه مجوز احداث نیروگاه برای تامین برق مورد نیاز ماینرها

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
رشد 100 درصدی یرن فایننس در 36 ساعت رشد 100 درصدی یرن فایننس در 36 ساعت