خانه اخبار اخبار قانون گذاری قانونی کردن استخرج بیت‌کوین در روسیه

قانونی کردن استخرج بیت‌کوین در روسیه

قانونی کردن استخرج بیت‌کوین در روسیه
زمان مطالعه : 1 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

قانونگذاری دارایی‌های دیجیتال روسیه (DFA)، اصلاحات سختگیرانه ای را وضع کرده است که طی آن می‌تواند کشور را به سمت ممنوعیت استفاده از ارز‌های دیجیتال در مقیاس گسترده تری سوق دهد، به استثنای سه مورد ارث، ورشکستگی و مراحل اجرای قانون.

تصمیمات وزارت امور خارجه روسیه

روسیه، بزرگترین کشور جهان، در برخورد با مقررات ارز‌های دجیتال، بلاتکلیف است. این کشور قوانین سختگیرانه ای برای ارز‌های دیجیتال وضع کرده بود که طبق آن افراد را به جرم داشتن ارز دیجیتال زندانی و جریمه می‌کردند. اخیرا با این قوانین مخالفت شده و قانونگذاران بسیاری گفته اند که زندانی کردن این افراد دلیل موجهی ندارد.

بیشتر بخوانید: دولت روسیه استفاده از کیف پول‌های دیجیتال ناشناس را ممنوع کرد! related_content

به تازگی وزارت دارایی روسیه اصلاحات جدیدی را پیشنهاد کرده است که بر اساس آن استخراج ارز‌های دیجیتال مانند بیت‌کوین و اتریوم را قانونی می‌کند. با این حال خرید و فروش در بیت‌کوین یا اتریوم خلاف قانون است. مدیرعامل مدرسه آنلاین مسکو، بر این باور است که در صورتی که ماینر‌ها نتوانند از خرید و فروش ارز‌های دیجیتال سود ببرند، قوانین جدید موثر نخواهند بود. 

ممنوعیت های پیش رو

آنچه این اصلاحات را بیش از پیش چشمگیر می‌کند این است که، در صورت تصویب، شهروندان روسیه فقط در سه شرط می‌توانند ارز‌های دیجیتال را استخراج و معامله کنند از طریق مراحل اجرای قانون، ورشکستگی و ارث.

 

blockquote

 اگر شخصی بخواهد بیت‌کوین خود را به یکی از اعضای خانواده منتقل کند، باید خودکشی کند یا به زندان بیفتد.میخائیل اوسپنسکی، معاون رئیس اقتصاد دیجیتال مسکو

blockquote

افراد مشهور در دولت و بخش خصوصی نیز علیه این اصلاحات صحبت کردند زیرا آنها می‌توانند ضربه بزرگی به حوزه ارز‌های دیجیتال روسیه وارد کنند.

قانونی کردن استخرج بیت‌کوین در روسیه

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل جامع 10 ارز دیجیتال برتر، 10 سپتامبر (20 شهریور) تحلیل جامع 10 ارز دیجیتال برتر، 10 سپتامبر (20 شهریور)