خانه اخبار پیتر شیف: بیت‌کوین نمی‌تواند طلای جدید باشد!

پیتر شیف: بیت‌کوین نمی‌تواند طلای جدید باشد!

پیتر شیف: بیت‌کوین نمی‌تواند طلای جدید باشد!
زمان مطالعه : 1 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

مدیر عامل شرکت Euro Pacific Capital، پیتر شیف بار دیگر در توییتر خود از بیت‌کوین انتقاد کرد و توضیح داد که چرا این ارز دیجیتال نمی‌تواند به طلای دیگری تبدیل شود.

او در توییت خود از صحبت‌ها و اخبار پیرامون علاقه نهادهای سرمایه گذاری به بیت‌کوین انتقاد کرد و آن را تنها یک حیله بازار خواند. منتقد سرسخت بیت‌کوین و جزو هواداران پروپاقرص طلا، پیتر شیف، اعلام کرد که این که چه تعداد کمپانی خصوصی یا عمومی‌به خرید بیت‌کوین علاقه نشان داده اند، هیچ اهمیتی ندارد.

شیف مدعی است که پولی که این شرکت‌ها برای خرید بیت‌کوین صرف کرده اند، با فروش طلا به دست نیامده است. این یعنی طلا هنوز یک پناهگاه امن برای محافظت از ارزش سرمایه شرکت‌ها ست. به همین خاطر است که او معتقد است، "بیت‌کوین طلای جدید نیست".

 

blockquote

جدیدترین حیله بازاریابی طرفداران بیت‌کوین این است که می‌گویند بسیاری از شرکت‌های خصوصی و عمومی‌طلای خود را می‌فروشند و برای محافظت از دارایی‌های خود بیت‌کوین خرید و انباشت می‌کنند. آن چند کمپانی کوچکی که به خرید بیت‌کوین روی آورده اند، پول مورد نیازش را با فروش طلا به دست نیاورده اند. بیت‌کوین طلای جدید نیست.

blockquote

از طرف دیگر مدیر ارشد استراتژی شرکت Blockstream، سامسون ماو معتقد است که بسیاری از از کمپانی‌ها بدون اعلام عمومی‌شروع به خرید و انباشت بیت‌کوین کرده اند. او در توییتی نوشت: "ده‌ها کمپانی دیگر مثل MicroStrategy وجود دارد که در سکوت خبری شروع به خرید بیت‌کوین کرده اند."

همانطور که دیروز گزارش کردیم، شرکت MicroStrategy با فروش اوراق قرضه توانسته 650 میلیون دلار جمع آوری کند و حالا قصد دارد همه این سرمایه را صرف خرید بیت‌کوین کند.

پیتر شیف: بیت‌کوین نمی‌تواند طلای جدید باشد!

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
آشنایی با کیف پول سخت افزاری ترزور وان (Trezor One) آشنایی با کیف پول سخت افزاری ترزور وان (Trezor One)