خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین ساتوشی ناکاموتو به 33امین فرد ثروتمند دنیا تبدیل شد!

ساتوشی ناکاموتو به 33امین فرد ثروتمند دنیا تبدیل شد!

ساتوشی ناکاموتو به 33امین فرد ثروتمند دنیا تبدیل شد!
زمان مطالعه : 3 دقیقه
ایران کیریپتو کارسنی ایران کیریپتو کارسنی

ساتوشی ناکاموتو، خالق افسانه‌ای بیت کوین، در روز تولد 12 سالگی این ارز دیجیتال و ثبت سقف قیمتی 34،800 دلاری، به 33امین فرد ثروتمند جهان تبدیل شد.

ساتوشی ناکاموتو در روز 12 سالگی بیت کوین، با پشت‌سر گذاشتن شلدون ادلسون (Sheldon Adelson)، هی شیانگجیان (He Xiangjian) و لن بلاواتنیک (Len Blavatnik)، به 33امین فرد ثروتمند در جهان تبدیل شد. در ژوئیه 2020 (تیر 99)، ویل آلرت (Whale Alert) تخمین زده بود که وی تقریبا 10 سال پیش و قبل از ترک جامعه بیت کوین، 1،125،150 واحد BTC استخراج کرده است. با فرض اینکه ساتوشی ناکاموتو هنوز در قید حیات باشد، ثروت وی در صورت نگه داشتن تمامی کوین‌های ماین شده تا به امروز، حدود 39.15 میلیارد دلار خواهد بود.

روز گذشته با رسیدن قیمت بیت کوین به سقف جدید 34،800 دلاری، علاوه بر ثروتمند تر شدن ساتوشی ناکاموتو، ارزش بازار این رمز ارز از مارکت کپ غول تجارت الکترونیک چین یعنی علی‌بابا نیز عبور کرد. متاسفانه افراد ناشناس اجازه قرارگیری در لیست ثروتمندان مشهور در مجلات مالی مختلف را ندارند. مدیر عامل مساری (Messari)، رایان واکینز (Ryan Watkins)، نوشته است که ساتوشی به‌جای یک شخص، بیشتر یک «نماد» تلقی می‌شود.

ثروتمند تر شدن ساتوشی ناکاموتو در روز تولد 12 سالگی بیت کوین

شبکه بیت کوین در تاریخ 3 ژانویه 2009 (14 دی 87)، زمانی که اولین بلاک آن توسط 50 بیت کوین ماین شد، آغاز به کار کرد. ماه گذشته، تعداد تراکنش‌های BTC از 600 میلیون واحد عبور کرد و نقطه عطف جدیدی را از نظر پذیرش رقم زد. اولین تراکنش این ارز دیجیتال در روز 12 ژانویه 2009 (23 دی 87)، یعنی تقریبا کمتر از یک هفته پس از استخراج اولین بلاک، بین ساتوشی ناکاموتو و هال فینی افسانه‌ای صورت گرفت. همانطور که آندریاس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos)، یکی از مروجان بیت کوین گفته، خلق اولین رمز ارز دنیا، جدایی پول از کشور را ممکن کرده است:

بیشتر بخوانید: تولد ۱۲ سالگی بیت کوین با انفجار قیمت مصادف شد related_content

دنیا برای همیشه تغییر کرد. جدایی پول و کشور برای میلیون‌ها و میلیاردها نفر امکان‌پذیر شده است. از ساتوشی، هال فینی و همه کسانی که برای اولین بار از BTC استفاده کردند متشکریم.

یک میلیاردر دیگر بیت کوین

به گفته صرافی کراکن، ونچر کپیتالیست مشهور، تیم دریپر (Tim Draper)، نیز به لیست میلیاردرهای بیت کوین راه یافته است. اخیرا آقای دریپر پیش‌بینی خود مبنی بر 250،000 دلاری شدن قیمت BTC تا آخر سال 2020 را تکرار کرده بود. در صورت رسیدن ارزش Bitcoin به این قیمت، ساتوشی ناکاموتو به ثروتمند ترین فرد در دنیا تبدیل خواهد شد.

ساتوشی ناکاموتو به 33امین فرد ثروتمند دنیا تبدیل شد!

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
جک دورسی، مدیرعامل توییتر: قوانین سخت‌گیرانه برای ارزهای دیجیتال باعث زیرزمینی شدن این حوزه می‌شود جک دورسی، مدیرعامل توییتر: قوانین سخت‌گیرانه برای ارزهای دیجیتال باعث زیرزمینی شدن این حوزه می‌شود