خانه اخبار اخبار جهان کمپانی (SpaceChain) تراکنش‌های چند امضایی را در فضا فراهم ساخت!

کمپانی (SpaceChain) تراکنش‌های چند امضایی را در فضا فراهم ساخت!

کمپانی (SpaceChain) تراکنش‌های چند امضایی را در فضا فراهم ساخت!

زمان مطالعه : 

3 دقیقه

کمپانی اسپیس چین تراکنش‌های چند امضایی را برای کیف پولش در ایستگاه فضایی بین‌المللی خود فراهم ساخت.

در ادامه می‌خوانید:

  • اجرایی شدن تراکنش‌های چند امضایی در ایستگاه فضایی
  • محققان این ایستگاه فضایی 0.001 بیت‌کوین را به این ایستگاه در فضا ارسال کردند.
  • هدف این پروژه ساخت شبکه ماهواره‌ای مبتنی بر بلاک‌چین برای ایجاد امنیت بالاتر و غیر قابل تغییر بودن آن تراکنش هاست.

بنابر گزارشی که در همین زمینه منتشر شد آژانس فضایی غیرمتمرکز اسپیس چین آخرین مرحله از ارسال تراکنش‌های چند امضایی را بر روی شبکه کیف پول خود اجرا کرد.

بیشتر بخوانید: کمپین حمایتی مکرون برای کمک به لبنان، با استفاده از بلاکچین related_content

در راستای عملیاتی شدن این پروژه محققان این آژانس فضایی، مقدار 0.001 بیت‌کوین را که تقریبا معادل 122$ بود، به دو آدرس مجزا ارسال کردند.

اسپیس چین با بکارگیری سخت افزار مبتنی بر بلاک‌چین در بدنه ایستگاه فضایی خود که توسط کمپانی ساخت تجهیزات بلاک‌چین (GomSpace) تهیه شده است اطلاعات رمزنگاری شده این تراکنش را از پایگاه خود در زمین به این ایستگاه ارسال کرد.

تراکنش‌های چند امضایی ساختار مشابهی با مدل تراکنش‌های معمولی دارند با این تفاوت که برای اجرای تراکنش‌ها نیاز به تایید چند امضا یا تایید کننده دارند.

قابلیت‌های این شیوه از انجام تراکنش‌ها، بالا بودن امنیت تراکنش‌ها و توانایی ارسال به چند کیف پول می‌باشد که نیاز به تایید چند کاربر دارد. مزایای ارسال تراکنش‌های چند امضایی در فضا تضمین کننده تلاش‌های بی وقفه این موسسه برای فراهم کردن ارسال و دریافت اطلاعات با ارزش بر پایه سیستم مبتنی بر بلاک‌چین به همراه شبکه ماهواره‌ای فضایی ماست که امنیت بالا و محفوظ ماندن اطلاعات موجود در تراکنش‌ها را ضمانت می‌کند.

جف گارزیک، مدیرعامل و مدیر ارشد فنی اسپیس چین از هدف این پروژه برای یکپارچه سازی فضای بلاک‌چین و ایستگاه‌های فضایی خبر داد و این اتفاق را، راه حل شگفت انگیزی در زمینه تکنولوژی‌های آینده دانست.

این پروژه با حمایت کمپانی اروپایی (Kick-Start Activities) که در زمینه نوآوری‌های مربوط به فضا فعالیت می‌کند، پشتیبانی می‌شود. هدف نهایی از راه‌اندازی سیستم انتقال داده و ارزهای دیجیتال فراهم کردن بستر جابجایی‌های مالی و دارایی‌های رمزنگاری شده توسط بانک‌های دیجیتال و موسسات مالی غیرمتمرکز در آینده‌ای نه چندان دور است.

 

blockquote

این پروژه نقطه عطف و انگیزه‌ای برای استفاده از سیستم‌ها و خدمات فضایی در بازارهای تجاری ایجاد کرده است، و ما مشتاق هستیم که فناوری‌های نوآورانه خود را بیشتر ادغام کنیم تا به (SpaceChain) در دستیابی به اهداف خود در فضا و فراتر از آن کمک کرده باشیم.    مدیرعامل کمپانی GomSpace

blockquote

همانطور که وبسایت (Decrypt) در گزارش دیگری منتشر کرده بود، (SpaceChain) در ماه دسامبر گذشته فناوری کیف پول سخت افزاری بلاک‌چین خود را به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال کرد و پس از فعال سازی، از مبلغ موجود برای تایید دریافت مبلغ، صدور مجوز انتقال مجدد معاملات بلاک‌چین چند امضایی در شبکه‌های مبتنی بر بلاک‌چین (Qtum) و (Ethereum) استفاده شد.

در پایان این قدم بزرگی برای بیت‌کوین خواهد بود تا به کره ماه نزدیک تر شود.

کمپانی (SpaceChain) تراکنش‌های چند امضایی را در فضا فراهم ساخت!

منبع: decrypt

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما