خانه آموزش کسب درآمد سوشال تریدینگ و کپی تریدینگ چه تفاوتی با هم دارند؟

سوشال تریدینگ و کپی تریدینگ چه تفاوتی با هم دارند؟

سوشال تریدینگ و کپی تریدینگ چه تفاوتی با هم دارند؟
زمان مطالعه : 8 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

درک تفاوت‌ها و شباهت‌های این اصطلاحات برای بازیگران و حرفه‌ای‌های حوزه رمز ارزها و بلاکچین، بسیار مفید خواهد بود. با این کار نه‌تنها این مفاهیم را بهتر درک خواهیم کرد بلکه توضیح آنها برای افراد تازه‌وارد برای ما آسان‌تر خواهد شد.

سوشال تریدینگ به فعالیت‌هایی گفته می‌شود که با تسهیل تعاملات بین تریدرها موجب تقویت جامعه رمزارزی می‌شوند. از طرف دیگر، کپی تریدینگ مؤلفه‌ای از سوشال تریدینگ است که به کاربران امکان می‌دهد از الگوی معاملاتی دیگر تریدرها، به‌ویژه تریدرهای باتجربه یا حرفه‌ای تقلید کنند.

مزایا و معایب کپی تریدینگ چیست؟

وقتی تریدرها یک معامله‌ی موفقیت‌آمیز انجام می‌دهند، این امکان را دارند که معامله‌ی خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند. اگر آنها معامله‌ی خود را به اشتراک بگذارند، دیگر تریدرها می‌توانند از آن کپی کنند. در کپی تریدینگ مزایایی برای هر دو طرف وجود دارد.

کپی تریدرها جدای از کسب سود بیشتر از طریق کپی کردن روش تریدرهای حرفه‌ای، دانش و تکنیک‌های جدیدی را یاد می‌گیرند که ممکن است در آینده برای آنها مفید واقع شود.

بیشتر بخوانید: 6 نکته مهم برای معامله ارز دیجیتال در سال 2020 related_content

کسانی که تصمیم می‌گیرند معاملات خود را به اشتراک بگذارند، هر بار که معامله‌ی آن‌ها کپی شود، به‌صورت درصد یا کسری از درآمد، کمیسیون دریافت می‌کنند. این به تریدرهای حرفه‌ای انگیزه می‌دهد تا معاملات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند. از این نظر، کپی تریدینگ یک حالت برد-برد دارد.

این امر باعث شد که کپی تریدینگ به سرعت باب شود. تریدرهای جدید با کپی تریدینگ، بیشتر تمرین می‌کنند و به تریدرهای بهتری تبدیل می‌شوند. سپس آنها هم به‌نوبه خود موفقیت خود را با تریدرهای دیگر به اشتراک می‌گذارند تا کمیسیون دریافت کنند.

با این ‌حال، برخی چیزها باید احتیاط شود. این‌که بسیاری از کسانی که کپی تریدینگ می‌کنند عمدتاً آماتور هستند بر کسی پوشیده نیست. آن‌ها به دلیل بی‌تجربگی، ممکن است معاملات کپی نامطلوبی انجام دهند که در بلندمدت ثابت می‌شود که سودده نبودند.

یک اشتباه رایج کپی تریدرهای جدید این است که آنها سریعاً از دیگران کپی می‌کنند، به‌ویژه از کسانی که طرفداران زیادی دارند. این‌طور نیست که همیشه تریدرهایی که طرفداران بیشتری دارند، قابل‌اعتمادتر هستند.

چرا سوشال تریدینگ برای صنعت رمزارزها بسیار مهم است؟

طبق آمار Statista، تعداد کاربران رمز ارزی بین سه‌ماهه دوم سال 2019 و سه‌ماهه دوم سال 2020 بیش از 25 درصد رشد داشته و به بالاترین سطح خود یعنی 50 میلیون نفر رسیده است. بنابراین، بدیهی است که افراد بیشتری به دنبال فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری در صنعت رمزارزها هستند، اما بخش عمده‌ای از این سرمایه‌گذاران تازه‌وارد هستند.

