خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین شرکت‌های عمومی تقریباً معادل 7 میلیارد دلار در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند

شرکت‌های عمومی تقریباً معادل 7 میلیارد دلار در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند

شرکت‌های عمومی تقریباً معادل 7 میلیارد دلار در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند
زمان مطالعه : 2 دقیقه
سیامک تیموری سیامک تیموری

جایگاه Grayscale با در اختیار داشتن 5.1 میلیارد دلار بیت‌کوین، توسط شرکت‌هایی از جمله CoinShares و MicroStrategy تهدید می‌شود.

دارایی‌های بیت‌کوین (BTC) شرکت‌های عمومی در سال جاری به 6.8 میلیارد دلار رسید و شرکت‌های تازه وارد به این عرصه، درصدد در ربودن گوی سبقت از Grayscale هستند. بر اساس منابع Coin98 Analytics، در حال حاضر 13 شرکت عمومی در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: بهترین روش‌ها برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین related_content

Grayscale همانند «خورشید» می‌درخشد

Grayscale، این غول مدیریت دارایی با 449.596 بیت‌کوین (معادل 5.14 میلیارد دلار) تحت کنترل خود، بزرگترین بازیگر این عرصه است و پس از آن CoinShares با 69.730 بیت‌کوین (797 میلیون دلار) در رده دوم قرار گرفته است.

جایگاه سوم متعلق به MicroStrategy، شرکتی که اخیراً اعلام کرد در راستای پذیرش «استاندارد بیت‌کوین» حرکت کرده و 38250 بیت‌کوین (معادل 437.1 میلیون دلار) خریداری نمود و در جایگاه چهارم، Galaxy Digital قرار دارد که 16.551بیت‌کوین (معادل 189.1 میلیون دلار) در اختیار دارد.

در مجموع، 13 شرکت تقریباً 600 هزار بیت‌کوین (6.86 میلیارد دلار) ذخیره کرده‌اند و این رقم با در نظر گرفتن خریدهای Grayscale در حال افزایش است. مدیر عامل Grayscale، بری سیلبرت (Barry Silbert)، درباره داده‌های Coin98 Analytics اظهار داشت:

 

blockquote

Grayscale همانند خورشید است. با وجود تمام فعالیت‌های تبلیغاتی سیلبرت، این مایکل سِیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل شرکت MicroStrategy بود که بیشترین تأثیر را در بازار رمزارزها در سال جاری داشته است. سیلور پس از خرید BTC، شروع به مصاحبه‌های منظم و همچنین فعالیت در شبکه‌های اجتماعی در خصوص برتری بیت‌کوین نسبت به ارزهای فیات کرد.

blockquote

سیلور در پاسخ به توییت سیلبرت در تاریخ 12 اکتبر که بانک مرکزی انگلیس در مورد چشم‌انداز بیت‌کوین صحبت کرده بود، اظهار داشت:

 

blockquote

بیت‌کوین اولین سیستم پولی دیجیتالی است که قادر به ذخیره در تمام نقاط جهان برای هر فرد، شرکت و دولت به روشی عادلانه و منصفانه می‌باشد. اگر این از نظر ذاتی ارزش ندارد، پس چیست؟

blockquote

واگرایی واضح بیت‌کوین با دلار

در عین حال ما در ماه گذشته، شاهد واگرایی بیت‌کوین با دلار آمریكا و نوسانات VIX بودیم که فرصت‌های جدیدی را برای سرمایه‌گذاران مشتاق تنوع‌بخشی سبد دارایی، فراهم نمود.

براساس مقایسه داده‌های کوین‌تلگراف و Digital Assets Data، اکنون سهام S&P 500 و طلا شاهد افزایش الگوهای همبستگی خود با BTC هستند.

این امر به نوبه خود موجب تشدید واگرایی بیت‌کوین با بازارهای سنتی شده است. تحلیلگران معتقدند که «جداسازی» بیت‌کوین، راه را برای افزایش قیمت بیت کوین هموار می‌کند.

شرکت‌های عمومی تقریباً معادل 7 میلیارد دلار در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
پنج ارز دیجیتالی که بزودی از آنها بیشتر می‌شنوید! پنج ارز دیجیتالی که بزودی از آنها بیشتر می‌شنوید!