خانه اخبار ارزها مدیر ریپل به سوالات کلیدی پیرامون شکایت از این بنیاد پاسخ داد

مدیر ریپل به سوالات کلیدی پیرامون شکایت از این بنیاد پاسخ داد

مدیر ریپل به سوالات کلیدی پیرامون شکایت از این بنیاد پاسخ داد
زمان مطالعه : 9 دقیقه
ایران کیریپتو کارسنی ایران کیریپتو کارسنی

طی شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، بنیاد ریپل، گارلینگ‌هاوس و کریس لارسن (Chris Larsen)، هم‌بنیان‌گذار Ripple، به دلیل فروش رمز ارز XRP از طریق یک عرضه اولیه اوراق بهادار ثبت نشده، به پرداخت 1.38 میلیارد دلار متهم شدند.

برد گارلینگ‌هاوس (Bard Garlinghouse)، مدیر بنیاد ریپل (Ripple)، به 5 سوال رایج در زمینه شکایت 1.3 میلیارد دلاری SEC از این بنیاد پاسخ داد.

برد گالینگ‌هاوس، مدیر بنیاد ریپل که پشتیبان ارز دیجیتال XRP است، فاش کرد که این شرکت اقدام ناموفقی برای حل و فصل پرونده خود با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) داشته و در ادامه از “هرج و مرج قانون‌گذاری” پیرامون رمز ارزها انتقاد کرد. طی یک رشته توئیت که توسط گارلینگ‌هاوس منتشر شد، وی به 5 سوال کلیدی در مورد شکایت مطرح شده پاسخ داد و اتهامات اثبات نشده وارده را شدیدا رد کرد و مدعی شد که شرکت وی “در سمت درست” ایستاده است. مدیر ریپل خاطرنشان کرد که این بنیاد روی توافق با SEC تمرکز کرده است:

 

blockquote

بدانید که ما سعی‌کرده‌ایم – و تلاش خواهیم کرد که با دولت جدید – این مسئله را به روشی حل کنیم تا جامعه رمز ارز XRP بتواند به نوآوری خود ادامه دهد، حقوق مشتریان حفظ شود و بازارها نیز مصون باقی بمانند.

blockquote

 

 

از آن زمان تاکنون، 25 صرافی ارز دیجیتال مختلف مانند کوین‌بیس (Coinbase)، بیترکس (Bittrex)، بیت‌استمپ (Bitstamp) و اکی‌کوین (OKCoin) اقدام به تعلیق معاملات توکن XRP نموده‌اند.

چه زمانی XRP به صرافی‌ها برمی‌گردد؟

اگرچه گارلینگ‌هاوس به‌طور مستقیم به این موضوع که آیا ریپل برای اضافه شدن توکن خود به صرافی‌ها، هزینه‌ای پرداخت کرده است یا خیر اشاره نکرد، اما وی خاطر نشان کرد که رمز ارز XRP یکی از برترین دارایی‌های دیجیتال از منظر قدرت نقدشوندگی بوده و 95 درصد از حجم معاملات آن در خارج از آمریکا انجام می‌شود. همچنین وی با بیان اینکه “بنیاد ریپل نقشی در لیست شدن توکن XRP در جایی ندارد”، ضمن اشاره به متن باز و غیر متمرکز بودن این پروژه، به‌طور تلویحی اعلام کرد که مشخص نیست چه زمانی مجددا ریپل به صرافی‌های ارز دیجیتال بزرگ باز گردد.

با این حال، پاسخ‌های گارلینگ‌هاوس باعث شد تا بسیاری از مخاطبین، خواستار ارائه توضیحات بیشتر شوند.

علی رغم شکایت SEC، ریپل به سرمایه‌گذارانش ایمان دارد

مدیر ریپل در ادامه اذعان کرد که این بنیاد پس از شکایت یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذارانش، یعنی موسسه تتراگون (Tetragon) – که 1.5 درصد از این بنیاد را در اختیار دارد – ناامید شده است. با این حال، وی مدعی شد که سایر سرمایه‌گذاران این پروژه، هنوز به ریپل ایمان دارند.

گارلینگ‌هاوس ضمن اشاره به آماده‌سازی پاسخ به شکایت مطرح شده توسط SEC از سوی ریپل، افزود:

 

blockquote

استوارت الدروتی (Stuart Alderoty)، مشاور عمومی ریپل، اطلاعات بیشتری را در این زمینه ارائه خواهد داد.

blockquote

مدیر بنیاد ریپل اظهار داشت که وی در مورد احتمال تنظیم مقررات مناسب در سال 2021 خوش‌بین است و انتظار دارد قانون بورس کالاهای دیجیتال، دوباره مطرح شود:

 

blockquote

ما از “عدم وضوح نظارتی”، به “هرج و مرج قانونی” در ایالات متحده وارد شده‌ایم. به همین دلیل، تنظیم مقررات توسط قانون، یک سیاست عمومی نادرست است. انتظار داریم که با روی کار آمدن دولت جدید، مجددا صحبت‌ها در مورد قانون بورس کالاهای دیجیتال مطرح شود.

blockquote

کار سخت ریپل پس از شکایت مطرح شده توسط SEC

این اولین باری نیست که بحث در مورد ریپل بالا گرفته است. طی سالیان گذشته، این بنیاد همواره مورد انتقاد گسترده جامعه ارزهای دیجیتال به سبب فروش بالای توکن‌های XRP بوده است. همچنین قبلا نیز از گارلینگ‌هاوس به دلیل گمراه کردن سرمایه‌گذاران برای جذاب نشان دادن ریپل، شکایت شده بود.

با وجود ریکاوری 48 درصدی قیمت توکن XRP، این رمز ارز کماکان 44 درصد پایین‌تر از سقف قیمتی 30 روز گذشته خود معامله می‌شود. نکته قابل ذکر این است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در یک سال گذشته توانسته در پرونده حقوقی خود با تلگرام و کیک (Kik) به دلیل نقض قوانین ایالات متحده، پیروز شود و این اتفاق شانس ریپل را کمرنگ کرده است.

مدیر ریپل به سوالات کلیدی پیرامون شکایت از این بنیاد پاسخ داد

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
صرافی Uphold ریپل را از لیست خود خارج نخواهد کرد صرافی Uphold ریپل را از لیست خود خارج نخواهد کرد