خانه اخبار اخبار تکنولوژی فعالیت ماینر‌ها، سیر صعودی بیت‌کوین را متوقف نخواهد کرد

فعالیت ماینر‌ها، سیر صعودی بیت‌کوین را متوقف نخواهد کرد

فعالیت ماینر‌ها، سیر صعودی بیت‌کوین را متوقف نخواهد کرد
زمان مطالعه : 5 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

اغلب ماینر‌های بیت‌کوین طی دوماه گذشته، حجم قابل توجهی از دارایی‌های خود را به فروش رساندند، اما تحلیلگران روی زنجیره بر این باورند که اینگونه اقدامات، تاثیری در رشد قیمت بیت‌کوین، نخواهد داشت.

اطلاعات اخیر حاکی از آنند که حجم بالای فروش بیت‌کوین در ماه جولای، فشار این بازار دیجیتال را به صورت چشمگیری افزایش داده است. سر انجام، در اواسط ماه آگوست قیمت بیت‌کوین طی فروش بی‌رویه سرمایه‌گذاران، 13 درصد کاهش یافت. از آن زمان تا کنون بیت‌کوین در تلاش برای بازگشت قیمتی به 12 هزار دلار بوده است. 

. سر انجام، در اواسط ماه آگوست قیمت بیت‌کوین طی فروش بی‌رویه سرمایه‌گذاران، 13 درصد کاهش یافت. از آن زمان تا کنون بیت‌کوین در تلاش برای بازگشت قیمتی به 12 هزار دلار بوده است. 

به گفته کی یونگ جو، مدیر عامل پلتفرم اطلاعاتی ارز‌های دیجیتال CryptoQuant، افزایش حجم فروش بیت‌کوین توسط ماینر‌ها، روند صعودی بیت‌کوین را مختل نخواهد کرد. شرکت‌های تجزیه و تحلیل داده‌های زنجیره‌ای، به دلیل سرمایه بزرگی که در بیت‌کوین دارند، به صورت موشکافانه‌ای این اقدامات نهنگ‌ها و ماینر‌ها را مورد بررسی قرار دادند. 

بیشتر بخوانید: اوج دوباره کرونا موجب افت 5 درصدی داو جونز و بیت کوین شد! related_content

ویلی وو، یکی از تحلیلگران حوضه بلاک‌چین، بر این باور است افزایش حجم فروش بیت‌کوین، 2 دلیل مهم دارد که یکی از آنها ماینر‌ها هستند. ماینر‌ها که تعداد بالایی بیت‌کوین را در اختیار دارند، با تصمیمات خود نقش مهمی را در روند قیمتی بازار، ایفا می‌کنند. 

دو دلیل افزایش فشار فروش 

دلایل اصلی افزایش فشار فروش بیت‌کوین:

  • ماینر‌هایی که پس از دریافت پاداش خود تصمیم به فروش می‌گیرند.
  • صرافی‌هایی که از سرمایه‌گذاران مالیات و هزینه تراکنش دریافت کرده و به بازار می‌فروشند.

ماینر‌ها با فروش بی‌رویه بیت‌کوین، باعث اصلاح قیمتی آن می‌شوند. برای مثال  از تاریخ 17 آگوست تا 5 سپتامبر، قیمت بیت‌کوین از 12486 دلار به 9813 دلار کاهش یافته است. پس از آن مشخص شد که دلیل اصلی آن، فروش بیت‌کوین توسط ماینر‌ها و نهنگ‌های بازار بوده است. 

درست است که فشار فروش نهنگ‌ها و ماینر‌ها باعث اصلاح قیمت بیت‌کوین شده اما این امر در بلند مدت تاثیر بسزایی روی رشد آن ندارد. نکته مهم این است که بیت‌کوین بی‌توجه به اینگونه اقدامات، همچنان روند رو به جلوی خود را حفظ می‌کند. 

بیشتر بخوانید: تاثیر ماینر‌ها روی قیمت بیت‌کوین related_content

لازم به ذکر است که اگر ماینر‌ها به صورت ناگهانی مقدار زیادی از بیت‌کوین خود را بفروشند، قیمت بیت‌کوین به شدت افت می کند. این افت قیمتی به این دلیل است که به دنبال این فروش، بسیاری از نهنگ‌ها و افرادی که سرمایه هنگفتی در این بازار دارند، سرمایه خود را خارج می‌کنند.

 از این رو، حجم فروش نسبتاً ناچیز نیز از نظر تئوریک، تغییرات گسترده قیمتی را به همراه می آورد. به عبارت دیگر باید گفت که تاثیرات فشار فروش، بر روی قیمت بیت‌کوین متمرکز است نه روند بازار آن.

 

blockquote

برخی از ماینر‌ها در اواخر ماه جولای بیت‌کوین خود را به فروش رساندند. اما به عقیده من برای متوقف کردن سیر افزایش قیمتی بیت‌کوین، حجم بسیار زیادی از ماینر‌ها باید به صورت همزمان اقدام به فروش کنند. بنابراین بیت‌کوین همچنان رشد خواهد کرد.کی یونگ جو

blockquote

به گفته سایت نظارتی ByteTree، موجودی خالص ماینر‌های بیت‌کوین در 12 هفته گذشته تقریبا 125 بیت‌کوین کاهش یافته است.

به گفته سایت نظارتی ByteTree، موجودی خالص ماینر‌های بیت‌کوین در 12 هفته گذشته تقریبا 125 بیت‌کوین کاهش یافته است.

طبق اطلاعاتی که به تازگی به دست ما رسیده، مشخص شد که ماینر‌ها در هفته ای که گذشت حدود 1.362 میلیون دلار بیت‌کوین فروخته اند. این مقدار قابل توجهی است اما نه به اندازه‌ای که مانع حرکت پیشرو قیمت بیت‌کوین شود.

صعودی بودن بازار بیت‌کوین پس از هاوینگ، هنوز هم محتمل است

طبق اطلاعاتی که به تازگی به دست ما رسیده، مشخص شد که ماینر‌ها در هفته ای که گذشت حدود 1.362 میلیون دلار بیت‌کوین فروخته اند. این مقدار قابل توجهی است اما نه به اندازه‌ای که مانع حرکت پیشرو قیمت بیت‌کوین شود.

علیرغم اینکه بسیاری از فروشندگان خواستار افت قیمتی بیت‌کوین هستند و تلاش‌های بسیاری نیز به همین منظور انجام می‌دهند، بازار بیت‌کوین همچنان صعودی است. قیمت بیت‌کوین همچنان بالای سطح حمایتی 10000 دلار قرار دارد.

 

blockquote

انعطاف پذیری بیت‌کوین در طی افزایش فشار فروش آن، نشان دهنده روند صعودی آن در بلند مدت است. این ارز دیجیتال محبوب، بسیار محتاطانه عمل می‌کند. اطلاعات درون شبکه‌ای نشان دهنده صحت فاز‌های محاسباتی درون شبکه‌ای بیت‌کوین هستند.رافائل شولتزه-کرافت، مدیر ارشد اجرایی گلس نود

blockquote

 

فعالیت ماینر‌ها، سیر صعودی بیت‌کوین را متوقف نخواهد کرد

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
نقدینگی بیت‌کوین به دنبال رشد چشمگیر زنجیره عرضه آن، افزایش خواهد یافت نقدینگی بیت‌کوین به دنبال رشد چشمگیر زنجیره عرضه آن، افزایش خواهد یافت