خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین چرا ساتوشی حداکثر مقدار عرضه بیت کوین را 21 میلیون انتخاب کرد؟

چرا ساتوشی حداکثر مقدار عرضه بیت کوین را 21 میلیون انتخاب کرد؟

چرا ساتوشی حداکثر مقدار عرضه بیت کوین را 21 میلیون انتخاب کرد؟
زمان مطالعه : 4 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

یکی از دلایل ایجاد ارز دیجیتال بیت کوین برای جلوگیری از تورم در بازار است. حداکثر حجم عرضه این رمز ارز نیز 21 میلیون در نظر گرفته شده است که هرگز فراتر از آن نخواهد رفت. همچنین سوال بر سر این مسئله است که چرا او این عدد را انتخاب کرده است، جواب این سوال را تعداد کمی شاید بدانند.

خوشبختانه اطلاعات و مدارک زیادی از روزهای آغازین انتشار بیت کوین تا به امروز در دست داریم. بعنوان اطلاعات پایه مقدار در گردش مشخص شده برای بیت کوین 21 میلیون واحد در نظر گرفته شده است.

به این خاطر که برنامه نویسی این ارز دیجیتال از طریق سیستم عامل های کامپیوتری انجام شده باعث می شود که عملیات محاسباتی راحت تر انجام شود. همچنین انتخاب یک رقم مشخص به انجام این محاسبات در سیستم عامل های کامپیوتری کمک می کند.

یکی از دلایل انتخاب این عدد از لحاظ شکل محاسباتی آن است که در یک چرخش منظم قرار دارد و به سیستم عامل این امکان را می دهد که بتواند بلوک های مورد نظر را شناسایی و استخراج کند. هرچند دلایل دیگری برای استفاده از ایده 21 میلیون واحد در نظر گرفته شده بود.

در یادداشتی قدیمی از ساتوشی که در یکی از ایمیل های او بود اینگونه در مورد فلسفه این عدد توضیح داد: 

اگر تصور کنیم که بیت کوین به عنوان واحد مرجع جهانی در آینده مورد استفاده قرار گیرد و مقدار قابل عرضه تنها 21 میلیون باشد. بنابراین هر واحد آن به مراتب ارزش بیشتری پیدا خواهد کرد. مقادیر قابل ارزش گذاری عدد صحیح 64 بیتی با 8 عدد اعشار هستند. بنابراین هر واحد از بیت کوین معادل 100 میلیون ریز واحد دیگر است. برای مثال اگر 1 یورو برابر با 0.001 بیت کوین  ارزش داشته باشد در اینصورت تبدیل کردن  آن آسانتر انجام خواهد شد.

با استناد به این یادداشت از ساتوشی می توان اینگونه برداشت کرد که در آن زمان او بیت کوین را در آینده ای نه چندان دور به عنوان ارز رایج قابل تبادل در نظر داشته و بر این اساس آن را پایه ریزی کرده است.

بیشتر بخوانید: نهنگ معروف بیت‌کوین: چه زمانی بیت‌کوین بخرید؟!

اما سوال اینجاست که چرا تنها 21 میلیون واحد بیت کوین عرضه می شود؟ 

اینطور به نظر می آید که در نهایت ساتوشی ناکاموتو به دنبال یک عدد مشخص برای حل این مسئله بوده و برای اینکه بتواند محاسبات خود را به سرانجام برساند بهترین گزینه برای او این عدد بوده است. در هر حال چه این تصمیم از روی منطق ساتوشی بوده یا میل شخصی اش برای استفاده از این رقم.

چرا ساتوشی حداکثر مقدار عرضه بیت کوین را 21 میلیون انتخاب کرد؟

2
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
تاثیر بانک مرکزی آمریکا و بورس اوراق بهادار، در خرید و فروش ارزهای دیجیتال تاثیر بانک مرکزی آمریکا و بورس اوراق بهادار، در خرید و فروش ارز‌های دیجیتال