خانه تحلیل قیمت تحلیل جامع 10 ارز دیجیتال برتر، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل جامع 10 ارز دیجیتال برتر، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل جامع 10 ارز دیجیتال برتر، 20 اکتبر (29 مهر)
زمان مطالعه : 12 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

اگر بیت‌کوین بتواند کانال صعودی خود را بشکند و به سمت بالا حرکت کند احتمال شکست قله 52 هفته‌ای آن وجود دارد. این اتفاق می‌تواند باعث افزایش قیمت آلتکوین‌های دیگر هم بشود.

به نظر می‌رسد که جو بازار ارزهای دیجیتال در حال بهبود بوده و اقدامات دولت‌های جهان برای ایجاد ارز دیجیتال ملی نیز در حال پیشروی است.

بیشتر بخوانید: یک استارتاپ برای ثبت نتایج انتخابات ایالات متحده از چین‌لینک استفاده میکند related_content

در استان شنژن چین، حدود 2 میلیون نفر برای گرفتن یوان دیجیتال ثبت نام کردند و تنها 50.000 نفر از این جمعیت در قرعه کشی برنده شدند و در نامه ای قرمز رنگ یوان دیجیتالی هدیه گرفته‌اند. ارزش کل این هدیه 1.5 میلیون دلار است.

تا پایان هجدهم اکتبر، حدود 47570 نفر از این افراد حدود 1.3 میلیون دلار از این پول را که تقریبا 88 درصد از مقدار کل بود، خرج کردند. این یعنی برنامه اولیه دولت موفق بوده است و همچنین نشان می‌دهد که چین در توسعه و عرضه ارز دیجیتال ملی خود از کشورهای توسعه یافته دیگر بسیار جلوتر است.

بانک مرکزی کانادا برای سرعت بخشیدن به عرضه ارز دیجیتال ملی خود، به تازگی اعلام کرد که قصد استخدام نیروی‌های جدید به عنوان اقتصاددان با علم بر اقتصاد تکنولوژیک و ارزهای دیجیتال را دارد.

با اینحال به نظر می‌رسد که رئیس فدرال رزرو، جروم پاول، نسبت به پیشرفت کشورهای دیگر در توسعه ارز دیجیتال ملی خود بی‌تفاوت است. بنابر گفته پاول: درست اجرا کردن این برنامه از زودتر اجرا کردن آن برای ایالات متحده اهمیت بیشتری دارد.

تابلوی قیمتی ارزهای دیجیتال و قیمت لحظه ای

در خبر دیگر آمده که طبق نظرسنجی‌های انجام شده توسط شرکت Statista، تنها 7 درصد از آمریکایی‌ها از بیت‌کوین استفاده کرده‌اند.

این عدد از کشور نیجریه که نفوذ بیت‌کوین حدود 32 درصدی دارد، بسیار کمتر است ولی در عین حال از آلمان و ژاپن هم بیشتر است. این آمار یعنی این دارایی جدید راه درازی دارد تا بتواند یک ارز رایج و نرمال برای کشور‌های مختلف جهان شود.

در حال حاضر به نظر می‌رسد که جو منفی و نزولی ماه گذشته بازار ارزهای دیجیتال تغییر کرده است چون بیت‌کوین رفته رفته به سطح 12000 دلار نزدیک‌تر می‌شود.

حالا بیایید با هم 10 ارز دیجیتال بازار را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم تا بهتر با تحرکات کوتاه مدت هر یک از آن‌ها آشنا شویم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

بیت‌کوین (BTC) به مقاومت سقف کانال صعودی خود که با فشار فروش خرس‌ها مواجه می‌شود، نزدیک شده است. البته شیب مثبت میانگین متحرک نمایی 20 روزه (11201 دلار) و سطح 67 درصدی شاخص قدرت نسبی نشان‌دهنده برتری کامل گاوها ست.

تحلیل تکنیکال و نمودار لحظه ای قیمت بیت کوین (BTC)

اگر گاوها بتوانند از این برتری استفاده کنند و قیمت را از کانال صعودی خود خارج کنند، حرکت صعودی نیروی محرکه خواهد گرفت و نمودار می‌تواند به سرعت به 12048.05 دلار نزدیک شود. شکست این سطح مقاومت هم می‌تواند نمودار قله 52 هفته اخیر نمودار یعنی سطح 12460 دلار را به چالش بکشد.

البته بعید است که خرس‌ها بدون مقابله و تلاش تسلیم شوند. آن‌ها در ابتدا در خط مقاومتی کانال جلوی افزایش قیمت را خواهند گرفت. اگر نمودار قیمت از سطوح کنونی به پایین برگردد ولی از 11500 دلار پایین‌تر نرود، بنابراین نمودار نرخ برابری قیمت BTC/USD می‌تواند به آرامی‌ حرکت صعودی خود را ادامه دهد.

