خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین کسب سود 150 میلیون دلار بیت‌کوین از طریق باج افزار

کسب سود 150 میلیون دلار بیت‌کوین از طریق باج افزار

کسب سود 150 میلیون دلار بیت‌کوین از طریق باج افزار
زمان مطالعه : 2 دقیقه
آکادمی هلاکویی آکادمی هلاکویی

گزارش جدید دو شرکت امنیت سایبری نشان می دهد که یک باج افزار، موفق شده بیش از 150 میلیون دلار بیت کوین کسب کند.

میزان این باج ها، “گاهی اوقات به میلیون ها دلار می رسد و به طور معمول میان صدها هزار نفر اجرا می شود.”

بر اساس گزارش مشترک شرکت های امنیت سایبری Advanced Intel و Hyas، باج افزار Ryuk، به میزان 150 میلیون دلار بیت کوین، سود داشته است. نویسندگان این گزارش افزودند: ” باج افزاری از نوع Ryuk از نظر اقتصادی موفق بوده و همچنین تأثیر مخربی بر بسیاری از صنایع در سراسر جهان گذاشته است.”

تحقیقات ما شامل ردیابی پرداخت های مربوط به 61 آدرس سپرده منسوب به باج افزار Ryuk بوده است. مجرمان این باج افزار،  اکثریت، بیت کوین خود را از طریق واسطه به منظور ایجاد نقدینگی به صرافی ها ارسال می کنند.

باج افزار Ryuk برای اولین بار در ماه آگوست سال 2018 (مرداد 1397) کشف شد. اهداف آن، سازمان های بزرگی همانند بیمارستان ها می باشد.

نویسندگان این گزارش توضیح دادند که “حجم قابل توجهی از بیت کوین از طریق خدمات پولشویی به Binance و Huobi منتقل می شود که ما از طریق پرداخت های ردیابی شده، آنها را شناسایی کرده ایم.” علاوه بر دو صرافی رمزنگاری، “جریان قابل توجهی از رمزارزها به مجموعه آدرسهایی منتقل می شود که بسیار کوچک هستند و احتمالاً نمایانگر یک سرویس جنایی هستند که رمزارز را با ارز محلی یا ارز دیجیتال دیگری مبادله می کنند.”

همچنین، این گزارش خاطرنشان می کند که ” Ryuk مقدار قابل توجهی از باج های دریافتی خود را از طریق یک کارگزار معروف دریافت می کند که از طرف قربانیان باج افزار پرداخت می شود. این پرداخت ها گاهی اوقات به میلیون ها دلار می رسد و به طور معمول در میان صدها هزار نفر اجرا می شود “.

پس از ردیابی معاملات بیت کوین برای آدرس های شناخته شده منتسب به Ryuk، نویسندگان تخمین می زنند که ارزش این شركت جنایی بیش از 150,000,000 دلار است.

کسب سود 150 میلیون دلار بیت‌کوین از طریق باج افزار

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
چرا خرید بیت کوین بدون احراز هویت پر ریسک است؟ چرا خرید بیت کوین بدون احراز هویت پر ریسک است؟