خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین دومین مرد ثروتمند مکزیک خرید بیت‌کوین را بهترین سرمایه‌گذاری خود می‌داند

دومین مرد ثروتمند مکزیک خرید بیت‌کوین را بهترین سرمایه‌گذاری خود می‌داند

دومین مرد ثروتمند مکزیک خرید بیت‌کوین را بهترین سرمایه‌گذاری خود می‌داند
زمان مطالعه : 2 دقیقه
پوریا زعیم زاده پوریا زعیم زاده

ریکاردو سالیناس پلیگ (Ricardo Salinas Pliego)، دومین فرد ثروتمند مکزیک، در مصاحبه‌ای با وبسایت خبری کوین تلگراف اذعان داشته است که اولین بار در سال 2013 و درست زمانی که قیمت بیت‌کوین حدوداً 200 دلار بود برای خرید این ارز اقدام کرده است. او معتقد است خرید بیت‌کوین بهترین سرمایه‌گذاری عمر او بوده است.

ظاهراً او بیت کوین خود را تا سال 2017 هودل کرده و در نهایت در بحبوحه اوج قیمت آن سال آنها را به فروش رسانده است و بعد از سقوط قیمت بار دیگر برای خرید این ارز اقدام کرده است. وی به شوخی گفت:

 

blockquote

مجرم همیشه به صحنه جرم باز می‌گردید!

blockquote

در حال حاضر حدود ۱۰ درصد از نقدینگی وی را بیت‌کوین تشکیل می‌دهد و ظاهراً قصد فروش آنها را در آینده نزدیک ندارد. او در این باره می‌گوید:

 

blockquote

تصمیم دارم پنج یا ده سال دیگر منتظر بمانم.

blockquote

بیت‌کوین در وهله نخست توجه سالیناس را به‌ عنوان یک ابزار معامله به خود جلب کرد، ولی در حال حاضر او به این باور رسیده است که بیت‌کوین توانسته است قابلیت‌های خود به ‌عنوان یک منبع ذخیره ارزش را به اثبات برساند.

به عقیده سالیناس ویژگی‌های خاص بیت‌کوین در کشورهای آمریکای لاتین که از تورم زیاد و کاهش ارزش پول حاکم بر این کشورها رنج می‌برند بیشتر است.

به‌گفته او، بیت‌کوین پیامد طبیعی تکامل پول از یک قالب فیزیکی به یک فرم دیجیتال است. ماهیت بیت‌کوین را بیت‌‌ها و بایت‌ها تشکیل می‌دهند، اما نکته مثبت اینجاست که نمی‌توان آن را به ‌راحتی ضبط کرد یا آن را متوقف کرد.

دومین مرد ثروتمند مکزیک خرید بیت‌کوین را بهترین سرمایه‌گذاری خود می‌داند

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
اگر روند صعودی بیت‌کوین ادامه یابد، مقاومت 40000 دلاری نیز شکسته خواهد شد اگر روند صعودی بیت‌کوین ادامه یابد، مقاومت 40000 دلاری نیز شکسته خواهد شد