اولین نشانه از ضعف هم با شکست سطح حمایت 11178 دلار نمایان خواهد شد. همچنین اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را از خط حمایت کانال رد کنند، روند بازار به نفع خرس‌ها تغییر خواهد کرد.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

خرس‌ها در روز‌های 16 و 17 اکتبر نتوانستند اتر (ETH) را به زیر میانگین متحرک‌ها بکشانند. این منجر به جذب خریداران شد و حالا گاوها قصد دارند نمودار قیمت را از سطح مقاومت 395 دلار رد کنند.

تحلیل تکنیکال و نمودار لحظه ای قیمت اتریوم (ETH)

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (368 دلار) به آرامی ‌شروع به چرخش به سمت بالا کرده و RSI هم بالای سطح 57 درصد است و این یعنی گاوها در حال بازپس‌گیری کنترل نمودار هستند.

اگر گاوها بتوانند سطح مقاومت 395 دلار را شکسته و در سطوح بالای آن تثبیت کنند، یک الگوی مثلث صعودی تکمیل خواهد شد. این الگوی صعودی هدف احتمالی 478 دلاری دارد، یعنی درست زیر قله 52 هفته ای 488.134 دلار.

حال اگر نمودار نرخ برابری قیمت ETH/USD از سطوح کنونی و یا سطح 395 دلار به پایین برگردد و به زیر خط روند صعودی کشیده شود، این دیدگاه مثبت و صعودی نقض خواهد شد. چنین حرکتی می‌تواند منجر به ایجاد بازاری بی‌روند در محدوده 308.392 تا 395 دلار شود.

تحلیل قیمت ریپل (XRP)

با اینکه ریپل (XRP) در روز 15 اکتبر به زیر میانگین متحرک‌ها کشیده شد، ولی خرس‌ها نتوانستند از این برتری استفاده کنند و قیمت را به زیر سطح کف محدوده با قیمت 0.2295 دلار بکشانند. این نشان‌دهنده کمبود فروشندگان در قیمت‌های پایین‌تر است.

تحلیل تکنیکال و نمودار لحظه ای قیمت ریپل (XRP)

در حال حاضر گاوها قیمت را دوباره به سطوح بالای میانگین متحرک‌ها رسانده‌اند. اگر بتوانند نمودار را در قیمت‌های پایین‌تر تثبیت کنند، بار دیگر تلاش خواهند کرد تا سطح مقاومت 0.26 دلار را بشکنند.

شکست این سطح مقاومت و بسته شدن کندل روزانه بالای این سطح می‌تواند روند صعودی جدیدی را شروع کند که تا 0.2905 و بعد 0.303746 دلار ادامه داشته باشد.

البته میانگین متحرک‌های بدون شیب و سطح میانی RSI نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا ست. اگر نمودار نرخ برابری قیمت XRP/USD از سطوح کنونی و یا سطح 0.26 دلار به پایین برگردد، احتمالا حرکت بی‌روند برای چند روز دیگر هم ادامه خواهد یافت.

تحلیل قیمت بیت کوین کش (BCH)

 گاوها در دو روز گذشته توانستند سطح حمایت حیاتی 242 دلار را حفظ کنند و حالا بیت‌کوین کش (BCH) قصد دارد که روند صعودی دیگری را شروع کند.

تحلیل تکنیکال و نمودار لحظه ای قیمت بیت کوین کش (BCH)

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (241 دلار) و RSI هم بالای 58 درصد است و این برتری گاوها را نشان می‌دهد. اولین هدف پیش روی نمودار در چنین حالتی 266.46 دلار است و اگر این سطح هم رد شود، حرکت صعودی می‌تواند تا 280 دلار ادامه یابد.

البته اگر گاوها نتوانند قیمت را از سطح مقاومت 266.46 دلار رد کنند، نمودار نرخ برابری قیمت BCH/USD می‌تواند تا چند روز دیگر بی‌روند بماند. شکست سطوح میانگین متحرک و بسته شدن زیر آن‌ها می‌تواند نشان‌دهنده ضعف باشد و نمودار را تا 200 دلار به پایین بکشد.

تحلیل قیمت باینانس کوین (BNB)

سطح حمایت 29.5646 دلار حالا به عنوان کف جدید برای باینانس کوین (BNB) عمل می‌کند. هر دو میانگین متحرک به حرکت صعودی خود ادامه داده‌اند و RSI هم در محدوده مثبت باقی مانده و این کنترل کامل گاوها را نشان می‌دهد.