بیشتر بخوانید: آمار گوگل نشان دهنده ورود سیل سرمایه‌گذاران به سمت ارزهای دیجیتال است! related_content

برای آنها درگیر شدن در فعالیتهای سوشال تریدینگ یک روش عالی برای شروع کار است. وقتی تریدرها اطلاعاتی راجع به معاملات یا رویدادهای رخ‌داده در صنعت به اشتراک می‌گذارند، اطلاعات بیشتری در مورد معاملات کسب خواهند کرد. آنها حتی می‌توانند ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند یا درباره روش‌های معاملاتی سؤال کنند تا از افراد مطلع اطلاعات کسب کنند.

با این ‌حال، هجوم تازه‌واردها مسئولیت‌هایی را بر عهده‌ی شرکت‌های رمزارزی می‌گذارد تا اطمینان حاصل کنند که افزایش روزافزون جامعه رمزارز را به خطر نمی‌اندازند.

اپراتورهای ارائه‌دهنده سوشال تریدینگ باید تریدرها را به‌طور دقیق مورد بررسی قرار دهند تا اطمینان حاصل کنند که آن‌ها دیگران را فریب نمی‌دهند یا رفتارهایی نمی‌کنند که باعث بی‌اعتمادی در صنعت شود. دانستن اینکه آنها از یک بستر اجتماعی امن استفاده می‌کنند، به سرمایه‌گذاران و رهبران اعتماد به‌ نفس بیشتری می‌بخشد و به تقویت اعتبار بخش رمزارز کمک می‌کند.

چه چیزی مانع از نوآوری صرافی‌ها در سوشال تریدینگ می‌شود؟

هنوز کارهای زیادی در خصوص نوآوری کپی تریدینگ و سوشال تریدینگ باید صورت گیرد. فقط چند صرافی امکان کپی تریدینگ را فراهم کرده‌اند. با این‌ حال، این وضعیت می‌تواند به سرعت تغییر کند، زیرا صرافی‌ها می‌توانند ایده‌های جدید رقبای خود را آزادانه و بدون محدودیت قانونی وام بگیرند.

آنچه نبودش در صنعت حس می‌شود، یک چارچوب قانونی مستحکم و جامع مالکیت معنوی است که از سرقت کار دیگر بازیگران توسط صرافی‌ها جلوگیری کند. به‌خصوص صرافی‌های نوظهور در معرض این تهدید قرار دارند.

بیشتر بخوانید: تفاوت صرافی متمرکز و صرافی غیرمتمرکز در دنیای ارزهای دیجیتال چیست؟ related_content

ممکن است در مقابل برخی استدلال کنند که اتخاذ ایده‌های مشترک تاکنون برای صنعت مؤثر بوده است و هرگونه مداخله می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند. استدلال مخالف این است که برای ایجاد یک چیز نوآورانه، نیاز به فداکاری، تعهد و تلاش زیادی است، بنابراین قوانین حاکم بر رفتارهای غیرمنصفانه رقابتی از این قبیل، ضروری است.

داشتن قوانین صحیح در مورد مالکیت معنوی حتی ممکن است شرکت‌ها را به خلاقیت بیشتر ترغیب کند و چه کسی می‌داند، آنها ممکن است با نوآوری‌های سوشال تریدینگ منحصربه‌فردی روبرو شوند که می‌تواند جامعه را به هم نزدیک کند.

علاوه بر این، سرمایه‌گذاران به ‌احتمال‌ زیاد از صرافی‌هایی پشتیبانی می‌کنند که می‌توانند نوآوری خود را ثابت کنند. هنگامی ‌که جامعه رمز ارزی از استانداردهایی مشابه استانداردهای همتایان سنتی خود پیروی کنند، احترام بیشتری از جانب جامعه مالی به دست خواهند آورد و صرافی‌ها می‌توانند بدون هیچ‌گونه ترسی، خلاق باشند.

سوشال تریدینگ و کپی تریدینگ چه تفاوتی با هم دارند؟

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
در دوران کرونا نیز با خیال راحت سفر کنید در دوران کرونا نیز با خیال راحت سفر کنید