خانه اخبار ارزها هراس بانکداران سوئدی از توسعه برنامه‌های CBDC

هراس بانکداران سوئدی از توسعه برنامه‌های CBDC

هراس بانکداران سوئدی از توسعه برنامه‌های CBDC
زمان مطالعه : 3 دقیقه
آکادمی هلاکویی آکادمی هلاکویی

بانکداران سوئدی در حال ارزیابی خطرات مربوط به ارز دیجیتال برای پایگاه سپرده خود هستند، چرا که برنامه‌ راه‌اندازی کرون الکترونیکی به سرعت ادامه دارد.

بر اساس گزارش رویترز، بانک های تجاری در این کشور در حال بررسی این موضوع هستند که آیا عرضه krona الکترونیکی می تواند نقش آنها را در سیستم مالی تضعیف کند یا خیر، در نتیجه بانک ها به عنوان یک واسط میانی بین مصرف کنندگان و Riksbank مرکزی حذف خواهند شد. مسیح یزدی، مدیر ارشد مالی بانک SEB سوئد، با اشاره به جذابیت نرخ بهره و حمایت از مشتری، گفت: “یک خانواده منطقی پول خود را نزد Riksbank نگه دارد.”

معاون Riksbank خطر را کم اهمیت می داند.

گرایش به سمت اعتماد بیشتر به ارزهای دیجیتال، می تواند درنهایت بانک های تجاری را از نقدینگی، کم کند، که به گفته یزدی شاهد موسسات بیشتری با تکیه بر بازارهای عمده فروشی جهت تأمین منابع مالی خواهیم بود: “اگر حساب بانکی دارید اما می توانید، با کلیک یک دکمه، پول خود را به بانک مرکزی منتقل کنید، می تواند باعث بی ثباتی در سیستم گردد” با این حال، سیسیلیا اسکینگسلی (Cecilia Skingsley)، معاون Riksbank، خطرات را نادیده گرفته و خاطرنشان کرد که در حال حاضر، اسکناس های خزانه داری، یک گزینه تأثیرگذار برای احزاب جهت خروج از سیستم بانکی می باشد.” ما در حال حاضر با خطرات ناشی از کاهش سیستم بانکی در فضای مجازی روبرو هستیم. من فکر نمی کنم CBDC اساساً آن را به وضعیت بدتری تغییر دهد.”

 بانک های مرکزی همچنان به بررسی CBDCها می پردازند.

اکنون چندین بانک مرکزی بزرگ در حال تحقیق مؤثر درباره ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و برنامه ریزی برای آزمایش در دنیای واقعی هستند. اگرچه بسیاری از اقتصادهای کوچکتر نسخه های ارزهای دیجیتال خود را به بازار عرضه کرده اند، چین تنها مرکز اصلی برای تکمیل و شروع یک برنامه کامل برای آزمایش یوان دیجیتال می باشد. همانطور که قبلاً گزارش شد، جزیره کیمن (Cayman) یک ارز دیجیتالی ملی را امسال راه اندازی کرده است. کشورهایی از جمله کانادا، ژاپن، فیلیپین و بسیاری دیگر بصورت فعال، در حال بررسی CBDCها هستند.

هراس بانکداران سوئدی از توسعه برنامه‌های CBDC

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تعداد نهنگ های بیت کوین با سرعت زیادی چند برابر می شوند! تعداد نهنگ های بیت کوین با سرعت زیادی چند برابر می شوند!