تحلیل تکنیکال و نمودار لحظه ای قیمت باینانس کوین (BNB)

حالا گاوها تلاش خواهند کرد تا نمودار را از محدوده مقاومتی 32 تا 33.3888 دلار رد کنند. اگر بتوانند در این کار موفق شوند، نیروی محرکه نمودار افزایش خواهد یافت و در این صورت ممکن است قله تاریخی 39.5941 دلار به چالش کشیده شود.

حال اگر نمودار نرخ برابری قیمت BNB/USD از سطوح کنونی و یا سطح مقاومت پیش رو به پایین برگردد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (29.17 دلار) کشیده شود، این دیدگاه صعودی نقض خواهد شد. چنین حرکتی می‌تواند قیمت را تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (26.83 دلار) به پایین بکشد.

تحلیل قیمت چین لینک (LINK)

در سه روز گذشته چین‌لینک (LINK) بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (10.52 دلار) بوده است ولی تاکنون گاوها نتوانسته‌اند قیمت را به بالای محدوده مقاومتی 11.1990 تا 11.8028 دلار برسانند. این نشان‌دهنده آن است که تقاضا در قیمت‌های بالاتر کاهش می‌یابد.

تحلیل تکنیکال و نمودار لحظه ای  قیمت چین لینک (LINK)

البته EMA20 تا حدودی به بالا متمایل شده و RSI هم در محدوده مثبتی قرار گرفته و این برتری نسبی گاوها را نشان می‌دهد. اگر گاوها بتوانند نمودار قیمت را از محدوده مقاومتی گفته شده رد کنند، نیروی محرکه افزایش خواهد یافت. اولین هدف پیش روی نمودار در چنین حالتی 13.28 و بعد 18 دلار خواهد بود.

حال اگر نمودار نرخ برابری قیمت LINK/USD از سطوح کنونی و یا محدوده مقاومت ذکر شده به پایین برگردد و به زیر سطح حمایت 10.15 دلار کشیده شود، این دیدگاه صعودی نقض خواهد شد. چنین حرکتی می‌تواند قیمت را تا سطح حمایت حیاتی 8.7975 دلار به پایین بکشد.

تحلیل قیمت پولکادات (DOT)

عدم موفقیت خرس‌ها در کشاندن پولکادات (DOT) به زیر سطح حمایت 3.5321 دلار نشان داد که سطوح پایین‌تر خریداران را جذب می‌کند. حالا اگر این خریداران بتوانند قیمت را از خط روند نزولی رد کنند، الگوی مثلث نزولی نقض خواهد شد.

تحلیل تکنیکال و نمودار لحظه ای قیمت پولکادات (DOT)

اگر خط روند نزولی شکسته شود، نمودار نرخ برابری قیمت DOT/USD می‌تواند تا 4.6112 دلار صعود کند و اگر این سطح هم شکسته شود، روند افزایشی تا 5.5899 دلار ادامه خواهد یافت.

البته بعید است که خرس‌ها بدون مقابله تسلیم شوند. فروشندگان در سطوح کنونی و بعد سطح 4.6112 دلار تلاش خواهند کرد تا جهت حرکت نمودار را تغییر دهند. اگر نمودار از هر یک از مقاومت‌ها به پایین برگردد، ممکن است تا 3.5321 دلار سقوط کند.

شکست سطح حمایت 3.5321 دلار و بسته شدن کندل روزانه در زیر آن می‌تواند نشان‌دهنده آن باشد که خرس‌ها دوباره کنترل نمودار را به دست گرفته‌اند.

تحلیل قیمت کاردانو (ADA)

کاردانو (ADA) از روی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.103 دلار) جهش کرده و این نشان‌دهنده مثبت بودن جو بازار و تمایل گاوها به خرید و انباشت در قیمت‌های پایین‌تر است. حالا گاوها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را از خط روند مقاومتی بالا رد کنند و الگوی مثلث صعودی را بشکنند.

تحلیل تکنیکال و نمودار لحظه ای قیمت کاردانو (ADA)

اگر گاوها بتوانند کندل روزانه را بالای این خط مقاومتی ببندند، جهش تا 0.128062 دلار و بعد 0.1445 دلار ممکن خواهد شد. EMA20 رو به بالا ست و RSI هم بالای سطح 61 درصد است و این یعنی مسیر اولین مقاومت رو به بالا ست.

برخلاف این نظریه اگر نمودار نرخ برابری قیمت ADA/USD از روی خط روند به پایین برگردد، خرس‌ها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر EMA20 و بعد خط حمایت مثلث بکشانند. اگر بتوانند چنین کاری کنند، شرایط نمودار به نفع خرس‌ها تغییر خواهد کرد.

