خانه آموزش ارزهای دیجیتال راه‌اندازی E-Krona برای کاهش استفاده از پول نقد در سوئد

راه‌اندازی E-Krona برای کاهش استفاده از پول نقد در سوئد

راه‌اندازی E-Krona برای کاهش استفاده از پول نقد در سوئد
زمان مطالعه : 2 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

رئیس بانک مرکزی سوئد، قصد دارد به منظور کاهش استفاده از پول نقد، ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را راه‌اندازی کند.

همه چیز در مورد E-Krona 

استفان اینگوز، رئیس بانک مرکزی سوئد، روز پنجشنبه در یک یادداشت اقتصادی، از الزام راه‌اندازی CBDC به نام E-Krona در این کشور سخن گفت.

 

blockquote

 E-Krona، ارز دیجیتال بانک مرکزی سوئد که توسط riksbank راه‌اندازی شده است، باید قانونی اعلام شود.اینگوز

blockquote

در گفتگوی روز پنجشنبه، هدف اصلی رئیس بانک مرکزی سوئد، راه‌اندازی E-Krona، بوده و بیشترین حمایت را از این ارز دیجیتال کرده است. اینگوز همچنین از دولت سوئد خواست تا با بررسی جوانب مختلف، استفاده از E-Krona را قانونی کند. وی افزود که قانونی کردن این ارز دیجیتال، برای آینده اقتصاد سوئد امری ضروری است. 

بیشتر بخوانید: استقبال بانک مرکزی فیلیپین از توکن‌های دیجیتال related_content

اینگوز در ادامه گفت که شهروندان سوئدی به طور فزاینده‌ای در حال جایگزین کردن پرداخت‌های دیجیتال به جای پرداخت‌های سنتی و پول نقد هستند. تحول سریع سوئدی‌ها و روی آوردن به سیستم‌های نوین پرداختی، مقامات این کشور را به راه‌اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود، واداشته است. آنها اکنون به دنبال راهی برای به کارگیری E-Krona، در سراسر کشور اسکاندیناوی هستند. 

لازم به ذکر است که امروزه بسیاری از کشور‌های جهان در حال راه اندازی CBDC خود هستند اما سوئد یکی از معدود کشور‌هایی است که قصد اجرایی کردن و راه اندازی آزمایشی آن را دارد. 

 

blockquote

تا کنون تصمیم علنی برای راه‌اندازی E-Krona گرفته نشده. تصمیم برای اجرایی کردن این پروژه، نیازمند قانون و حمایت سیاسی است.اینگوز 

blockquote

بانک مرکزی سوئد در دسامبر 2019 اعلام کرد که یک شرکت خدماتی چند ملیتی در ایرلند قصد شراکت و همکاری با آنها در جهت اجرایی کردن پروژه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی را دارد. 

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در اروپا

چندین کشور در اروپا تصمیم به راه اندازی CBDC خود گرفته اند که این موضوع رقابت را در این قاره افزایش می دهد. در اوایل سال جاری بانک مرکزی هلند به گسترش و توسعه CBDC خود پرداخت. از طرفی بانک مرکزی فرانسه نیز در ژانویه سال جاری، برای پرداخت‌های بین بانکی خود توسط یوروی دیجیتال، آزمایشات متعددی را به ثمر رساند.

راه‌اندازی E-Krona برای کاهش استفاده از پول نقد در سوئد

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
قیمت بیت‌کوین به 12000 دلار رسید قیمت بیت‌کوین به 12000 دلار رسید