خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین پازل کشف هویت ساتوشی در حال کامل شدن است!

پازل کشف هویت ساتوشی در حال کامل شدن است!

پازل کشف هویت ساتوشی در حال کامل شدن است!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

یکی از اولین توسعه دهندگان بیت کوین، لازلو هانیک (Laszlo Hanyecz) به تازگی گفته است که ساتوشی از سیستم عامل ویندوز برای ساخت بیت کوین استفاده کرده است. لازلو هانیک که به مرد پیتزایی بیت کوین نیز شهرت دارد از کسانی است که در روزهای اول توسعه بیت کوین نقش پررنگی داشته است. 

در اصل او را می توان به این عنوان نیز یادآور شد که بیت کوین را برای اشخاصی که  از سیستم عامل مک استفاده می کردند برنامه ریزی کرد و همچنین امکان استخراج بیت کوین از طریق کارت گرافیک را فراهم کرد. هانیک در اوایل سال ۲۰۱۰ با بیت کوین آشنا شد و به مدت یک سال نیز با ساتوشی ناکاموتو همکاری کرده است.

بیشتر همکاری او با ناکاموتو برای رفع اشکالات و باگ‌های سیستم بوده است. کمی بعد و از آنجا که ناکاموتو به سیستم‌عامل مک دسترسی نداشت و برنامه‌نویسی این سیستم‌عامل را نیز نمی‌دانست، از هانیک خواست تا کلاینت مخصوص این سیستم‌عامل را نیز ایجاد کند.

در ابتدا، بیت کوین از سیستم‌عامل مک پشتیبانی نمی‌کرد. بخاطر همین بود که من آن را [به مک] پورت کردم؛ چرا که [ساتوشی] مکینتاش نداشت. نمی‌دانست که چطور باید این کلاینت را برای مک بنویسد. برای همین من این کار را کردم. در واقع کدهای [باینری] من در آن زمان در اختیار عموم قرار گرفت.لازلو هانیک

ساتوشی بیت کوین را با استفاده از رایانه شخصی اش که مبتنی بر سیستم عامل ویندوز بوده ایجاد کرده است. این کار را می‌توان کمی عجیب دانست؛ چرا که بیت کوین یک شبکه مبتنی بر حریم خصوصی و امنیت اطلاعات است و از سوی دیگر سیستم‌عامل لینوکس گزینه بسیار مناسب‌تری برای این کار به حساب می‌آید.

بیشتر بخوانید: بیت کوین های پیتزایی کجا هستند؟

از سوی دیگر، می‌توان این برداشت را داشت که ساتوشی ناکاموتو یک برنامه‌نویس حرفه‌ای نبوده است. برملا شدن این واقعیت و اطلاعات جدیدی که حالا از ساتوشی ناکاموتو داریم تکه ای دیگر از کشف پازل هویت او را سرجایش قرار می دهد، باید منتظر ماند و دید که آیا این اطلاعات در نهایت به شناختن هویت واقعی او خواهد انجامید یا نه.؟!

 

پازل کشف هویت ساتوشی در حال کامل شدن است!

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
واکنش ویتالیک به تراکنش های میلیونی اخیر اتریوم! واکنش ویتالیک به تراکنش های میلیونی اخیر اتریوم!