تحلیل قیمت لایتکوین (LTC)

لایتکوین (LTC) از روی خط روند صعودی جهش کرده و حالا گاوها تلاش می‌کنند تا قیمت را از میانگین متحرک‌ها رد کنند. اگر خریداران بتوانند قیمت را در سطوح بالای میانگین متحرک‌ها تثبیت کنند، حرکت تا محدوده مقاومتی 51 تا 52.36 دلار ممکن خواهد شد.

تحلیل تکنیکال و نمودار لحظه ای قیمت لایتکوین (LTC)

البته بعید است که گاوها به این سادگی‌ها در این کار موفق شوند، چون خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا از سطح میانگین متحرک دفاع کنند. اگر نمودار نرخ برابری قیمت LTC/USD به سمت پایین تغییر جهت داده و خط روند صعودی رو هم بشکند، سقوط تا 42 دلار در دستور کار قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (47.99 دلار) رو به بالا ست و RSI هم در محدوده میانی قرار گرفته و این تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد. بنابراین ممکن است نمودار قیمت تا چند روز دیگر هم به صورتی بی روند نوسان داشته باشد، چون هم گاوها و هم خرس‌ها در حال تلاش برای غلبه بر دیگری هستند.

شکست محدوده مقاومتی ذکر شده و بسته شدن کندل روزانه در سطوح بالای آن یک الگوی سر و شانه معکوس را تکمیل خواهد کرد و در چنین صورتی روند صعودی می‌تواند ادامه یابد.

تحلیل قیمت بیت کوین اس وی (BSV)

بیت‌کوین اس‌وی (BSV) قصد دارد که یک حرکت جهشی انجام دهد ولی کندل کوچک روز 16 اکتبر، قدرت کم گاوها را نشان داد. این یعنی گاوها تمایل زیادی به خرید ندارند چون مطمئن نیستند که نمودار به کف خود رسیده باشد یا نه.

تحلیل تکنیکال و نمودار لحظه ای قیمت بیت کوین اس وی (BSV)

هر دو میانگین متحرک 20 و 50 روزه به پایین متمایل شده‌اند و RSI هم در محدوده منفی است و این یعنی برتری به نفع خرس‌ها ست. اگر گاوها تا چند روز آینده نتوانند قیمت را از میانگین متحرک‌ها رد کنند، خرس‌ها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا نمودار را به زیر سطح حمایت 146.20 دلار بکشانند.

از طرف دیگر اگر گاوها بتوانند قیمت را به سطوح بالای میانگین متحرک‌ها برسانند، نمودار نرخ برابری قیمت BSV/USD می‌تواند تا 180.63 دلار بالا برود. شکست این سطح مقاومت و بسته شدن کندل روزانه در بالای آن می‌تواند حرکت صعودی جدیدی را شروع کند که می‌تواند تا 189 و بعد از آن 227 دلار بالا برود.

تحلیل جامع 10 ارز دیجیتال برتر، 20 اکتبر (29 مهر)

در این باره بیشتر بخوانید

تحلیل قیمت بیت‌کوین اس‌وی، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت کاردانو، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت لایتکوین، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت چین‌لینک، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت بایننس کوین، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت بیت‌کوین کش، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت ریپل، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت بیت‌کوین، 24 اکتبر (3 آبان)

تحلیل قیمت بیت‌کوین اس‌وی، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت کاردانو، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت لایتکوین، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت پولکادوت، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت چین‌لینک، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت بایننس کوین، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت بیت‌کوین کش، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت ریپل، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت اتریوم، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت بیت‌کوین، 22 اکتبر (1 آبان)

تحلیل قیمت اتریوم، 21 اکتبر (30 مهر)

تحلیل قیمت کاردانو، 21 اکتبر (30 مهر)

تحلیل قیمت تزوس، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت بیت کوین اس وی، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت لایتکوین، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت کاردانو، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت پولکادات، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت چین لینک، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت بایننس کوین، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت بیت کوین کش، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت ریپل، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت اتریوم، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت بیت کوین، 20 اکتبر (29 مهر)

تحلیل قیمت ترون، 20 اکتبر (29 مهر)

دیده‌بان هفتگی ارزهای دیجیتال برتر، 19 اکتبر (28 مهر)

تحلیل جامع 10 ارز دیجیتال برتر، 17 اکتبر (26 مهر)

تحلیل جامع 10 ارز دیجیتال برتر، 15 اکتبر (24 مهر)

دیده‌بان هفتگی ارزهای دیجیتال، 12 اکتبر (21 مهر)

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
پی‌پال قصد دارد توکن خود را به بازار عرضه کند پی‌پال قصد دارد توکن خود را به بازار عرضه کند