خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین به احتمال 90 درصد، قیمت بیت‌کوین دیگر از 11 هزار دلار پایین تر نمی‌آید!

به احتمال 90 درصد، قیمت بیت‌کوین دیگر از 11 هزار دلار پایین تر نمی‌آید!

به احتمال 90 درصد، قیمت بیت‌کوین دیگر از 11 هزار دلار پایین تر نمی‌آید!
زمان مطالعه : 5 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

همانطور که می‌دانید، در سال 2021، اتفاقات بسیاری برای ارزهای دیجیتال به ویژه بیت‌کوین، خواهد افتاد. به گفته تحلیلگرانی که روی مدل ساختاری قیمت بیت‌کوین کار می‌کنند، قیمت این ارز محبوب، تا پایان ماه نوامبر به 12000 دلار رسیده و احتمالا پس از یک دهه از 1 میلیون دلار عبور خواهد کرد.

Timothy Peterson، مدیر کل ماکرو در جزیره کین، در تاریخ 11 اکتبر توئیتی در مورد بیت‌کوین منتشر کرد. وی در این توئیت گفت که احتمال خیلی کمی برای بازگشت قیمتی مجدد بیت‌کوین به زیر 11 هزار دلار وجود دارد. البته پیشبینی‌های متعددی وجود دارند که ممکن است اشتباه باشند. 

او همچنین در تاریخ 23 فوریه 2020، توئیتی منتشر کرد و به سرمایه‌گذاران گفت که ممکن است این آخرین شانس آنها برای خرید بیت‌کوین در قیمت زیر 10 هزار دلار باشد. پیترسون در ادامه اذعان داشت که مدل تحلیلی او، که برای اولین بار در سال 2017راه اندازی شد، تاکنون دقیق بوده است. پترسون گفت که قیمت‌های ارزهای دیجیتال را در دو سال گذشته به درستی پیش‌بینی کرده است.

بیشتر بخوانید: ابتلای ترامپ به کرونا، هک KuCoin، و اتهام علیه BitMex آرامش بیت کوین را برهم نزد! related_content

در سال 2018، او قیمت دلار را 3500 پیش‌بینی کرد و قیمت واقعی در 31 دسامبر آن سال 3،782 دلار بود، این یعنی تنها با اختلاف 7٪، پیش‌بینی او درست بوده است. پیترسون همچنین در سال 2019 قیمت دلار را 7000 پیشبینی کرد. قیمت ثبت شده بیت‌کوین در آن روز 7243 دلار بود. او دو سال متوالی موفق شد تا پیش‌بینی‌های درست و حساب شده ای را به ثمر برساند.

اکنون نیز این تحلیلگر، با استفاده از روش‌های خود قیمت بیت‌کوین (BTC) را تا ژانویه 2024، 100000 دلار و تا مارس 2028، 1 میلیون دلار برآورد کرده است. وی همچنین پیش‌بینی بسیار خاصی در مورد قیمت دقیق بیت‌کوین در تاریخ 30 نوامبر برای افرادی که به صحت مدل او تردید دارند ارائه داد:

در تاریخ 30 نوامبر سال 2020 ، قیمت بیت‌کوین 12000 دلار یا بالاتر از آن خواهد بود (احتمال 90٪). این پیش‌بینی را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید، برای من مهم نیست که شما به من اعتماد دارید یا نه.

بیشتر بخوانید: تنها 2.5 میلیون بیت‌کوین برای استخراج باقی مانده است related_content

زنجیره عرضه بیت‌کوین به راحتی قابل تشخیص است. امروزه بیش از 18.5 میلیون بیت‌کوین استخراج شده و در زنجیره قرار دارند. پیترسون بر این باور است که میزان تقاضا نیز با بررسی تعداد کیف پول‌ها قابل ارزیابی است. پیترسون با توجه به این آمارو ارقام، یک مدل قیمتی جدید مبتنی بر قوانین متکالف، که می‌گوید ارزش ارتباطات برابر مربع تعداد کاربران است، راه اندازی کرد.

در مورد بیت‌کوین، قیمت با مربع تعداد کاربرانی که در شبکه بلاک‌چین و هولدر کوین‌های مختلف هستند، تناسب دارد. در حقیقت ارزش بیت‌کوین با افزایش سرمایه‌گذاران رابطه مستقیم دارد.

 

blockquote

قانون متكالف یک واقعیت ریاضی و علمی است، مانند قانون جاذبه و E = mc2.پیترسون 

blockquote

مدل تحلیل قیمتی پیترسون، رقیب مدل معروف ارزیابی قیمت بیت‌کوین یعنی مدل جریان و انباشت (S2F) است. مدل (S2F) توسط planB، راه اندازی شده که به تازگی پیش‌بینی کرده که قیمت بیت‌کوین پس از هاوینگ بعدی به 288000 دلار خواهد رسید. با این حال، چارلی موریس ، بنیانگذار و مدیر ارشد سرمایه‌گذاری ByteTree به تازگی گزارشی در زمینه تخریب مدل S2F تألیف کرده است.

با توجه به استدلال موریس، به این دلیل که میزان عرضه بیت‌کوین ثابت است، به احتمال زیاد میزان تقاضا، قیمت را تعیین می‌کند. وی در ادامه گفت که نقش اقتصادی ماینرهای بیت‌کوین با گذشت زمان کاهش می‌یابد. موریس گفت: دلایل زیادی وجود دارد که باعث افزایش یا کاهش قیمت بیت‌کوین می‌شود اما S2F تاثیری در این تغییر قیمتی ندارد.

تعداد فالوورهای پترسون در توییتر 7718 و planB، حدود 139200کاربر است. اختلاف بین این دو تحلیلگر بسیار زیاد است اما مدل قیمتی هر دوی آنها برای بیت‌کوین، روندی صعودی را پیش بینی می‌کند. 

 

blockquote

اتفاقات مهم و جالبی در سال 2021 در انتظار بیت‌کوین است.پترسون

blockquote

 

به احتمال 90 درصد، قیمت بیت‌کوین دیگر از 11 هزار دلار پایین تر نمی‌آید!

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
جان مکافی خود را نکشته است! داستان توییت‌های او از زندان جان مکافی خود را نکشته است! داستان توییت‌های او از زندان