خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین جک دورسی، مالک Square معادل 50 میلیون دلار بیت‌کوین خریداری کرد

جک دورسی، مالک Square معادل 50 میلیون دلار بیت‌کوین خریداری کرد

جک دورسی، مالک Square معادل 50 میلیون دلار بیت‌کوین خریداری کرد
زمان مطالعه : 3 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

شرکت Square، سرویس پرداخت متعلق به مدیر عامل توییتر، جک دورسی (Jack Dorsey)، حدود 4709 بیت‌کوین را با قیمت 50 میلیون دلار (متوسط 10.600 دلار برای هر BTC) خریداری کرده است. این سرمایه‌گذاری تقریبا 1٪ از کل دارایی‌های Square در سه ماهه دوم 2020 را شامل می‌شود.

این کمپانی با اعلام خبری در روز پنجشنبه گفت:

 

blockquote

رمزارزها ابزاری برای توانمندسازی اقتصادی است و راهی جهت مشارکت در یک سیستم مالی جهانی را فراهم می‌کند که با اهداف این شرکت مطابقت دارد.

blockquote

این سرمایه‌گذاری تقریبا معادل 1٪ از کل دارایی های Square در سه ماهه دوم سال 2020 بوده است. آمریتا اهوجا (Amrita Ahuja) مدیر ارشد مالی Square گفت:

 

blockquote

ما معتقدیم که بیت‌کوین این توانایی را دارد که در آینده یک ارز همه‌گیرتر باشد. همانطور که با افزایش مقبولیت، بهای آن رشد می‌کند، ما قصد داریم به روشی اصولی یاد بگیریم و در آن سرمایه‌گذاری کنیم. برای شرکتی که محصولات خود را بر اساس آینده‌ای یکپارچه و همه‌گیر می‌سازد، این سرمایه‌گذاری گامی مهم در این راه است.

blockquote

Square پس از MicroStrategy به دومین شرکت مستقر در ایالات متحده که در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده بدل شده است. MicroStrategy بعنوان بخشی از استراتژی تخصیص سرمایه خود، در مجموع 38250 بیت‌کوین (معادل 410 میلیون دلار) خریداری کرده است.

بیشتر بخوانید: بهترین روش‌ها برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین related_content

مدیرعامل این شرکت، مایکل سیلور (Michael Saylor) ماه گذشته در مصاحبه‌ای با The Block گفت «بیت‌کوین بهترین پول ساخته‌شده تا کنون است». سیلور گفت، بیت‌کوین در مقایسه با طلا و دلار آمریکا، با توجه به اینکه از نظر طراحی تورم ندارد، یک دارایی برتر برای ذخیره است. وی درباره طلا گفت:

 

blockquote

طلا در قرن بیست و یکم ناقص است. این به یک اصل بسیار ساده خلاصه می‌شود. مطمئنا طی صد سال آینده بین 2 تا 4٪ در سال کاهش می‌یابد. مشکل دلار، گسترش سیاست‌های مالی و تورم‌زا است که به قدرت خرید مردم باز می‌گردد.

blockquote

سیلور همچنین در مصاحبه خود فاش کرد که 90٪ از ظرفیت خزانه MicroStrategy به صورت بیت‌کوین است. شرکت Square از سال 2018 توسط اپلیکیشن Cash خود که امکان خرید و فروش رمزارز را فراهم میکند، در حوزه بیت‌کوین فعال است.

در سال 2019، این شرکت گروه Square Crypto که یک تیم مستقل جهت مشارکت در پروژه‌های متن باز بیت‌کوین بود را تشکیل داد. اخیرا این شرکت اتحادیه رمزارزی COPA که یک سازمان غیر انتفاعی که از نوآوری‌های رمزارزی حمایت و دسترسی به اختراعات رمزارزی را فراهم می‌کند را تشکیل داده است.

جک دورسی، مالک Square معادل 50 میلیون دلار بیت‌کوین خریداری کرد

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
آندره کرونیه خالق یرن فاینانس از دیفای جدا شد! آندره کرونیه خالق یرن فاینانس از دیفای جدا شد!