خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین استخراج اولیه بیت‌کوین توسط ساتوشی چگونه انجام شد؟

استخراج اولیه بیت‌کوین توسط ساتوشی چگونه انجام شد؟

استخراج اولیه بیت‌کوین توسط ساتوشی چگونه انجام شد؟

زمان مطالعه : 

2 دقیقه

ساتوشی ناکاموتو از یک رایانه خانگی ساده برای استخراج ۱.۱ میلیون بیت‌کوین استفاده کرده است. سرجیو درمین لرنر (Sergio Dermain Lerner) محقق شناخته‌شده در زمینه بررسی الگوهای استخراج ماینرهای اولیه بیت‌کوین، توجه خود را به سمت بلاک‌های استخراج شده توسط ساتوشی ناکاموتو جلب کرده است.

لرنر گزیده‌ای از یافته‌های اخیر خود را در اختیار کوین‌تلگراف قرار داده است. تحقیق وی بر اساس الگوی نامنظم در حداقل بایتی است،  (LSB) که تحت عنوان محدوده نانس بلاک نیز شناخته شده است.

بیشتر بخوانید: ابداع اولین نسخه GPU ماینینگ توسط ساتوشی ناکاموتو related_content

ماه ژوئن سال گذشته، لرنر تحقیقی منتشر کرد که تحقیق اولیه او در سال ۲۰۱۳ را گسترش داد. وی بیان کرد که به دلیل نامعلومی، ساتوشی طی پنج دقیقه ابتدایی حدفاصل دو بلاک، از ماینینگ اجتناب می‌کرد. سایر محققان نیز تحقیقات لرنر را ادامه دادند. (TechMiX) نشان داد که تمام بلاک‌های استخراج شده توسط ساتوشی را می‌توان در پنج بخش و بر اساس توزیع مقدار LSB نانس دسته‌بندی کرد.

با هر اقدام جدید به منظور حل کردن پازل ماینینگ، نانس افزایش می‌یابد. ظاهراً تجهیزات ساتوشی از تمام فضای نانس موجود استفاده نمی‌کرد و فقط بر طیف محدودی معطوف بود. تحقیق اخیر لرنر بیان کرده است که ساتوشی در عوض به کاهش مقدار نانس پرداخته بود. وی بیان کرد:

 

blockquote

مشخص شده است که ماینینگ مجدد نشان می‌دهد که الگوریتم ماینینگ پاتوشی تمایل بسیار زیادی به انتخاب واحد های نانس بیشتری هنگام اسکن و بررسی نانس های داخلی دارد. همچنین نانس کاهش یافته با نسخه ۰.۱ کلاینت ساتوشی متفاوت بود.

blockquote

این موضوع نتایج جالب‌تری را به همراه داشته است که شاید صحبت‌های پیرامون نوع تجهیزات مورد استفاده توسط ساتوشی ناکاموتو را پایان خواهد داد. 

لرنر در این خصوص گفت:

 

blockquote

از آنجایی که عدم توازن نانس هنگام تحلیل دو زیر محدوده (subrange) کاهش می‌یابد، این موضوع بیان می‌کند که پاتوشی ۵ زیرمحدوده را به طور موازی اسکن و بررسی می‌کرد، اما هر زیرمحدوده به صورت متوالی بود. این موضوع برخلاف نظریه‌ای است که پاتوشی از اولین فارم ماینینگ حاوی ۵۰ رایانه مستقل استفاده کرده است و از این نظریه پشتیبانی می‌کند که پاتوشی صرفا از یک CPU پیشرفته و چندرشته‌ای استفاده کرده است.

blockquote

اگر نتیجه‌گیری لرنر صحیح باشد، این فرضیه بیشتر قوت می‌گیرد که ساتوشی یک فرد بود، نه یک تیم. این موضوع مدرک دیگری است که کریگ رایت درباره ساتوشی ناکاموتو بودن دروغ گفته است، زیرا وی بیان کرده بود که از چندین رایانه برای استخراج بلاک‌های اولیه استفاده کرده است.

استخراج اولیه بیت‌کوین توسط ساتوشی چگونه انجام شد؟

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران
  • dns.ir dns.ir
    forward-like 27 شهریور 99

    راسته میگن بیت کوین برای مافیا ها بوده؟