خانه اخبار ارزها دستگیری 4 نفر از کلاهبرداران یک طرح رمزنگاری پانزی در اسپانیا

دستگیری 4 نفر از کلاهبرداران یک طرح رمزنگاری پانزی در اسپانیا

دستگیری 4 نفر از کلاهبرداران یک طرح رمزنگاری پانزی در اسپانیا
زمان مطالعه : 3 دقیقه
آکادمی هلاکویی آکادمی هلاکویی

پلیس اسپانیا در این هفته، چهار نفر از ملیت های مختلف را به اتهام اجرای طرح رمزنگاری 15 میلیون دلاری پانزی، بازداشت کرده است

طبق گفته پیلیشیا ناسیونال (Pilicia Nacional)، چهار متهم دستگیر شده توسط پلیس اسپانیا به جرم ادعای نقش خود در یک طرح رمزنگاری 15 میلیون دلاری، اتباع آرژانتین، اسپانیا و ایتالیا و بین 23 تا 36 سال هستند. آنها با وعده بازدهی بالا، قربانیان را ترغیب کردند که بیت‌کوین خود را برای آنها ارسال کنند. مقامات، گزارش دادند که حدود 380 بیت کوین توسط آنها، کلاهبرداری شده که مبلغ تقریبی 15 میلیون دلار با قیمت فعلی (در زمان نوشتن این مطلب) می باشد. هنگامی که کلاهبرداران به قول های خود عمل نکردند، قربانیان، شک کردند که این چهار نفر یک طرح هرمی را اجرا می کنند.

 متقلبان، بیشتر به تبلیغات کلامی اتکا کردند

براساس این گزارش، کلاهبرداران، وب سایت یا پلتفرمی برای جذب مردم نداشتند و بیشتر به تبلیغات کلامی اتکا می کردند. آنها به قربانیان خود وعده می دادند که این بیت کوین ها، در یک شرکت سرمایه گذاری می شود، که درواقع وجود نداشت. با این حال، پلیس، نام این شرکت جعلی را فاش نکرد. گزارش پلیس نشان می دهد که یکی از کلاهبرداران به دلیل فشار چند قربانی که تهدید به معرفی او به پلیس کردند، درCuenca پنهان شده است.

 طبق گزارشات پلیس، قربانیان دیگری نیز وجود دارد!

در گزارش پلیس آمده است: “پس از بازداشت، مشخص گردید که یکی از متهمین کلاهبردار که در دادگاه مورد بازجویی قرار گرفت، به عنوان نگهبان در آن شهر فعالیت دارد. بقیه بازداشت شدگان پس از بازجویی در ایستگاه پلیس Alicante  آزاد شدند. در یکی دیگر از طرح های رمزنگاری اسپانیایی پانزی، وکیل مدافع قربانیان پرونده Arbistar در دسامبر سال 2020 (آذر 1399)، بیان داشت که این کلاهبرداری 32000 خانواده را با حداقل 93.4 میلیون یورو (113.55 میلیون دلار) ضرر فریب داده است. کارلوس آرنگوز، وکیل اسپانیایی که نماینده 130 قربانی است، اظهار داشت که بزرگی فاجعه ناشی از طرح Arbistar Ponzi به حدی است که به عنوان “بزرگترین کلاهبرداری رایانه ای” در اسپانیا شناخته می شود.

دستگیری 4 نفر از کلاهبرداران یک طرح رمزنگاری پانزی در اسپانیا

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
کسب سود 150 میلیون دلار بیت‌کوین از طریق باج افزار کسب سود 150 میلیون دلار بیت‌کوین از طریق باج افزار